Вода для схуднення – міф чи реальність –

Вода для схуднення – міф чи реальність – Вода для схуднення – міф чи реальність

Я завжди намагаюся знайти нові способи зниження ваги. Але більшість джерел оперіется на неперевірену інформацію. На мій погляд, зовсім недостатньо просто сказати: «Так, вода сприяє схудненню». Будь-яка теорія повинна мати

за собою достовірне обгрунтування. Більшість дієт слабо обумовлюють питання вживання води, а ця інформації необхідна кожному, хто дійсно прагне схуднути.

Давайте сьогодні детально розглянемо як вода впливає на зниження ваги.

Кілька слів про властивості води

Вода – один з основних елементів життєдіяльності. Але дізнатися, в якій кількості вона нам потрібна не так-то просто, особливо якщо хочемо домогтися певного результату.

Більшість з нас виросли з упевненістю, що слід випивати 2 літри води в день. Але останні дані свідчать про те, що більше немає потреби пити певні кількості води. Замість цього, ми можемо просто задовольняти спрагу будь-якими напоями. Виявляється, не існує чіткого наукового підтвердження, заснованого на статистичних даних звичайного споживача, для вживання 1,5-2-х літрів води щодня.

Безперечно, чиста, освіжаюча, безкалорійні вода – ідеальний вибір з усіх напоїв, але дослідження показали, що можна також отримати достатньо рідини за допомогою кави, лимонаду і навіть пива. Крім того, деякі стверджують, що вода сприяє схудненню . Серед них Міріель Гуіліано (Mireille Guiliano), автор бестселера «Француженки не товстіють» (French Women Don’t Get Fat).

Пийте тільки, коли відчуваєте спрагу

Дослідження 2002 року, опубліковане в американському журналі з фізіології взяло під сумнів колишні рекомендації щодо вживання води в день.

Після ретельного вивчення проблеми, дослідник Хайнц Валтін (Heinz Valtin), прийшов до наступного висновку: мається недостатньо свідчень про те, що здорові дорослі люди, що проживають в помірному кліматі і не займаються активною діяльністю, потребують великих кількостях води.

Дорослим людям Валтін рекомендує пити тільки при почутті спраги. Він стверджує, що навіть напої, що містять кофеїн можна розглядати, як спосіб втамувати спрагу.

У лютому 2004 Медичний інститут (IOM, США) опублікував нові рекомендації, які перегукуються з даними Валтіна. Нові вказівки викреслюють «восьмістаканний» режим і пропонують орієнтуватися на власну спрагу. Виняток становлять лише ті, хто за медичними показниками потребує контролю рідини більш інших:

    атлети; люди, що займаються тривалим фізичною працею; проживають в екстремальних умовах.

Скільки ж потрібно пити води?

У доповіді Медичного інституту не уточнюється потреби людини у воді, але давалися загальні рекомендації з прийому рідини, що включають 2,5-3 літра для жінок і 3,5-4 літри рідини для чоловіків. Пам’ятайте, це вказівки загального споживання рідини, напої + вода + інші напої .

Приблизно 80% всієї споживаної рідини ми отримуємо з води та інших напоїв, інші 20% – з їжі. Виходячи з того, що це процентне співвідношення вірно для більшості з нас, рекомендована кількість напоїв, включаючи воду, буде приблизно складати:

    9 чашок для жінок; 12,5 чашок для чоловіків.

Хоча 20% може здатися великою кількістю рідини для звичайних продуктів піатнія, багато звичайні продукти складаються майже повністю з води. Згідно з даними американської диетологического асоціації (American Dietetic Association), ось деякі приклади продуктів з високим вмістом води:

    Листовий салат (1,5 порції) – 95%; Кавун (1,5 порції) – 92%; Брокколі (1,5 порції) – 91%; Грейпфрут (1,5 порції) – 91%; Молоко (1 чашка) – 89%; Апельсиновий сік (3/4 чашки) – 88%; Морква (1,5 порції) – 87%; Йогурт (1 чашка) – 85%; Яблуко (1штука, середньої величини) – 84%.

Фізична активність, спека і вогкість можуть збільшити кількість вживаної рідини. У таких випадках необхідно мати при собі бутильовану воду і часто, але потроху пити, щоб уникнути зневоднення. Якщо ви збираєтеся зайнятися тривалої фізичної діяльністю, розгляньте як альтернативу напої для спортсменів, які живлять і постачають організм легкозасвоюваним цукром і електролітами.

Хвороби, що супроводжуються підвищенням температури, рясним потовиділенням, блювотою, частим сечовипусканням або діареєю також підвищують потреби в рідині. При таких симптомах необхідно рясне пиття, а якщо втрати рідини рясні і тривалі, то ще й консультація лікаря.

Чи буває занадто багато води?

Вчені та фахівці з Медичного інституту не встановили межі для вживання води.

«Інтоксикація водою – дуже рідкісне, хоча і зустрічається в практиці явище. Отруєння водою може привести до серйозних наслідків і закінчитися смертю », – говорить Девід Перлоу (David Perlow), доктор медичних наук, уролог з Атланти (США).

Одне з недавніх досліджень, що вивчало стан бостонських бігунів-марафонців показало, що один з трьох учасників випивав занадто багато води під час змагання, слідуючи недавнім рекомендаціям – «пити стільки, скільки влізе».

Перлоу стверджує, що якщо пити рідину для втамування спраги, це не принесе ніякої шкоди. Він зазначає, що стародавня людина ніколи не пив воду без приводу, тільки пересохлий рот міг привести його до річки або струмка.

«Довіртеся інстинкту спраги і ви будете споживати достатню кількість рідини і, що теж важливо, часто спорожняти сечовий міхур», – радить Перлоу.

Перлоу каже, що сечовий міхур подібний до кулі. Якщо ви нечасто ходите в туалет, він може занадто розтягнутися, результатом чого можуть стати проблеми неповного випорожнення.

Для більшості здорових людей необхідно здійснювати 7-12 походів в туалет в день.

Чи можна використовувати воду для схуднення?

Чи можна схуднути за допомогою води? Незважаючи на те, що рідина зазвичай втамовують спрагу, а не голод, протягом багатьох років вживання води рекомендувалося в якості гарної можливості схуднути. Барбара Роллс (Barbara Rolls), доктор філософії, експерт-дієтолог, вказує, що спрага і голод виникають на основі абсолютно різних механізмів.

Недавні дослідження Роллс і її колег з Пенсильванського державного університету (Penn State University, США) були присвячені з’ясуванню наступного моменту: чи отримують люди, що вживають воду під час сніданку менше калорій, ніж ті, хто п’є інші низькокалорійні напої. Дослідники з’ясували, що вживання води практично ніяк не позначається на споживанні калорій під час їжі.

«Ні в одному з наших досліджень, ми не можемо довести, що вода може впливати на втрату ваги», – говорить Роллс. Єдиний спосіб, коли вживання води може допомогти скинути вагу, це ситуація, коли ви замінюєте нею інші висококалорійні напої та продукти.

Проте вживання продуктів з високим вмістом води може допомогти тим, хто на дієті, допомагаючи насичуватися швидше.

«Коли ви при приготуванні супу додаєте воду до овочів, суп має велику поживну цінність, ніж просто овочі і окремо вода», – пояснює Роллс, автор книг: «Графік прийому їжі» і «План підтримки оптимальної ваги». «Коли вода додається в їжу або коктейлі, ситність збільшується і передбачає менше споживання продукту».

Рекомендації про те як схуднути за допомогою води: Продукти, що містять воду, виглядають більше. Великий обсяг таких продуктів стимулює більшу жувальну активність. Вода, додана до складу страв, уповільнює всмоктування і довше залишається в шлунку.

Тим, хто хоче скинути вагу, Роллс рекомендує раціон, що включає велику кількість «об’ємних» продуктів таких, як: фрукти, овочі, супи-бульйони, вівсянка, а також напої в достатній для втамування спраги кількості.

Експерти згодні, що вживання води, газованою або негазованої, а також води з додаванням лимонного соку – відмінний і безкалорійні спосіб угамування спраги. Але якщо ви віддаєте перевагу 100% фруктовий сік, каву або інші напої, вони також можуть втамовувати спрагу і живити організм. Вода – напій безкалорійні, тому вона може бути відмінним вибором для тих, хто стежить за своєю вагою. Пам’ятайте, що нам також необхідний кальцій і особливо вітамін D, що містяться в молоці.

Вибирайте напої у відповідність зі своїми потребами і смаками і ви не помилитеся!

Comments are closed!

_0.32MB/0.00728 sec