Вірусні ентерити собак, збудник вірусного ентериту шляхи зараження симптоми вірусного ентериту собаки цуценя долікарська допомога хвороби і лікування собак, ветеринарія фото фотографія

Вірусні ентерити собак, збудник вірусного ентериту шляхи зараження симптоми вірусного ентериту собаки цуценя долікарська допомога хвороби і лікування собак, ветеринарія фото фотографія Вірусні ентерити собак

Ці захворювання з’явилося в Росії з проведення Олімпійських

ігор у Москві. Його так і називали серед собаківників “олімпійка”. На початку ніхто нічого не зрозумів. Здавалося б у цуценяти банальна блювота і пронос, і раптом на третій день смерть.

Вірусний ентерит забрав тисячі щенячі життів. Зараз з появою вакцин від вірусного ентериту ситуація змінилася. Це захворювання зустрічається рідше. Але воно також небезпечно для наших улюбленців. Думаю, що буде корисно познайомитися з ним.

Збудником даного захворювання є кілька вірусів (арбовірус і парвовирус). Уражається в першу чергу шлунково-кишковий тракт.

Шляхи зараження . Збудник вірусного ентериту стійкий до впливу зовнішнього середовища. Він може зберігатися 1-1,5 року на підлозі, м’яких меблів, шпалерах, незважаючи на ретельну дезінфекцію, після смерті хворого вірусним ентеритом цуценя. У землі вірус зберігається ще довше.

Заразитися вірусом ентериту собака може на вулиці, на виставці або підбираючи кал хворий собаки. Також вірус передається зі слиною, блювотними масами.

Симптоми . Найчастіше хворіють щенята, починаючи з двомісячного віку і приблизно до року. Особливо важко в 2 місяці і під час зміни зубів.

Початок вірусного ентериту, як правило, типово: млявість пригнічення. Малюк не реагує на прихід господаря, не возиться з іграшками. Він не їсть, навіть не бере ласощі. І найголовніше він зовсім не п’є . Відмова від їжі і води протягом 8-10 годин у маленького цуценяти це один з перших і основних ознак вірусного ентериту.

Температура підвищується тільки в перші години хвороби цуценя. Надалі знаходиться в межах норми і поступово до третьої доби хвороби знижується.

Через вісім-двадцять чотири години після відмови від корму з’являється перша блювота, а потім при постійній виснажливої??блювоті, смердючий пронос, нерідко з прожилками крові. У щенят у віці до трьох місяців вірусний ентерит нерідко протікає з ураженням серцевого м’яза. Малюк задихається, не дає до себе доторкнутися.

Вірусний ентерит характеризується короткочасністю перебігу хвороби. Без лікування щеня гине на третю добу.

Долікарська допомога . Якщо ви помітили хоча б один з перерахованих вище ознак. Необхідно викликати лікаря і до приходу лікаря дотримуватися кількох правил:

– ні в якому разі не годуйте собаку насильно

– не можна вливати бульйони, курячі яйця, горілку і т. д.

– необхідно розвести один порошок регідрону на один літр води і напувати кожні 30 хвилин по 5мл на кожен кілограм ваги. Блювота не повинна вас зупиняти. У чайній ложці -5 мл рідини. У їдальні – 20 мл. Можна поїти з шприца без голки або з маленької гумової груші.

– якщо цуценяті виповнилося сім місяців можна напоїти цуценя Ентеродез (розводите 1 порошок на 0,5 склянки теплої води і випоюють по 10 мл на кожен кілограм ваги три рази на день)

Чим швидше розпочато лікування при вірусному ентериті, тим більше шансів, що ваш малюк видужає. Виклик ветеринарного лікаря обов’язковий!

Атипова форма вірусного ентериту . Її ще можна назвати блискавичною.

Найчастіше протікає при наявності у цуценят глист. З’являється млявість, відмова відгодівлі. Блювота і пронос не встигають розвинутися, і щеня помирає протягом 24 годин. Може бути, без гноблення і відмови від корму. Відразу нестримне блювання і пронос, швидке зневоднення і смерть.

Так як всі шлунково-кишкові захворювання схожі один на одного. У наступній статті ми розберемо, як правильно визначити, чим захворіла ваша собака. Чим відрізняється вірусний ентерит від інших кишкових розладів. Коли треба терміново кидатися до телефону. А коли можна почекати настання наступного дня.

Як відрізнити вірусний ентерит від харчового отруєння та інших шлунково-кишкових розладів?

Вище я описала симптоми вірусного ентериту. Але такі симптоми як пронос і блювота супроводжують багато захворювань шлунково-кишкового тракту.

Як же правильно визначити небезпеку захворювання і швидкість, з якою потрібно мчати до лікаря.

– Вік. Вірусний ентерит це захворювання щенячьего віку (від 2 місяців до 1 року).

– При вірусному ентериті спочатку відмова від їжі, потім блювота, а потім пронос.

– Відмова від корму, води та ласощі – перший і самий початковий симптом вірусного ентериту. Відмова від їжі, що триває більше 8 годин, попереджаю повна відмова від будь-якої їжі. Небезпека велика. Потрібен лікар.

– Блювота. При вірусному ентериті через 6-8 годин після відмови від їжі. Блювота неприборкана і не пов’язана з прийомом їжі.

– Пронос. Смердючий, частий. У калі слиз, іноді кров.

– Смерть без лікування на третю добу.

– При будь-якому іншому захворюванні шлунково-кишкового тракту може бути і відмова від корму, і блювота, і пронос, але в будь-який інший послідовності.

Я надаю серйозне значення своєчасному зверненню до ветеринарного лікаря при вірусному ентериті, тільки тому, що хворий щеня. Захворювання закінчується смертю через 3 дня . якщо маляті не була надана своєчасна допомога.

Хочу заспокоїти власників собак. Якщо щеня своєчасно щеплений хорошою вакциною, то ймовірність захворювання вірусним ентеритом мала.

Ветеринарний лікар Гордєєва Олена.

  • смердючий пронос

Comments are closed!

_0.32MB/0.00491 sec