Віртуальна Школа Аюрведи – Статті по Аюрведе – Дієта Вата-доши

Віртуальна Школа Аюрведи – Статті по Аюрведе – Дієта Вата-доши

На цій сторінці Вашій увазі представляється найбільш повний список сприятливих і несприятливих продуктів для Вата-доши . який вдалося скласти по російськомовної аюрведичній літературі.

З питань аюрведічеського харчування

основними авторитетами для мене є такі аюрведичні лікарі зі світовими іменами, як Діпак Чопра, Роберт Свобода, Давид Фроулі і Васант Лад. Всі ці доктора досить докладно стосуються питань аюрведічеського лікувального харчування, причому самі докладні дані представляє Васант Лад у своїй книзі «Аюрведическая кулінарія».

З думкою Діпак Чопра Ви познайомилися в курсі «Введення в Аюрведу». Тут же представлені думки В. Лада, Р. Свободи і Д. Фроулі.

Основу таблиці становить дієта, складена Васант ладом. У деяких рядках таблиці на самому початку списку даються загальні рекомендації по даній групі продуктів. Вони виділені зеленим кольором.

Синім кольором виділені продукти, додані мною виходячи з думки інших фахівців – Давида Фроулі і Роберта Свободи.

Між різними авторами зустрічаються протиріччя – один і той же продукт може потрапити одночасно в графи сприятливих і несприятливих продуктів. У цьому випадку такий продукт виділяється синім шрифтом. а в дужках вказується прізвище автора, котра зараховує продукт саме в цю групу.

Подвійне положення продукту одночасно в числі сприятливих і несприятливих, в будь-якому випадку означає, що продукт має слабку дію на дошу. Це означає, що якщо Ви, захочете вживати такий продукт в їжу, то Вам буде потрібно скласти власну думку про нього.

Робиться це дуже просто: кілька днів харчуєтеся цим продуктом і відзначаєте у себе рух Вата-доши . спираючись на тести Вікріті, зведену таблицю з ознаками дош і діагностику по пульсу (методи з курсу «Вступ до Аюрведу»). Якщо в процесі такого тестування Ви відзначаєте хоча б незначні ознаки підвищення Вашої Вата-доши . то для Вас цей продукт повинен стояти в колонці «Несприятливі». Якщо ж навпаки, то ставите продукт в колонку «Сприятливі».

За деякими групами продуктів представлені коментарі, що відображають думку одного або всіх авторів про групу продуктів в цілому. Ці коментарі виділені червоним кольором.

Дієта Вати

Рекомендації таблиці носять загальний характер. Можуть знадобитися індивідуальні поправки, що враховують можливість алергії, силу травлення, час року, ступінь превалювання домінуючою доши і поточний стан організму. Якщо продукт не вказано в таблиці, керуйтеся загальними вказівками для продуктів цього виду, що приводяться на початку списку зеленим шрифтом.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00650 sec