Відповіді дієтолога про гречаної дієті – оцінки, поради

Відповіді дієтолога про гречаної дієті – оцінки, поради Відповіді дієтолога про гречаній дієті

Дієта – це слово, від якого багатьох кидає в тремтіння. А для когось це єдина палочка-виручалочка перед початком літнього сезону або походом «в люди». Однак, як би ми не ставилися до дієти, перш

ніж почати її, потрібно знати, як вона вплине на наше здоров’я. Про це розповість нам сьогодні лікар дієтолог вищої категорії Ашихміна Наталія Львівна.

– Яке Ваше ставлення до монодієти в принципі? Чого від них можна чекати більшою мірою – користі чи шкоди?

– Все монодієти дають тимчасовий результат. Вони неприродні. Поживний раціон у людини виходить не стабільний, а організм любить сталість. Застосування монодиет можливо тільки в лікувальному сенсі. Наприклад: за показаннями, вибірково і обов’язково під наглядом фахівця. Довгий застосування монодиет без шкоди для організму.

– Який оптимальний термін гречаної дієти для ефективного схуднення і мінімальної шкоди здоров’ю?

– Максимальний термін дієти 2-3 дні, а потім організм позбавляється важливих поживних речовин. Краще ввести в свій раціон «гречані дні», а «НЕ гречану дієту».

– Є думка, що гречана дієта може допомогти при деяких захворюваннях. Чи так це?

– Так, тільки не дієта на 2-3 дні, а введення в свій щотижневий раціон гречаної крупи. не менше 1-3 рази. Гречана каша корисна для профілактики запорів, при серцево-судинних захворюваннях, бореться з порушеннями мінерального обміну речовин.

– До речі, є думка, що гречану дієту можна застосовувати для профілактики онкологічних захворювань. Чи є в цьому хоча б частка правди?

– У гречаній крупі міститься клітковина, яка допомагає очистити організм. Так в деякому сенсі можна говорити про зміцнення організму, яке сприяє профілактиці онкології. Але, знову ж мова йде не про строгу дієту, а про регулярному вживанні гречки в їжу.

– Напевно всім худне вельми цікаво, наскільки ефективна ця дієта. Який з модифікацій цієї дієти ефективніше – чиста гречка, гречка з сухофруктами або кефіру-гречана дієта?

– Якщо ви все ж вирішили худнути за допомогою монодієти, то оптимальніше вибрати – «гречано-кефірну» дієту. Кефір в даному випадку найкраще буде доповнювати гречку, створюючи тим самим найбільш повноцінний раціон.

– Багатьох цікавить питання: чи можна не запарювати гречку для харчування під час дієти або краще все ж дотримуватися суворих правил?

– Якщо у людини хворий шлунок, є такі захворювання як, наприклад, гастрит, то краще варити, щоб полегшити роботу шлунково-кишкового тракту. А якщо у людини здоровий організм, то можна вживати і запарену крупу, яка більш радикально чистить організм.

– Дуже багато хто скаржиться, що їсти гречку без солі в рамках дієти – дуже важко, та й деякі медики вважають, що не можна довгий час харчуватися без солі, оскільки ми повинні щодня отримувати з їжі норму солі. Так бути чи не бути – з сіллю чи без?

– Обов’язково з сіллю. Якщо вилучити з їжі цей важливий мінерал, то людина буде відчувати втому, нездужання, загалом, стан буде дуже важким. Однак, в той же час важливо не пересолити.

– Часто для послаблення дієти, якщо дуже важко, пропонують з’їсти один якийсь фрукт або підсолодити життя перетертої гречкою з ложкою меду. А як ви вважаєте, що можна з’їсти, якщо зовсім не під силу?

– Звичайно, можна. Для послаблення вибрати будь-який подібний продукт: і фрукти, і гречку з медом на вибір.

– Чи не потрібно при тривалій монодиете, незважаючи навіть на назву, додавати якісь продукти в свій раціон?

– Вважаю, що тривале застосування монодієти шкідливо для здоров’я. Навіть якщо дуже хочеться схуднути, краще додавати небудь в свій раціон. Нехай ефект буде не настільки швидким, зате напруга на організм буде менше.

– Монодієта – вельми суворий режим харчування. Чи варто займатися спортом в процесі і якщо так, то яким? Що краще: силові або аеробні вправи?

– Для схуднення, звичайно, краще використовувати аеробні вправи, такі як ходьба або плавання.

– Люди пишуть вельми різні відгуки на свої спроби сидіти на гречаній дієті: хтось говорить, що відчуває на четвертий день небувалу легкість і сидіти на гречці йому легко, а хтось говорить, що відчуває запаморочення та біль у животі? Чи можливо, що сприйняття цієї дієти індивідуально?

– Різне дію дієти на кожну людину пов’язане зі станом його здоров’я. А зі здоров’ям, як відомо, жартувати не варто. Якщо з’явилися всі ознаки дискомфорту, хворобливі прояви, слабкість – пора закінчувати з дієтою. Хочеться також додати, що дієта повинна розумітися, як спосіб життя, спрямований на підтримку здоров’я, що включає і повноцінне харчування, активний спосіб життя, які приведуть у результаті і до оптимального вазі. А ось «обмежувальні дієти» неприродні і тому болючі для організму.

– Якби знадобилося, Ви б самі сіли на гречану дієту?

– Тільки з цікавості, не більше ніж на кілька днів.

– Як виходити з дієти, щоб не набрати вагу знову?

– Необхідно познайомитися з таким поняттям, як раціональне харчування і створити для себе раціон у відповідність з його принципами. Усі дієти обмежують, а ми живемо в світі достатку. Навчитися правильно харчуватися, контролювати себе – це запорука і здоров’я, і??нормальної ваги.

  • яка це людина гречна 2 відповіді

Comments are closed!

_0.31MB/0.00536 sec