Відмова від куріння і зайва вага

Відмова від куріння і зайва вага Відмова від куріння і зайва вага

Відмова від куріння, особливо у випадках, коли стаж курця значний, може в перший час викликати безліч труднощів.

Крім виникає почуття, схожого симптомами на ломку, що зустрічається серед вирішили

«зав’язати» наркоманів, з різкими перепадами настрою, зміною періодів активності повним занепадом сил, їх може переслідувати відчуття, що навколо всі тільки й роблять, що курять. Крім того, постійно може переслідувати почуття голоду, коли весь час хочеться що-небудь з’їсти. А це в свою чергу може призводити до швидкого набору зайвих кілограмів. Це, загалом, нормальний стан організму, який гарячково шукає заміну постійним дозам нікотину. Відбувається поступова перебудова його діяльності і вироблення звички існувати без «допінгу», який щодня надходив із сигаретним димом. Перебудова звичайно пов’язана з підвищеною потребою в енергії, тому набрати від 3 до 5 кілограмів зайвої маси можна дуже навіть легко. Набрання ваги малоймовірно, якщо замість звичайної у Вас була електронна сигарета.

Уникнути цього можна. Для цього слід звикнути до зміни режиму харчування. Бажано харчуватися 3-5 разів протягом дня. Добре буде привчити себе до зменшеним порціям їжі і розбивати прийоми їжі на два заходи. Тобто в обід з’їдати, наприклад, тільки перша страва, а другий – після закінчення 2-3 годин після обіду, тобто дотримуватися принципів «дрібного харчування».

На період відвикання від куріння краще відмовитися від вживання жирної і гострої їжі. Перевагу при приготуванні страв слід віддавати варінні і готуванні на пару. Смажене краще не вживати. На деякий час доведеться відмовитися від білого хліба та випічки з борошна вищого сорту. Переважним буде хліб та випічка з борошна грубого помолу.

Велику частину денного раціону повинні складати овочі, бажано в сирому вигляді, так як їх засвоєння організмом відбувається повільно, тому почуття голоду не буде таким болісним.

Слід пити багато рідини. У період відвикання від куріння денний обсяг споживання рідини може складати до 3 літрів. Даний принцип допоможе уникнути бажання перекушувати, що іноді навіть більш шкідливо, ніж їжа, так як у вигляді перекусу часто виступають солодощі і борошняні вироби з великою кількістю цукру. Крім очищеної води можна також пити соки і трав’яні чаї.

Максимально потрібно знизити кількість солодкого, тобто цукерок, тістечок, крекерів, печива. Відмовтеся від газованих напоїв. Вони можуть провокувати напади голодних болів внаслідок подразнюючої дії на стінки шлунка. Крім того, напої типу коли містять великі дози цукру, а це в даний момент не потрібно в таких кількостях.

Також слід в період відвикання від куріння знизити споживання кави, якщо немає можливості відмовитися нього. Його вплив на організм провокує бажання закурити. Тим більше, що найчастіше, випита чашка кави «закушує» сигаретою, адже так «смачніше». Звичка, що поробиш, необхідно від неї позбутися. Але це є досить сильним бар’єром для багатьох курців. І якщо Ви не зможете себе перебороти, то можна спробувати використовувати електросігарету для мінімального впливу на здоров’я. Купити електронні сигарети оптом і в роздріб можна в інтернет-магазинах.

Дотримання режиму, рішучість і спокій, віра в результат допоможуть впоратися не тільки з проблемою відвикання від вживання тютюнового диму, але й уникнути набору зайвої ваги. Успіхів!

Цікава стаття? Поділіться з друзями:

  • як схуднути після куріння

Comments are closed!

_0.31MB/0.00474 sec