Ви привели дитину в школу художньої гімнастики – Спорт – Жіночий журнал NeoLove. RU

Ви привели дитину в школу художньої гімнастики – Спорт – Жіночий журнал NeoLove. RU Ви привели дитину в школу художньої гімнастики

У художній гімнастиці дуже красиві чемпіонки. І не просто красиві – успішні, впевнені в собі, харизматичні,

телегенічним. Сама художня гімнастика – полуспорт-напівмистецтво з явним переважанням другого, начебто спеціально створена під формат телешоу. Один з небагатьох абсолютно жіночих видів спорту, тільки в художній гімнастиці, фігурному катанні та синхронному плаванні макіяж – одна з умов перемоги.

Всі наведені тут міркування – лише деякі причини її фантастичною популярністю, які першими приходять в голову. Тисячі і тисячі мам приводять своїх дівчаток у школи художньої гімнастики, сподіваючись, що їм перепаде хоч десята частка успіху Кабаєвої, Чащиної, Тяшевой. Те, що за успіхом стоїть величезний і важка праця . розуміють не всі.

Нас відбирають

Оптимальний вік для початку занять художньою гімнастикою – 5-6 років . Деякі думають, що чим раніше, тим краще і віддають дівчаток у секцію в чотири або навіть в три роки. Це зовсім рано, для продуктивних тренувань дівчаткам не вистачає словникового запасу, вони не розуміють зауважень тренера і самі не можуть пояснити, якщо щось не виходить.

Лікарі вважають, що інтенсивні тренування таки швидше корисні, ніж шкідливі, оскільки мобілізують організм.

Якихось особливих фізичних вимог . як у плаванні або кінному спорті при відборі для занять гімнастикою не пред’являють . Краще, звичайно якщо дівчинка не схильна до повноти, добре координована, гнучка. Але досвід показує, що фізичні дані мало що визначають, набагато важливіше цілеспрямованість. Відомо, що Аліна Кабаєва в дитинстві була повненький.

Здоров’я і хвороби

Перші роки тренувань присвячуються фізичній підготовці з особливим упором на розтяжку і ритміку . Батькам треба бути готовими до того, що їх бідну дівчинку на тренуваннях будуть розтягувати. Через біль, через «не хочу», через «не можу».

Наскільки це шкідливо для здоров’я дитини? Лікарі вважають, що інтенсивні тренування таки швидше корисні, ніж шкідливі . так як мобілізують організм. Включаються резерви, посилюється імунітет, підвищується опірність несприятливим зовнішнім чинникам.

Якщо ви націлюєте спортсменку на високі результати, тобто на професійну спортивну кар’єру, майте на увазі: у ці ранні роки закладається здатність витримувати тривалі виснажливі тренування і психологічні перевантаження, без яких не буває змагань високого рівня, відновлюватися після травм.

Одна з умов успіху – правильна фігура. А це дуже жорстка дієта . практично самозречення. Психологічна підготовка спортсменок до серйозних емоційних перевантажень – один з головних секретів тренерської «кухні». Медалі, призи, фотографії на обкладинках – все це дуже дорого коштує. Але іншого рецепта для досягнення перемог поки не придумано.

Що нас чекає в майбутньому

Займаючись спортом, діти рано дорослішають, самозречення змінює характер, на дитячі пустощі вони дивляться поблажливо. Інша сторона медалі – навчання . У міру переходу до професійних тренувань (чотири-п’ять годин на день у звичайному режимі і шість-вісім годин перед змаганнями) на нормальне навчання не залишається ні часу, ні сил. Спроби займатися між тренуваннями за підручниками зазвичай нічого не дають. Діти не кидають школу, але і не навчаються толком, не знаючи, що відбувається в школі.

Років у 15-16 настає момент істини. Батькам треба розуміти, що від їхнього ради в цей відповідальний момент багато залежить. Гімнастка повинна або зупинити професійну спортивну кар’єру, присвятивши себе «звичайної» життя і націлившись на інші пріоритети, або продовжити її, розуміючи, що в цьому випадку присвятить художньої гімнастики все життя.

З одного боку великий спорт вимотує, з іншого затягує, щоб піти з нього, потрібен характер. У художній гімнастиці це зробити легше, ніж в інших видах – час розставання припадає на 15-16 років, коли ще багато чого попереду.

Розлучившись з великим спортом . дівчатка зазвичай, зберігають хороші спортивні кондиції, займаючись фітнесом. Вони бувають у хорошій формі для початку нової кар’єри – наприклад, викладання аеробіки або роботи в спортивному балеті.

Шанс

Так займатися чи ні художньою гімнастикою? Головне – не боятися. Дайте своїй доньці шанс. Їй звичайно, дістанеться. Іноді кажуть: військова служба робить з хлопчиків чоловіків. Спорт робить з дівчаток – жінок, в тому сенсі, що вони, в свої 14-15 років можуть «тримати», не згинаючись, такі удари, що іншому дорослому мало не здасться.

Comments are closed!