Велотренажер для схуднення: програма кардиотренировки від професійного тренера

Велотренажер для схуднення: програма кардиотренировки від професійного тренера Як схуднути за допомогою велотренажера: програма ефективної тренніровкі

Одними з найпопулярніших тренажерів для схуднення в домашніх умовах вважаються кардіотренажери, в тому числі і велотренажер. Кардионагрузки зміцнюють серцево-судинну систему,

розвивають витривалість і допомагають нормалізувати вагу за рахунок спалювання великої кількості калорій. Серед домашніх тренажерів велотренажер є найбільш затребуваним, так як на ньому можуть займатися люди з проблемним хребтом і суглобами, а також мають велику вагу.

Зміст

Що таке велотренажер?

По суті, велотренажер являє собою велосипед, встановлений і закріплений на одному місці. На відміну від велосипеда, кермо у тренажер не-рухливий, колеса відсутні, є сідло і педалі з ременями для утримання стопи і можливість регулювання навантаження. Заняття на велотренажері доступні для тих людей, яким протипоказані ударні кардионагрузки, такі як біг і стрибки. При цьому ймовірність травм мінімальна, тому що падіння практично виключено.

Безумовно, катання на справжньому велосипеді в лісі або парку може доставити набагато більше задоволення, ніж «прогулянка» на велотренажері, однак і у домашніх тренувань є безліч позитивних сторін. По-перше, займатися на велотренажері можна в будь-яку погоду і в будь-який час року, незалежно від дорожнього покриття і температури повітря.

друге, не потрібно купувати додаткове обладнання, наприклад, шолом, без якого їздити на звичайному велосипеді категорично не можна. Ще однією незаперечною перевагою тренажера є мінімальна кількість протипоказань для занять. Люди з надмірною вагою, літні та вагітні жінки можуть займатися з урахуванням особливостей стану свого організму. У деяких випадках може знадобитися додаткова консультація лікаря, але це стосується в основному хронічних захворювань (особливо в період загострення).

Витрата калорій під час тренування становить близько 450, що дозволить дійсно схуднути за допомогою велотренажера, особливо якщо дотримуватися певні обмеження в харчуванні. Ще одним плюсом на користь покупки тренажера додому будуть його невеликі габарити і відносно невисока ціна. Недорогі моделі мають колодкового або механічну систему навантаження і мінімальна кількість вбудованих програм.

Велотренажер для будинку повинен відповідати основним вимогам до функціональності, ергономічності, мати необхідний набір опцій, без зайвих «наворотів».

Більшість відгуків про використанні велотренажера для схуднення є позитивними, однак далеко не у кожного займається виходить позбутися зайвої ваги. Чому це відбувається? Причин декілька:

    неправильно підібрана навантаження; недостатня тривалість тренування; недотримання правил раціонального харчування; відмова від інших видів фізичних (в тому числі і кардіо) навантажень.

Тому після придбання велотренажера потрібно отримати консультацію або пройти кілька занять у досвідченого тренера. Він підкаже, як правильно займатися на велотренажері, допоможе вибрати рівень навантаження, підкоригує техніку рухів і порадить додаткові вправи.

Тренувальна програма для схуднення

Якщо основною метою тренувань є схуднення, а не просто загальнозміцнюючу дію на організм, то занять виключно на велотренажері може бути недостатньо.

При відсутності можливості включати в тренування інші види кардіонагрузок, рекомендована тривалість тренування на велотренажері повинна бути не менше 45-50 хвилин. Але якщо ваше завдання схуднути і як можна швидше, рекомендуємо розбити заняття на 20-й хвилинки з інтервалами 3 рази на тиждень і збільшити навантаження.

При цьому бажано користуватися вимірювачами пульсу (в деяких моделях тренажерів він вбудований) і тримати частоту скорочень серцевого м’яза в діапазоні, необхідному для схуднення. При наявності більше десяти зайвих кіло-грамів тренуватися потрібно в щадному режимі і тільки через деякий час збільшувати навантаження.

Після 10 хв тренування виміряйте пульс (цей показник ще називають «пульс навантаження» або «стресовий пульс»). Якщо ви тільки почали свій шлях до стрункої фігури, частота ударів повинна становити близько 70% від МВП (максимального вікового пульсу див. таблицю). Якщо у вас вже є достатня фізична підготовка можна наблизитися до значення 80% МВП.

  • Відгуки скільки користуватись тринажером щоб схуднути
  • як влючати велотринажери

Comments are closed!