Великий Піст. Як не погладшати

Великий Піст. Як не погладшати Великий Піст. Як не погладшати

Про те, як не тільки не погладшати під

час Посту, але й придбати квітучий

вигляд і про те, як не відчути себе

обділеною в харчуванні в цей важкий

проміжок

часу.

Великий Піст – це серйозне випробування, але, як ми вже знаємо, це не дієта. Більшість тих, хто поститься, не маючи можливості споживати м’ясо, яйця і молочні продукти, налягають на макарони, або, що ще трагічніше, на смажена картопля.

Більшість збалансованих дієт припускають споживання продуктів різних категорій, для поповнення запасів всіх вітамінів і мінеральних речовин. Під час посту ми позбавлені можливості складати меню з урахуванням всіх норм дієтичного харчування. Але, дотримуючись деякі правила, легко залишатися у своїй вазі або навіть схуднути, суворо дотримуючись припису Посту.

Правило перше: намагайтеся якомога сильніше урізноманітнити харчування. Їжте більше бобових, гречаної каші, неочищеного рису. Якщо вже не можете прожити без смаженої картоплі, заїдайте її великою кількістю квашеної капусти, яка, як відомо, розщеплює жири.

Правило друге: м’ясні продукти легко замінити грибами, благо способів приготування їх безліч. Тільки перевагу краще віддавати не смаженим грибам, а тушкованим, запеченим в духовці і грибним супів.

Правило третє: постарайтеся пити якомога більше рідини, переважно зелений чай і відвари з трав. Настій шипшини – це джерело вітаміну С, якого так не вистачає нам у весняний час.

Правило четверте: всім відомо, що краще приймати їжу часто і потроху. Я пропоную є постійно, але зовсім потроху. Тобто між п’ятьма – шістьма основними прийомами їжі (обов’язково гарячою, супи, гарніри), потрібно постійно перекушувати. Нехай у Вас під рукою будуть різноманітні горіхи і сухофрукти, а також свіжі фрукти і овочі.

Правило п’яте (необов’язкове, але бажане): на ніч порадуйте себе кількома скибочками ананаса. Це дозволить нормалізувати обмін речовин і підніме настрій. А в хорошому настрої наш організм набагато краще справляється з усіма проблемами.

Якщо дотримуватися всі ці нехитрі правила, Ви не тільки не поправитеся за час посту, але й не так гостро відчуєте позбавлення. А до Великодня з радістю відзначите, що не тільки чудово себе почуваєте, а й запаморочливо виглядаєте!

Comments are closed!

_0.31MB/0.07416 sec