Вегетаріанство, Вегетаріанство користь, Мінуси вегетаріанства, Види вегетаріанства, Вегетаріанство і схуднення, Вегетаріанство: як почати

Вегетаріанство, Вегетаріанство користь, Мінуси вегетаріанства, Види вегетаріанства, Вегетаріанство і схуднення, Вегетаріанство: як почати. Вегетаріанство: плюси, мінуси і вплив на зайву вагу

Існує кілька видів вегетаріанства і є системи живлення, які іноді помилково вважають вегетаріанством.

Чому люди стають вегетаріанцями?

Значну роль у виборі вегетаріанської системи харчування відіграють релігійні переконання. Наприклад, багато релігії Сходу – буддизм, індуїзм і джайнізм, – диктують філософське переконання, згідно з яким вбивство і заподіяння болю живим істотам суперечать самій природі людини.

Причини, з яких європейці стають вегетаріанцями, можуть бути різними. Насамперед, це етичні фактори – щоб уникнути заподіяння страждань і шкоди тваринам. Інші люди вдаються до вегетаріанства за медичними показаннями, так як існують свідчення, що такий метод харчування здатний знизити ризик розвитку раку, атеросклерозу, деяких серцево-судинних захворювань і ризик виникнення хвороб шлунково-кишкового тракту.

Також існують економічні причини вегетаріанства. – Споживання м’яса економічно недоцільно, вважають інші люди, так як ціни на м’ясні вироби занадто високі.

Багато людей вирішуються на вегетаріанство з метою схуднення. Згідно Американської асоціації дієтологів правильно організована вегетаріанська система харчування дійсно дозволяє знизити вагу природним чином.

Види вегетаріанства

Існує кілька видів вегетаріанства і є системи живлення, які іноді помилково вважають вегетаріанством. Наприклад, флексітаріанство часто зараховують до одного з видів вегетаріанства і вважають цю систему харчування однієї з найбільш м’яких варіантів вегетаріанства. Але це невірно.

Флексітаріанство – вид харчування, який переважно складається з рослинної їжі. Дозволяється помірне або вкрай рідкісне вживання м’яса та морепродуктів, наприклад, один раз на місяць. На думку провідних дієтологів світу ця система харчування сьогодні дуже ефективна, але вона не відноситься до вегетаріанства. Справа в тому, що класичні вегетаріанці вважають, що харчування має повністю виключати їжу тваринного походження. Вважається, що вегетаріанство може бути чотирьох видів.

Лакто-ово-вегетаріанство .

Лакто-ово-вегетаріанство забороняє вживати м’ясо, а так само морепродукти та рибу. Рекомендується споживання всіх молочних продуктів, курячих яєць і меду. Ця система харчування є найпоширенішою вегетаріанської дієтою серед бажаючих схуднути.

Лакто-ово-вегетаріанці керуються насамперед етичними міркуваннями і переконаннями. З вживання виключаються деякі види сирів, при виробництві яких використовується сичуг тваринного походження. При лакто-ово-вегетаріанство, як правило, рослинна їжа поєднується в основному з молочними продуктами і яйцями.

Лакто-вегетаріанство .

Лакто-вегетаріанство – вегетаріанська система харчування, що допускає рослинну їжу, але, на відміну від лакто-ово-вегетаріанства, забороняє вживання курячих яєць. Лакто-вегетаріанці вважають, що в раціон харчування можна включати продукти тваринного походження, тільки якщо вони отримані ненасильницьким шляхом. Яйця повністю виключаються з раціону харчування, так як яйце містить зародок, тобто, при вживанні відбувається вбивство, що нічим не краще поїдання будь-якого іншого живої істоти.

Ово-вегетаріанство .

Ово-вегетаріанство – це вид вегетаріанства, який дозволяє включати в свій раціон яйця і мед, але при цьому забороняє будь-які види молочних продуктів. З етичної точки зору вживання яєць виправдано тим, що в сучасному птахівництві яйця отримують незаплідненими, отже, яйця не є потенційно живими істотами. Більш того, курячі яйця входять до складу багатьох улюблених страв і кондитерських виробів, тому ово-вегетаріанство можна вважати демократичним видом вегетаріанства.

Веганство – це строгий класичний варіант вегетаріанства. Не допускається ніяких послаблень. Згідно з цією методикою харчування, всі продукти тваринного походження строго обмежені – не можна їсти м’ясо, рибу, морепродукти. Виключаються всі молочні та кисломолочні продукти, яйця і мед. Деякі вегетаріанці вважають, що крім певної їжі також слід виключити певні побутові речі:

    одяг і аксесуари, які виготовлені з хутра та шкіри живих істот;

продукцію та препарати, до складу яких входять речовини тваринного походження (наприклад, желатин або гліцерин); продукцію, яка тестується на тваринах.

Вегетаріанство: користь чи шкода?

Останні десятиліття тема вегетаріанства була найбільш обговорюваною у світовій громадськості. Одні виступають на підтримку даної методики харчування і способу життя, інші люто доводять шкоду вегетаріанства. Безумовно, обидві сторони мають безліч доказів і вагомих аргументів на свою підтримку, але єдиної думки до цих немає. Тому кожен з нас сам вибирає, яку позицію йому зайняти в цій суперечці.

Користь вегетаріанства .

Американські медики стверджують, що вегетаріанці набагато рідше схильні до раку товстої кишки. Насправді, навіть не проводячи спеціальних досліджень, кожен знає, що овочі та фрукти багаті корисними харчовими волокнами. Вони сприяють нормальній роботі кишечника, покращують жовчовиділення і відділення соку підшлункової залози. Саме тому вегетаріанці мають більш здоровий кишечник і підшлункову залозу, а це, в свою чергу, є гарною профілактикою багатьох захворювань.

Слід врахувати той факт, що при вегетаріанському харчуванні вживається менше солі. Як правило, сіль додається в усі м’ясні страви, а це призводить до затримки води в організмі, збільшення навантаження на судини і на нирки. У рослинах переважають такі мікроелементи як калій і магній, що сприяють регуляції водного балансу організму. Це, безумовно, можна вважати плюсом вегетаріанства. Багато овочі в своєму складі мають речовини, які здатні впливати на підвищений артеріальний тиск і знижувати його.

Британські вчені довели, що повне виключення м’ясних продуктів з раціону харчування значно зменшує ризик розвитку катаракти очі. Також вчені відзначили, що у багатьох вегетаріанців стан шкіри і колір обличчя набагато краще, ніж у людей традиційної системи харчування. На їх думку, це пов’язано з великим вживанням вітамінів і рослинних волокон, що сприяють активній очищення нашого кишечника від шкідливих токсинів.

Мінуси вегетаріанства .

Незважаючи на плюси вегетаріанства, існують незаперечні мінуси такого харчування:

    недолік вітаміну В12 – доведений факт, що всі вегетаріанці страждають від браку вітамінів групи В через що схильні до багатьох неврологічних розладів, так само даний вітамін необхідний для росту клітин і формування клітин крові;

нестача мікроелементів – організму вегетаріанців не вистачає кальцію, заліза, цинку, тому що ці мікроелементи практично неможливо отримати з продуктів рослинного походження; нестача рибофлавіну – овочі і фрукти не містять рибофлавін, брак цієї речовини виявляється в запамороченні і слабкості, основні м’ясні продукти містять рибофлавін – це нирки і печінку.

Вегетаріанство і схуднення

Вегетаріанство відмінно підходить для людей схильних до повноти або бажаючих постійно бути в прекрасній фізичній формі. Насамперед вегетаріанська дієта здатна оздоровити організм і дати йому можливість працювати в «полегшеному режимі», оскільки рослинна їжа легше засвоюється організмом.

Класичне вегетаріанство може бути використане як дієти для схуднення, і допоможе знизити зайву вагу. Але не варто забувати, що відмова від м’яса і заміна його на овочі та фрукти призведе до підвищеного вживання вуглеводів. Дієта на одних вуглеводах може не дати хороших результатів схуднення, вона підійде не кожному, все залежить від здатності організму засвоювати вуглеводи. Але, з іншого боку, при вегетаріанство значно знижується споживання тваринних жирів і білка, що благотворно відіб’ється на втраті ваги.

Головна помилка тих, хто мріє схуднути і вдається до вегетаріанства, – це те, що вони забувають слово «дієта» і вважають, що їсти можна все. Так, наприклад, вегетаріанцям дозволяється вживати деякі солодощі, наприклад, козинаки, але, переслідуючи мету схуднення, потрібно себе обмежувати.

Тому до поєднання «вегетаріанство і схуднення» варто підходити розумно і замислюватися про свій раціон. Іншими словами, треба розраховувати калорійність тих чи інших продуктів і складати меню, виходячи з поживності страв. Тільки таким чином організм буде отримувати корисні речовини, енергія буде витрачатися, а зайві кілограми зникати.

Вегетаріанство: як почати нове життя?

Приймаючи рішення про приєднання до «суспільства» вегетаріанців, майте на увазі, що суворе вегетаріанство рекомендується тільки дорослим людям. Для людей юного віку вегетаріанство не рекомендоване, але дозволяється лакто-або лакто-ово-вегетаріанство. Взагалі, починати шлях до вегетаріанства потрібно з його легких форм. Вагітним жінкам потрібно обговорити з лікарем можливі протипоказання вегетаріанства, так як воно може негативно позначитися на здоров’ї майбутньої матері і дитини.

Для того, щоб почати харчуватися по вегетаріанської системі, слід вибрати теплу пору року, так як обмін речовин в цей період більш активний, і вибір овочів і фруктів значно багатшими. У такий час організму легше перейти на рослинну їжу, і звикання до нового раціону харчування пройде без особливого стресу для людини. Також після прийняття рішення стати вегетаріанцем, варто подбати про додатковий прийом збалансованого комплексу вітамінів.

На самому початку може здатися, що кількість дозволених страв сильно обмежена, але це не так. Вегетаріанська система харчування різноманітна, багато страви не тільки корисні, але й смачні. Головне – трохи фантазії, і будь-яке звичне блюдо можна трансформувати в рослинну їжу. Як альтернативні продуктів для м’яса і риби можна використовувати сою, бобові, гриби і баклажани. Звичайно, смак страв відрізнятиметься від звичного, але використання спецій і приправ виправить становище.

Для багатьох людей перехід на нову систему харчування – це початок чогось нового, нового етапу або способу життя. Адже вегетаріанство – це не тільки харчування, а й філософія життя.

  • Як швидко організм звикає до вегетаріанства
  • Які солодощі можна їсти вегетаріанцям?

Comments are closed!