Вата-доша :: JV. RU

Вата-доша :: JV. RU Вата-доша

Вата-доша найбільш активна у людей за 60 років

Вата – найактивніша з трьох основних аюрведичні субстанцій, так званих дош.

Вата формується в тонкому кишечнику, транспортується газами, з ними ж (і ще через м’язову активність)

виводиться з організму. Основне місце скупчення вати – в нижній частині живота. Вата-доша управляє диханням, рухом, циркуляцією крові і лімфи, передачею нервових імпульсів, виведенням відходів життєдіяльності (мала).

У ній домінують стихії Повітря і Ефір. Інша назва вата-доши – ваю (вітер). У стані рівноваги ця доша проявляє себе як прана – чиста життєва енергія, що отримується з повітря.

За аюрведичні характеристикам вата-доша на відміну від пітти – суха, холодна, легка, шорстка, тонка і рухома. Це означає, що при дисбалансі вати у людини сохне і грубіє шкіра, холонуть руки і ноги, знижується потовиділення, зменшується вага і зростає тривожність. Посиленню вати в організмі сприяє холодна вітряна погода і їжа з переважанням гострого, гіркого і терпкого смаків. Типові хвороби, що викликаються збільшенням цієї доши: ??артрит, безсоння. радикуліт, хвороби нирок, запор, виснаження, менструальні порушення, мігрень, судоми, невралгія, астенія, тромбофлебіт, ревматизм, імпотенція. Засоби для стабілізації вата-доши: ??тепло, спокій, посилене харчування, продукти і лікарські засоби (Драва) з переважанням солодкого, солоного і кислого смаків.

Як і у решти дош. у вати є п’ять потоків, кожен з яких впливає на свій сектор. Ці частини вати називаються ваю (вітри). Симптоми надмірного посилення доши, перераховані в таблиці, іноді зникають після усунення причин дисбалансу даної доши і застосування загальних методів її стабілізації. Якщо ж перекоси вата-доши з’являються у вас регулярно і не проходять після общестабілізірующей терапії, вам потрібне лікування під наглядом лікаря.

Вата-доша – доша літніх людей. Незалежно від типу пракріті (конституції тіла, яку визначають домінуючі в конкретному організмі доши) вата-доша найбільш активна у людей старше 60 років.

[wtab id = “2”]

«Все, що рухається в тілі, рухається через вата-доши, яка є одним з видів прани. Від вата-доши йдуть всі хвороби тіла, тому лікування всіх хвороб починається з врівноваження вата-доши ». «Аштанга санграха», 19:2, пров. Матхура Мандал дас.

Comments are closed!