Варто вага – плато при схудненні

Варто вага – плато при схудненні Варто вага – плато при схудненні

В процесі схуднення чи не обов’язково трапляється період, коли незважаючи на триваючі зусилля вага не знижується. У цього явища навіть є спеціальний термін – плато. До цього, мовляв,

все йшло під гірку, а тут – ні туди, ні сюди. Кілограм пішов, кілограм прийшов. Розпач, бажання все це кинути, загрозливий зрив.

І що, питається робити?

Перше – встановити причину.

Їх може бути декілька.

Перша – плато уявне – триваюче зниження жирової маси маскується випереджаючим накопиченням (затримкою) рідини. Досить часто це трапляється в другу фазу циклу. У цей період чинності зміни спектра гормонів (збільшення продукції прогестерону) вода самим природним чином затримується. Іноді ця затримка буває досить значною, до 2-3 літрів. Але закінчується цикл, і зниження ваги поновлюється або навіть йде з випереджаючої швидкістю.

Рекомендовані дії – продовжувати зусилля. Можливо, якщо у другу фазу циклу ви відчуваєте посилення апетиту, перейти на підтримуючий режим, дещо розширити харчування, дотримуючись головний принцип нашої дієти – обмеження жиру. Вага в цьому випадку може навіть дещо збільшитися, але після закінчення циклу в перші кілька днів все відновиться.

Друга причина – неадекватність зусиль. Ми щось таке дотримуємося, мучимося, втрачаємо сили, а вага не знижується. І все тому, що багато хто з наших зусиль, якими б вони не здавалися нам логічними, зовсім не способстввуют схудненню. Часом навіть навпаки, сприяють прямо протилежного. Приклад? Будь ласка! Скажіть, відмова від їжі після горезвісних 18 годин, сприяє схудненню або перешкоджає? Більшість вважають, що сприяє. І з усіх сил намагаються це утримання дотримуватися. Голодують, мучаться, не можуть заснути, ходять злими, і в дев’яти випадках з десяти зриваються в перший же тиждень. І приймаються є по-многу, жадібно, причому і ввечері, і вночі. Природно, вага від такого переїдання зростає. Потім людина знову «бере себе в руки», знову всідається на напівголодний режим, знову терпить, і. незабаром знову зривається. Аналогічно, до речі, працюють і інші традиційні похудательной норми – відмова від солодкого, заборона крему і макаронів, харчування тільки м’ясом, вегетаріанство, роздільне харчування, тощо

Іноді буває, що дотримуватися подібні приписи вдається, і навіть є особливо не хочеться, але і схуднення, настільки бажаного, не спостерігається. Просто організм включив режим економії і витрачає тепер значно менше, приблизно стільки, скколько ви йому і даєте з дієтою. Ви страждаєте, він слабшає, але зниження ваги немає і в помині – плато! Зате, варто послабити зусилля, може початися і наростання ваги. Ось чому дієтологи все частіше виступають проти жорстких непродуманих дієт. Набагато частіше вони ведуть до зниження витрати енергії, плато і зривів, ніж до зниження ваги.

Як виявляється зниження витрати енергії? Слабкість, апатія, мерзлякуватість, сонливість, обмеження рухливості, обмеження бажань «щось нічого не хочеться». У важких випадках може спостерігатися запаморочення при спробі різко встати на ноги, і навіть непритомність.

Що робити, якщо подібного роду симптоми у вас спостерігаються? Негайно припинити катувати себе і розширити дієту. Збільшити кількість білкових продуктів, нежирного м’яса, риби, сиру. В обов’язковому порядку слід додати хліб і гарніри – макарони, крупи. Найкраще, на тлі розширення дієти і припливу сил розширити і рухову активність. Більше прогулянок, тонізуючих вправ. Обов’язково нормалізуйте сон. Від такої тактики ми можемо навіть очікувати зниження ваги. Адже витрата енергії від тонізуючих вправ може збільшуватися набагато більшою мірою, ніж споживання енергії від розширення дієти.

Але навіть якщо цього не станеться, нічого страшного. Відпочиньте, нормалізуйте витрата енергії, а там можна і знову переходити більш обмежувального режиму харчування. Тільки цього разу будьте дбайливі. Чи не вдавайтеся більше до жорстких напівголодним дієт. Зрив і новий виток наростання ваги, ось саме часте їх слідство. Набагато більше сенсу від малих зусиль – посильного обмеження жиру і цукру, зменшення розмірів порцій, почастішання прийомів їжі, розумного ставлення до ласощів, і так далі, особливо якщо все це комбінувати з тонізуючими тренуваннями та оздоровчої ходьбою, які, як відомо, стимулюють розщеплення жиру і знижують апетит.

Нарешті, третя причина – «виснаження» мотиву.

Сто разів праві ті, хто стверджує, що схуднення починається з голови. Додам тільки, що і триває воно теж виключно з волі нашої свідомості, точніше, подсозанія. І коли виникає ситуація, що начебто і дієту дотримуємося, і тренування, і все це ось ще місяць тому призводило до зниження ваги, а тут, вже чотири тижні все робимо, а результатів ніяких, запитайте себе, з якою швидкістю вам би худла, якщо за кожен скинутий кілограм уряд виплачував би вам по мільйону рублів? Правда адже, навіть якщо просто уявити, що ось по мільйону за кілограм, тіло від однієї думки наповнюється тонусом, в очах з’являється блиск, а в голові впевненість і готовність до звершень.

Це і є дія мотиву – прагнення, потреба, тяга до світлого майбутнього підвищує активність адреналіну. Цей гормон серед інших своїх ефектів викликає розщеплення жиру. А далі все просто: жир розщеплюється, поживні речовини із запасів потрапляють в кров і наповнюють нас ситістю, потреба в їжі знижується (навіщо їжа, якщо ми і так ситі?) І ми тепер можемо дотримуватися будь-яку, часом навіть дуже жорстку дієту. Коли ж мотив «виснажується», все відбувається з точністю до навпаки – адреналін в колишніх кількостях вже не виділяється, розщеплення жиру в депо знижується, стає голодно. А далі або ми починаємо поволі порушувати дієту, або як і раніше дотримуємося, але вже без колишнього вогника й запалу, і тоді у нас знижується витрата енергії.

Проблема полягає в тому, що мотив не можна вигадати, уявити собі. Подивіться, до речі в інтернеті, тема це дуже популярна: «допоможіть захотіти схуднути. поділіться мотивом, підкажіть, що б таке собі сказати, щоб вже так за себе взятися, щоб вже без всяких поблажок і відступів! ». Зрозуміло, ніякого збірника мотивів не існує. А то аж надто добре б було: погортав і вибрав, скажімо, мотив № 13 – схуднути, щоб довести товстої начальниці, що їй ось слабо, а тобі запросто, або мотив № 17 – схуднути, щоб коли в кондитерській їж тістечко, навколишні іронічно НЕ переглядалися.

Ну, а якщо серйозно, ми дійсно не можемо підказати мотив, відповідний для кожного, але ми можемо хоча б підказати, де цей мотив слід шукати. Адже чому іссякаяет порив? Частіше за все тому, що людина в цьому своєму більш худому і стрункому стані не знаходить для себе чогось важливого, чогось такого, заради чого і далі слід було б себе обмежувати, чогось такого, що для тебе було б дорожче мільйона рублів.

А не знаходить бо не там шукає. Адже всі свої зусилля він спрямовує на зниження цифри ваги, а не на підвищення якості свого життя і розширення власної свободи. Зваживши, а там на 300 г більше – все, настрій на цілий день зіпсовано. Наступного дня намагається з’їсти ще менше або зробити ще більше присідань.

Схуднення з терпимого перетворюється на болісне, організм включає режим економії, скорочує витрату енергії. Все! Здрастуй, плато!

А якби він виявивши, що став стрункішим, що йому стало легше, що він реально помолодшав, одне за іншим став повертати б собі ті захоплення і заняття, які він залишив у своїй молодості – поїздки, зустрічі з друзями, кипуча діяльність з пропаганди ідей здорового способу життя серед товаришів по службі. Більше уваги став би приділяти дітям, брати участь у їх дитячих іграх.

Адже, якщо розібратися, він і худнути почав бо почав жити яскравим багатопланової життям. При такому підході він буде як і раніше сповнений адреналіну та енергії, і його схуднення буде йти набагато легше.

Але повторюю, мотив, справа тонка. Нічого тут видумати й собі вселити не вдасться. Брати участь у гучних іграх з дітьми тільки тому, що доктор порадив: мовляв, від цього нібито походить сильніше хочеться – таке може і не прокатати. Прокотить тільки якщо з’явиться справжня потреба бути струнким, енергійним, стрімким, жити довго і щасливо!

Теми статті Схуднення Зниження ваги Ефект плато при схудненні Вага варто

Comments are closed!

_0.32MB/0.00619 sec