Untitled Document

Untitled Document

Правильне харчування кішок

Кішка – хижак, фізіологія травлення кішки в корені відрізняється від фізіології травлення людини. Тому потрібно запам’ятати правило: не можна годувати кішку “зі столу”, не можна різко міняти один вид корму на інший. Оптимальний вік, в якому

кошеня можна відбирати від матері кішки – 8-10 тижнів. У перші дні повного скасування материнського молока у кошеняти можуть бути порушення травлення протягом 2-3 днів. Іноді кошенята погано переносять звичайне магазинне молоко, в такому випадку, його краще скасувати і обходитися сиром, кисломолочними продуктами. Годувати кошеня потрібно приблизно 5 разів на день невеликими порціями, поступово (до року) перевести на одно-(двох-) разове годування. Якщо Ви використовуєте сухий корм, насипте в миску денну норму, кішка сама вибере собі зручний режим харчування. Зазвичай кошенята відходять від миски самі або починають “закопувати” їжу, коли наїдяться, але бувають і ненажери, за такими треба стежити.

При годівлі сухим кормом ОБЯЗАТЕЛЬHО контролюйте споживання води. Свіжа вода завжди повинна бути доступна. Увага! Якщо Ваша кішка ставиться до “малопитущим” – то сухий корм в “буквальному” його вигляді – для неї шкідливий і навіть небезпечний – в сенсі перевантаження нирок. Таку кішку слід годувати або натурою, або баночними кормами, або сухими, розмоченими у воді.

Всупереч поширеним стереотипам і казкам, кішки не можуть харчуватися однією рибою.

У природі дикі кішки (як і багато-багато поколінь предків наших домашніх кішок) харчуються дрібними гризунами, птахами, причому з’їдають їх разом зі шкіркою і вмістом шлунка – зернами і травами. Іноді в їх меню попадаються дрібні птахи, риба ж їм практично не дістається.

Ось приблизний перелік продуктів, які повинні входити в раціон кішки.

М’ясні продукти: м’ясо яловиче / теляче або фарш яловичий, куряче м’ясо, фарш, курячі субпродукти (голови, шиї, сердечка, печінки, шлунки, але ні в якому разі не круглі – трубчасті – кістки), баранина, індичка. Щодня, всього потроху або чергуючи по днях. Фарш не повинен містити солі і спецій. У міру дорослішання кошеня фарш краще замінити на невеликі шматочки, поступово збільшуючи їх розмір.

Яйце і яловичу печінку – раз-два на тиждень, яйце-сире або зварене некруто, як більше сподобається кішці.

Каші: рисова і гречана, зварені на воді або бульйоні. Давати краще з м’ясом, при цьому співвідношення м’яса з кашею має бути 2:1, в кашу можна додати овочі і рослинне масло. Не рекомендується давати молочні каші.

Кисломолочні продукти: все, крім сметани, жирність якої перевищує 10 відсотків.

Можна давати хліб, особливо з висівками – разом з м’ясними продуктами або самостійно.

Овочі: варені або сирі, розтерті, все, що сподобається кішці, даються з м’ясом.

Вода – повинна бути обов’язково свіжою, у звичному для кішки місці.

Вітаміни – в якості профілактики потрібно давати разом з кормом. До 6 місяців кошеня повинен обов’язково отримувати вітамін А і Д. При цьому потрібно дотримуватися дозування цих вітамінів.

Дорослим кішкам, що живиться натурою, вітаміни слід давати круглий год. Нікогда не можна використовувати вітаміни для людей!

Сухі корми.

Якщо немає можливості готувати кішці збалансовану їжу, кішку можна перевести на сухий корм. Сухі корми можна давати кішці з 1,5 -2 міс. Не можна годувати кішку одночасно кормами і натуральною їжею, проміжок часу між годуванням сухим кормом і натуральними продуктами повинен бути не менше шести часов. В якісних кормах провідних виробників (а саме такі слід давати кішці), наприклад, Ямс (Iams), Хіллс (Hills) , Ігл Пак (Eagle Pack), Роял Канін (Royal Canin), Пурину Про План (Purina Pro Plan), Даймонд (Diamond) – все речовини збалансовані, при поєднанні з натуральними продуктами можна отримати недолік одних речовин і надлишок інших, і, як наслідок, порушення обміну речовин. При годівлі сухим кормом давати вітаміни давати не потрібно.

Чим не рекомендується годувати кішку:

Риба в будь-якому вигляді, свинина, будь-яка їжа з нашого столу – смажена, з сіллю і спеціями, консерви, широко рекламовані котячі корми низької якості, печінка, квасоля, горох, кукурудза.

Чому перерахованим вище не можна годувати кішку:

Риба шкідлива для котячого здоров’я, білок риби добре засвоюється, що призводить до підвищеного навантаження на нирки, при цьому порушується мінеральний баланс і як наслідок розвивається сечокам’яна хвороба. Існує помилкова думка, що МКБ (камені в нирках, сечовому міхурі і сечовивідних шляхах) буває тільки у кастрованих котів. Цією хворобою може захворіти і кішка, і повноцінний кіт.

Переважання риби в раціоні кішок призводить до нестачі в організмі вітаміну К. Лабораторними дослідженнями показано, що дієта, що складається в основному з риби, призводить до К-авітамінозу у дорослих кішок і кошенят. У всіх тварин на цій дієті відзначалася знижена здатність згущуватися крові (звичайна для недоліку вітаміну К), у частини кішок тривалий зміст на такій дієті призвело до смертельного результату (причина смерті – внутрішні крововиливи в печінку і шлунково-кишковий тракт). На рибній дієті кішки менш активні і більше часу проводять за їжею. Дієта з сирої риби призводить до оксидативного стресу у кішок – це означає, що у них понад норму з’являються окислювальні вільні радикали, тобто відбувається серйозне порушення окислювально-відновного балансу в організмі. (Див. список літератури) Крім цього, окремі представники рибного племені (як-то: минтай, багато річкові види) відрізняються рідкісною заглістованності (в основному як проміжні господарі), і неупотребіми в сирому вигляді. А у вареному – практично марні

Тривале годування рибою може спровокувати:

1.Мочекаменную хвороба.

2.Авітаміноз, проблеми з вовною.

3.Аллергію (за відгуками багатьох кошковладельцев).

4.Глісти.

5. Знижену здатність згущуватися крові.

Якщо вже дуже хочеться почастувати кішку рибкою, краще брати морську, благородних видів, не варити і пригощати не частіше одного разу на два тижні.

Свинина – дуже жирне м’ясо, висока засвоюваність білка. Хронічний і реактивний панкреатит, цироз печінки, хронічна ниркова недостатність можуть розвинутися від частого годування свининою. Крім того, в сирій свинині частіше, ніж в інших видах м’яса, можуть зустрічатися яйця глистів і збудники хвороб, спільних для свиней і кішок.

Печінка – в печінці багато біологічно активних речовин, що веде до порушення обмінних процесів, тому уникайте частого годування печінкою. Сира печінка може викликати розлад шлунку, переварена – навпаки – запор.

Хліб у великих кількостях, квасоля, горох, кукурудза – дуже багато вуглеводів, розвивається метеоризм, кишкові кольки.

Їжа з нашого столу, консерви (особливо – маринади), солодощі тощо – Кішки можуть мати різні дивні пристрасті, але не потрібно їм потурати, принцип “раз їсть – значить треба” застосуємо до тварин рівно настільки, наскільки можна застосувати до людей. Надлишок солі, спецій, консервантів і т. д. може привести до захворювань шлунка, печінки, нирок, розладів травлення. Подумайте, чи варто хвилинна радість кішки від шматочка копченої ковбаси довгих проблем зі здоров’ям. Деякі кішки, що мають міцне здоров’я, перетравлять все без особливої??шкоди для здоров’я, а у деяких один шматочок сервелат викличе напад ниркових кольок. Варто експериментувати?

Дешеві і широко рекламовані корму. У нас в магазинах в основному продаються корми, вироблені в Росії за ліцензією і з “відповідним” якістю. Погані корми містять мало корисного і багато привабливого, кішки готові їсти їх у будь-яких кількостях, а добрі господарі не скупляться – благо корм “дешевий і доступний”. В результаті – букет захворювань, починаючи від МКБ і закінчуючи важкими гастритами, дерматозами.

Так, наприклад, сухий “Віскас” (Whiskas) у здорової кішки підвищує концентрацію оксалату кальцію – до 5 разів у порівнянні з порогом, за яким починається утворення каменів. (Джерело: Smith, BHE Stevenson, AE Markwell, PJ (1995) Effect of diet on relative super-saturations in feline urine. Proceedings of 2nd European Congress of the Federation of European Companion Animal Veterinary Associations pp 359 -360.)

Низькоякісні корми продаються, як правило, в маленьких упаковках, оскільки не розраховані на професіоналів, яким зручніше купувати корм в розплідник великими мішками; зовнішній вигляд їх працює більше на господарів, ніж на кішок: кішкам все одно, як виглядає корм, а покупцеві швидше сподобаються різнокольорові рибки, кісточки і зірочки, ніж малопривабливі коричневі грудки. За співвідношенням білків, жирів, вуглеводів і вітамінних добавок дешеві корми можуть не відрізнятися від професійних дорогих, але сировину в них використовується набагато гірше, наприклад, пір’я в якості джерела білка. Для того, щоб кішка з’їла таку неїстівну суміш, в корм домішуються смакові добавки, привабливі для кішки, але діючі як наркотик. Часто буває, що кішка, яка звикла харчуватися такими кормами, відмовляється навіть від свіжого м’яса.

Рекомендовані корму. Хіллс (Hills), Ямс (Iams), Ігл Пак (Eagle Pack), Пурину Про План (Purina Pro Plan), Роял Канін (Royal Canin), Даймонд (Diamond). Купувати корму намагайтеся в спеціалізованих магазинах і остерігайтеся підробок.

Comments are closed!

_0.32MB/0.01390 sec