Три міфу про «легких» наркотиках – Здорова Росія

Три міфу про «легких» наркотиках – Здорова Росія Три міфу про «легких» наркотиках

cерьезной загрозою багато хто вважає так звані важкі наркотики, начебто героїну чи його аналогів. Водночас забуваючи про «легких» психоактивних речовинах, які не вважають небезпечними через менш вираженого ефекту.

Деякі з цих речовин в окремих

країнах можна навіть купувати і вживати на легальній основі. Йдеться, зокрема, про марихуану, міфи про нешкідливість і навіть корисності якої так поширені в молодіжному середовищі.

Міф перший. «Марихуана – це найлегший і нешкідливий наркотик»

Ні наркологи, ні юристи не ділять наркотичні речовини на «легкі» та «важкі». І марихуана, і інші продукти, одержувані з конопель, наприклад, гашиш – це психоактивні речовини, здатні змінювати свідомість.

Як отримати гормони задоволення

Багато хто думає, що найяскравіші відчуття приносять алкоголь і наркотики, але насправді є чимало способів отримати свої власні, натуральні «гормони задоволення».

Люди, змушені відмовитися від вживання марихуани, страждають тим же синдромом відміни . що решта наркозалежні. У них спостерігається депресія, порушення сну, дратівливість і навіть агресивність.

Поширена думка, що сигарети з марихуаною нешкідливіше тютюнових. Однак речовини, що виділяються при курінні марихуани, створюють навантаження на легені в п’ять разів сильніше, ніж звичайний тютюн. Тобто, одна сигарета з продуктом конопель завдає такої ж шкоди, як п’ять звичайних сигарет.

Марихуана, як і тютюн, здатна пошкодити ДНК людських клітин і підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань. Зокрема, рак яєчок зустрічається серед шанувальників марихуани на 70 відсотків частіше. Причому цей вид раку зустрічається в два рази частіше у тих, хто курить марихуану не рідше разу на тиждень, або почав курити в підлітковому віці.

Крім того, захоплення марихуаною збільшує шанси розвитку психічних захворювань, таких як шизофренія, на 40 відсотків.

«Це різноманітні шізоморфние психози, – розповідає головний нарколог Міністерства охорони здоров’я Росії Євген Брюн. – Наприклад, параноїдний синдром з маренням переслідування. Такі психози, викликані наркотиками, тривало тягнуться і довго лікуються ».

Дослідники вважають, що тільки в одній Великобританії 14 відсотків випадків психічних розладів серед молоді можуть бути викликані курінням «трави».

Марихуана змінює роботу центрів задоволення в мозку так, що їм потрібно усе більш і більш серйозна стимуляція. Тому поступово вживання наркотику частішає і стає постійним, приводячи до наркозалежності .

Звикнувши до марихуани, люди нерідко пробують і інші психоактивні речовини, що збільшує ризик розвитку наркотичної залежності.

Міф другий. «Легкі наркотики допомагають вирішувати життєві проблеми»

Якщо йдеться про вирішення проблеми наявності самої життя, то, звичайно, допомагають. Як і у випадку з алкоголем. прийом наркотиків не допомагає боротися з депресією або самотністю, а, навпаки, посилює ці проблеми.

Адже, звикнувши покращувати настрій в компанії таких же любителів психоактивних речовин, людина позбавляє свій мозок можливості регулювати настрій без додаткової стимуляції. А себе – компанії здорових людей, які спілкуються один з одним не тільки з приводу чергового прийому наркотиків.

«Крім загальмованості або гіперреактивності, неадекватності в спілкуванні, зниження працездатності і якості роботи, порушення точності рухів і реакції, яка заважає водити автомобіль і створює небезпеку ДТП, головна« побічна » проблема такого наркомана, – зауважує Брюн, – те, що ритм його життя тепер будується навколо наркотиків . Поступово він починає жити в режимі від дози до дози і багато часу і сил витрачає на її пошук. У результаті його більше ні на що не вистачає ».

Міф третій. «Легкі наркотики стимулюють творчість, допомагають створювати шедеври»

«Деяких знаменитих рок-зірок погубили наркотики, але це ніяк не завадило їм стати кумирами мільйонів, адже під кайфом вони писали геніальні речі», – один із звичних аргументів тих, хто не може творити на тверезу голову.

Наркологічні диспансери

Найближчий наркодиспансер, в якому допоможуть позбутися залежності, можна знайти в нашій базі даних.

Однак, як і інші психоактивні речовини, «легкі» наркотики лише створюють ілюзію поліпшення творчих здібностей за рахунок того, що вони знижують критичність до власних дій і навколишньої дійсності. Ні критичності – і будь-яке посереднє творіння здасться геніальним.

«Наркотики-стимулятори можуть, звичайно, підстьобнути творчі здібності людини – якщо вони є. Але вони ж їх і гублять дуже швидко. Творчість закінчується набагато швидше, ніж гине організм, – розповідає Брюн. – Це можна порівняти з автомобілем – якщо постійно розганяти двигун до п’яти тисяч обертів, він дуже швидко зламається. Так і з творчими силами – постійна стимуляція цих ділянок мозку призводить до швидкого нервового виснаження ».

Будь психоактивні речовини порушують функції пам’яті . мислення, знижують пізнавальні здібності і змінюють емоційну сферу. Тому у наркомана поступово пропадає навіть бажання творити під кайфом – його починає цікавити тільки саме наркотичне сп’яніння.

Знаменитості, яких часто наводять як приклад, прославилися завдяки своєму таланту ще до того, як стали регулярно вживати психоактивні речовини. А загинули від наркотиків, як і мільйони інших наркоманів – організм зруйнувався всього за кілька років.

Найважливіше

Легкі наркотики не тільки штовхають людину на пробу сильніших наркотичних речовин. Вони змінюють роботу мозку так, що людина вже не може отримувати задоволення без додаткової стимуляції. А та ж марихуана – серйозний канцероген, що ушкоджує ДНК і викликає онкологічні захворювання, як і тютюн.

  • психоактивні речовини миф
  • міфи наркотичного середовища
  • маріхуана можна похудати
  • Під яким наркотиком люди вигадували геніальні речі?

Comments are closed!

_0.31MB/0.00555 sec