Таємний світ шопоголіка: 4 види залежно

Таємний світ шопоголіка: 4 види залежно Таємний світ шопоголіка: 4 види залежно

У Свєти залежність. Ні, шкідливі звички ні при чому – Світлана веде здоровий спосіб життя: бігає вранці, займається в залі, харчується по Дюканов. Просто наша

героїня живе під девізом. «З ранку не випив… тобто вибачте, – не купив обновку – весь день пропав ». У дівчини вже вдома нікуди складати речі – в шафах одяг так щільно спресована, як листковий пиріг. Але більше всіх шкода її чоловіка, який тримається з останніх сил і сидить на вимушеної кабачкової дієті. Улюблена дружина здатна спустити за день місячний сімейний бюджет…

Покупки стають і відпочинком, і розвагою, і самостійним змістом – так в вікіпедії пояснюється значення слова шопоголік. У цьому слові бентежить його друга частина, що дуже ріднить його з «алкоголіком». Але потрібно розуміти – де є серйозна залежність від покупок, а де людина таким чином «добирає» позитивні емоції. Отже, є чотири види шопоголизма:

-емоційний. Самий нешкідливий з усіх підвидів шопоголизма. Людина, яка піддається емоційним покупкам, часто йде в магазин за сонцезахисними окулярами, а виходить з… новою парою взуття, сумочкою в тон. У цьому немає нічого страшного – всі ми періодично грішимо емоційним шопінгом. Хоча навіть психологи не посміють посперечатися, що таким чином ми знімаємо стреси.

-брендовий. Брендовий шопоголік здатний ходити по магазинах до самого закриття. Втім обмовимося – по магазинах абсолютно певним: дорогим, престижним, брендовим. Швидше за все любить «тотал лук» від одного, але дуже дорогого дизайнера, і про моду може говорити нескінченно. Бренд-шопер на відміну від емоційного про себе дуже і дуже високої думки, на його погляд, така особа гідна лише найкращого. Це вона під червоне плаття надіває червоні туфлі і бере червону ж сумку, – пікантна деталь – червоний комплект білизни.

-розважливий. Всі ми в тій чи іншій мірі ставимося до даної категорії. Цих людей, як правило, найчастіше можна помітити на знижки, акції, коли в магазинах оголошуються про вигідні пропозиції. Якщо за одну ціну можна купити дві шапки, вони підуть на це (хоча друга шапка буде зайвою). По правді кажучи, «скупник» відрізняється від шопоголіка так само, як гурман від ненажери. Якщо перший важливий смак, оригінальність і якість, то другий – кількість.

-байдужий. Ця категорія людей може провести в магазині цілий день. Вона переходить з відділу у відділ, міряє, розпитує продавців… Ні, вона нічого не збирається купувати, їй приносить задоволення насолоду процесом.

Comments are closed!

_0.31MB/0.01452 sec