Таблиці білків, жирів, вуглеводів | Правильне харчування для краси і зниження ваги, здорового і смачного схуднення

Таблиці білків, жирів, вуглеводів | Правильне харчування для краси і зниження ваги, здорового і смачного схуднення Таблиці білків, жирів, вуглеводів

Овочі, висівки

Білки – незамінна частина їжі. Вони йдуть на побудову нових

клітин та заміну зношених, активно беруть участь в обміні речовин. Дієтологи називають їх “протеїнами” – Від грецького слова “протея”, що означає “займає перше місце”. Білки організму утворюються тільки з білків їжі. Якщо ви їсте недостатньо білків, у вас буде псуватися шкіра, страждати нервова система.

Основними джерелами білка тваринного походження є м’ясо, риба, сир, яйця – це головні білкові продукти. У рослинних продуктах теж містяться протеїни, особливо багаті ними бобові і горіхи. Здорове харчування передбачає поєднання тварин і рослинних продуктів.

Найшвидше перетравлюються білки молочних продуктів. Добре засвоюється риба і м’ясо (при цьому яловичина значно швидше, ніж свинина і баранина). Середня норма білка в добовому раціоні дорослої людини становить 100-120 г.

Жири – найбільш потужне джерело енергії, тобто непотрібних нам калорій. Джерелами жиру є тваринні жири і рослинні масла, а також м’ясо, риба, яйця, молоко і молочні продукти. Жири містять насичені і ненасичені жирні кислоти, жиророзчинні вітаміни A, B, E, лецитин і ряд інших речовин, необхідних організму. Вони забезпечують всмоктування з кишечника мінеральних речовин і жиророзчинних вітамінів. Жири покращують смак їжі і викликають відчуття ситості. Вони можуть утворюватися з вуглеводів і білків, але повною мірою ними не замінюються. Забезпечити потреби організму можна тільки поєднанням тварин і рослинних жирів, оскільки вони доповнюють один одного життєво важливими речовинами. Добова норма для дорослої людини – від 100 до 150 р. У середньому добовий раціон жиру повинен становити на 60-70% з тваринного жиру і на 30-40% – з рослинної.

Вуглеводи – служать для організму основним джерелом енергії. Вони необхідні для нормального обміну білків і жирів. У комплексі з білками вони утворюють певні гормони, ферменти, секрети слинних та інших утворюють слиз залоз та інші важливі сполуки. Середня норма вуглеводів в добовому раціоні повинна становити 400-500 г. При дотриманні дієти в добовому раціоні їх має бути не менше 100 м. При нестачі вуглеводів в організмі порушується обмін жирів і білків, псується настрій.

Клітковина – це один зі складних вуглеводів. Організм людини не перетравлює клітковину, проте вона підсилює перистальтику кишечника і тому необхідна для правильного травлення. За допомогою клітковини з організму виводиться холестерин. Нерозчинна клітковина також виводить шлаки, запобігаючи забруднення організму шкідливими речовинами. Клітковина присутня в багатьох овочах, фруктах, пшеничних висівках.

Вітаміни – це група органічних сполук, необхідних у дуже малих кількостях для підтримки хорошого здоров’я. Вітаміни беруть участь у багатьох процесах на клітинному рівні, наприклад, у зростанні і регенерації тканин і органів, обміні речовин, роботі імунної, нервової, кровоносної і гормональної систем.

Існують дві групи вітамінів: жиророзчинні (вітаміни А, D, E і К) і розчинні у воді (С – аскорбінова кислота, і вітаміни групи В). Недолік того чи іншого вітаміну може викликати авітаміноз – хвороба, яка, на щастя, досить рідко зустрічається в західних країнах, але ті, хто дотримується суворих дієт, все ж перебувають у групі ризику. Розчинні у воді вітаміни не затримуються в організмі, тому їх необхідно щодня отримувати з їжею. Будь надлишок вітамінів просто виводиться з організму. Жиророзчинні вітаміни також виходять з їжею (за частковим винятком вітамінів D і К), але їх надлишки можуть зберігатися в печінці. Тому отримання таких вітамінів необхідно на регулярній основі для поповнення наявних запасів організму.

Надлишкові ж дози таких жиророзчинних вітамінів – особливо вітамінів А і D можуть мати отруйний ефект через перенасичення печінки. це звичайно є результатом непомірного прийому харчових добавок або свіжих соків. Відомі випадки, коли люди одержимі своїм здоров’ям пили натуральний морквяний сік літрами, і наслідки такої дієти були, на жаль, сумними. У всьому потрібна поміркованість.

Вивчення ролі кожного вітаміну необхідно для будь-якого охочого сісти на дієту, так як знання про них допомагає зрозуміти важливість того чи іншого продукту харчування в раціоні.

Щоб правильно харчуватися, контролювати свою вагу і стан організму, важливо добре орієнтуватися в тому, що ви їсте. Правильний вибір продуктів це ключ до хорошого самопочуття, відмінному стану шкіри, нігтів, ефективній роботі імунної системи і всіх органів нашого тіла. Їжа багата поживними речовинами, що не містить гострих спецій та консервантів – це ключ до здоров’я. На жаль, в наші дні на полицях магазинів стало занадто багато продуктів зазнали обробці, і тому містять занадто мало поживних речовин і занадто багато цукру, жиру і харчових добавок. Тому наших сучасників так часто супроводжують зайву вагу, целюліт, синдром хронічної втоми і стрес.

Кожна людина здатна бути сам собі дієтологом і правильно управляти своїм раціоном, а значить і станом свого організму.

Краще скоротити вживання в їжу цукру, всіх видів сиропів, шоколаду, цукерок, фруктози, а також джемів і желе, що містять цукор. Вони не містять поживних речовин, але насичені калоріями, добавками, барвниками й консервантами.

Вибирайте цілісні зерна або продукти їх містять – зерновий хліб, хліб з просіяного борошна, цільно-зернові хлібці, гречку, просо, овес, канадський рис. Не вживайте продукти з білого борошна. Вибирайте олії холодного віджиму. Обмежте споживання насичених жирів, гідрованого маргарину, рафінованої олії. Насичені жири підвищують згортання крові і рівень холестерину. Оброблене рослинне масло містить багато хімічних добавок, а в олії холодного віджиму відсутні шкідливі речовини і добавки, воно багате енергетично цінними, корисними жирними кислотами.

Пийте трав’яні чаї, свіжоприготовані соки з фруктів і овочів. Менше алкоголю, кави, кока-коли, пастеризованих соків і газованих напоїв. Купуйте м’ясо індички, молоду баранину і курчат. Менше яловичини, свинини, сосисок, копченого і солоного м’яса – це важкі продукти для травлення.

Завжди читайте про склад продуктів на етикетках. Знайте, що харчові добавки можуть провокувати мігрень, астму, алергію, захворювання нирок. Барвники, консерванти, підсилювачі смаку, емульгатори і загусники засмічують організм токсинами.

Вчіться розбиратися в продуктах і харчових інгредієнтах, керуйте своєю вагою і своїм здоров’ям.

  • таблиця білків жирів вітамінів
  • Білки жири харчові добавки в соках
  • все буде добре таблица жиров
  • вуглевод що виводить барвник з організму це
  • добова норма жирiв для худаючих
  • добовий раціон харчування тварин
  • Повна таблиця жирів білків та вуглеводів
  • правильний раціон таблиця
  • риба таблиця поэ речовин
  • середня норма білка в добовому раціоні

Comments are closed!

_0.32MB/0.01000 sec