Схуднути за літо – легко! / / KIROV. KP. RU Комсомольская правда в Кірові

Схуднути за літо – легко! / / KIROV. KP. RU Комсомольская правда в Кірові Схуднути за літо – легко!

Тема дуже актуальна. Адже 50% росіян, за даними фахівців, мають зайві кілограми, а 25% – різні форми ожиріння. І все це – від неправильного харчування.

– У нас змінився навіть погляд на сучасників, – нарікає

начальник відділу медичної профілактики Медичного інформаційно – аналітичного центру Іван Рясик. – І, дійсно, зустрічаючи на вулиці людину зростом 170 сантиметрів і вагою 80 кілограмів, ми врядли скажемо, що він товстун. А от якщо ми розрахуємо коефіцієнт маси тіла і росту, то побачимо, що у нього надлишкову вагу. Навіть наші приказки «Хорошої людини має бути багато» або «Поки товстий сохне – худий дохне» – Говорять про те, що надмірна вага стала нормою.

Але є й інші приказки: «Чим тонша талія – ??тим довше життя». Це вже правильні приказки, до яких варто прислухатися.

Відмова від м’яса – не запорука схуднення

Причиною надмірної ваги часто є неправильне харчування. Але що мається на увазі під цим словосполученням? І чи так потрібні дієти?

– Не можна забувати, що є речовини, які організм виробляє сам, але є й такі, які він може тільки отримувати ззовні, – поділилася знаннями лікар – дієтолог Кіровської обласної клінічної лікарні Лариса Сидоренко. – До таких незамінних відносяться амінокислоти. З них, як з цеглинок, будуються білки, запасу білків в організмі немає. І якщо немає будівельного матеріалу, то страждає весь організм. Білки – це наш імунітет, гормони, ферменти, відновлення застарілих тканин. Правильне харчування – комплекс всіх компонентів в раціоні в розрахунку на нормальну або рекомендовану масу тіла.

Існує думка, що відмова від деяких продуктів призводить до схуднення. Наприклад, вегетаріанці вважають, що відмова від м’яса – запорука здоров’я і того, що вони не набирають вагу. Але це не просто міф, а навіть небезпечна помилка. Пісне м’ясо дає стільки ж калорій, скільки потрібно, щоб продукт переробити.

– Повністю відмовляючись від будь-яких продуктів, ми позбавляємо свій організм необхідних компонентів, тобто порушуємо його роботу. Особливо небезпечно це для дітей, – сказала Лариса Сидоренко. – Виняток становить харчова непереносимість. Це не алергія, а незасвоєння деяких білків. Це призводить до ряду захворювань і до надмірної ваги.

У Кірові є центри, які проводять спеціальні аналізи, за результатами яких визначається 90 продуктів, які ваш організм засвоює або не засвоює.

Потреби організму в енергії у одного і того ж людини в різний час року різні. Чим у більш жорстких кліматичних умовах знаходиться людина, тим більша кількість жирів у межах норми в ньому може перебувати. Але в цілому піраміда харчування стандартна.

– Незалежно від кліматичної зони левову частку в раціоні повинні займати рослинні продукти, це цільнозернові, овочі та фрукти, – сказав Іван Рясик. – На другому місці за кількістю повинні бути джерела білка. З одного боку, це молочні продукти, з іншого – яйця, риба або м’ясо. Якщо ми говоримо про вегетаріанство, то не повинні забувати, що є таке поняття як оволактовегетаріанство – коли людина крім рослинної продукції включає в раціон яйця або молоко. На верхівці піраміди харчування знаходяться ті продукти, які пов’язані з жирами, солодощами; їх потрібно обмежувати.

Чим спекотніше клімат, тим легше їжа. Часом щільний обід для організму – справжній стрес, що викликає млявий стан і занепад сил. Тому в багатьох жарких країнах існує сієста, коли діє табу на їжу.

Не можна забувати, що чим жарче клімат, тим більше уваги потрібно приділяти водному раціону. З втратою рідини відбувається згущення крові, перегрів організму.

Закушуйте ріпою і коренем лопуха!

Особливу роль у повноцінному харчуванні грають антиоксиданти, вони оберігають нашу шкіру від старіння. Так само, як і вітаміни, це не просто необхідні речовини, а й запорука нашого гарного зовнішнього вигляду. Це еластичність шкіри, блиск волосся, фортеця зубів і кісток. Вітаміни не накопичуються в організмі, вони, як і амінокислоти, потрібні постійно. Причому не синтетичні комплекси, а натуральні.

– На жаль, ми стали забувати, що є продукти, багаті корисними речовинами, – сказав Іван Рясик. – Хто останній раз їв корінь лопуха? Хоча тушкований корінь лопуха в деяких країнах подають навіть у ресторанах. А хто з нас їв репу? Колись вона була основою харчування росіян, а зараз діти на питання: «Що таке ріпа?» відповідають: «Голова!». Вони не уявляють, що є такий овоч. У плані харчування нашу свідомість дуже змінилося. Коли «чортове яблуко», як називали картоплю на Русі, привезли в нашу країну, селяни оголошували бунти. І правильно робили! Крохмаль, що міститься в ньому, призводить до збільшення маси тіла. Сьогодні ми повинні замінювати картопля іншими складними гарнірами.

– Потреби організму повинні покриватися натуральними вітамінами, – прокоментувала Лариса Сидоренко. – В аптеці величезна маса кольорових коробочок, що обіцяють набір всіх вітамінів, але спокушатися не варто, натуральні не замінить жодне з чудес фармацевтики.

Вибираючи вітаміни, уважно вивчайте етикетку. Якщо на упаковці написано довгі страшні хімічні формули, на кшталт «де-ель-альфа-токоферолу-ацетат», то не сумнівайтеся – це синтетичний аналог. А якщо вітамін отриманий з натурального джерела, то на упаковці це буде вказано. Наприклад, суміш, отримана з цитрусових, фукусу, ламінарія, шипшини – це натуральний продукт.

Здавалося б, про фаст-фуді і газованій воді сказано вже все, але про їх шкідливий вплив стає відомо все більше. Наприклад, газовані напої викликають остеопороз (вимивання кальцію з організму, його незасвоєння). За останні кілька років це захворювання значно помолодшало, таким діагнозом у підлітків вже не здивувати.

Як не крути, все життя на дієтах не просидиш, а ось гастрит і низький гемоглобін можуть швидко дати про себе знати. Харчуючись правильно, «поставляючи» в організм всі необхідні вітаміни і амінокислоти, а також займаючись спортом, можна повернути нормальну вагу і самопочуття.

42 помідора на добу

Індекс маси тіла (ІМТ) = вага / ріст в м в квадраті.

Тобто, якщо ви важите 50 кг при зрості 164, то ваш індекс маси тіла = 50/1, 64 в квадраті = 18,6.

Нормальний ІМТ 18,5 – 24,9.

Щодня і взимку, і влітку доросла людина повинна з’їдати 400 г фруктів і овочів, виключаючи картоплю. Якщо є сумніви в якості продуктів, то можна очистити їх від шкірки або відварити і злити відвар. Так шкідлива навантаження знизиться.

Щоб набрати добову норму вітаміну С, треба з’їсти 42 томата або 13 апельсинів, тому вітамінно-мінеральні комплекси приймати необхідно.

Comments are closed!