Схуднути за допомогою вугілля?

Схуднути за допомогою вугілля? Схуднути за допомогою вугілля?

Вивчаючи все нові способи схуднення, я завжди ставлюся до них скептично. У мережі все частіше зустрічаю статті про те, що за допомогою активованого вугілля можна втратити величезну кількість кілограмів зайвої ваги без праці. Вирішила розібратися в цьому питанні, поки тільки на теорії. І знайшла багато фактів, які змусили мене задуматися, хто правий, а хто ні.

Що таке активоване вугілля

Ми всі з дитинства пам’ятаємо ці чорні таблеточки, які приємно шипіли, коли кладеш їх в рот і запиваєш водою. Хтось їх просто розжовував, а потім лякав усіх чорними зубами. Активоване вугілля не має ні кольору, ні запаху і в принципі здається нешкідливим. Батьки давали його нам, при розладі шлунка або кишечника.

Що ж таке активоване вугілля насправді?

Активоване вугілля – речовина, що отримується з углеродосодержащих матеріалів органічного походження (деревне вугілля, кам’яновугільний кокс, нафтовий кокс, кокосове вугілля та інші види). Речовина є адсорбентом – тобто речовиною, що поглинає з навколишнього середовища гази, пари або розчинені речовини площею своїй поверхні і вступає з ними в стійке з’єднання. Активоване вугілля має пористу поверхню, і ці пори настільки малі, що їх кількість дуже велике. Так, 1 гр. активованого вугілля має поверхню від 500 до 1500 м2. Саме за рахунок своєї пористої поверхні активоване вугілля може поглинати кількість шкідливих речовин, що набагато перевищує його маси.

Активоване вугілля широко застосовується у виробництві фільтрів різного призначення, в харчовій промисловості, в медицині.

Способи схуднення за допомогою вугілля

В інтернеті я знайшла кілька основних способів схуднення за допомогою активованого вугілля. Причому жодного розумного пояснення, чому саме за такою або іншою схемою потрібно приймати таблетки я не знайшла. Отже, ось вони:

Спосіб № 1 . Кожен день з’їдати 10 таблеток активованого вугілля, розбивши їх на три прийоми. Приймати за 10 хвилин до прийому їжі.

Спосіб № 2. Щоранку натщесерце з’їдати 1 таблетку, збільшуючи дозу з кожний днем??на 1 таблетку. Дійшовши до 10 таблеток на день, знижувати дозу на 1 таблетку на день.

Спосіб № 3. Випивати в день кількість таблеток, рівне вашому вазі, поділеного на 10. Тобто, якщо ви важите 80 кг. вам потрібно випити 8 таблеток на день.

Єдине, чого я не зрозуміла, так це скільки по тривалості повинен бути прийом препарату. До повного схуднення? Може я погано шукала. Але з іншого боку, натрапимо я на таку статтю в мережі Інтернет років 10 тому назад, я б не сумнівалася і почала б ковтати таблетки до нескінченності.

У деяких статтях я знайшла спеціальний режим харчування, який потрібно дотримуватися під час схуднення за допомогою активованого вугілля. Причому меню це було досить грамотним з точки зору дієтології – поживним і збалансованим. Тобто таким, яким має бути меню будь-якого, хто хоче схуднути. Отже, і вугілля пити не обов’язково.

Що відбувається в організмі з вугіллям

Ще в стародавній Русі березовий вугілля використовували для очищення організму. Згадки про такий спосіб очищення зустрічаються і в інших країнах світу. Багато хто використовує активоване вугілля, щоб уникнути похмілля. Особливо це актуально для нашої країни.

Але в яких випадках активоване вугілля дійсно показаний. У медичних довідниках в показаннях до застосування активованого вугілля головними вказані такі як:

дезинтоксикация при підвищеній кислотності шлункового соку метеоризм, діарея отруєння алкалоїдами, глікозидами, солями важких металів, харчова інтоксикація; отруєння різної етіології порушення обміну речовин і багато інших

Активоване вугілля, потрапляючи в наш організм, виступає адсорбентом. Тобто притягує і затримує на своїй поверхні шкідливі речовини і токсини, потім виводиться з організму через шлунково-кишковий тракт (ШКТ). Крім того, вугілля очищає і кров, через стінки ШКТ. Сьогодні існують безліч препаратів на основі активованого вугілля або інших сорбентів, які виконують таку саму функцію в організмі.

Чим небезпечний вугілля

Активоване вугілля, як і всі медикаменти, показаний не всім. У нього є свої протипоказання. До них, насамперед, відносяться:

Гострі виразкові ураження ШКТ Кровотечі з ШКТ Виразковий коліт Знижена кислотність шлунка Застосування одночасно з іншими лікарськими препаратами

Навіть якщо ви не маєте захворювань, зазначених вище, при тривалому застосуванні актувати вугілля, ви можете завдати непоправної шкоди своєму організму.

перше . разом з токсичними речовинами вугілля виводить з організму частина поживних речовин, мікроелементів і вітамінів. Особливо це небезпечно для людей із захворюваннями серцево-судинної системи. Так як знижується рівень калію і кальцію в крові. Це загрожує інфарктами.

друге, сорбенти у вигляді активованого вугілля, проходячи через кишечник, що не симулюють його роботу. Тому перистальтика кишечника з часом знижується, і він може перестати виконувати свою пряму функцію. Процес такий же, як при тривалому застосуванні проносних засобів.

третє, як будь-який лікарський засіб, активоване вугілля має побічні ефекти:

Запори Діарея Гіповітаміноз Зниження всмоктування з ШКТ поживних речовин (белков. жирів. вітамінів) Тромбоемболія Зниження артеріального тиску

І це тільки у відносно здорових людей. А якщо ви маєте якісь хронічні захворювання, то ефект від активованого вугілля може бути непередбачуваний.

Як правильно вживати вугілля, щоб схуднути

Звичайно, я не хочу сказати, що вугілля шкідливий для здоров’я. Боже упаси! Єдине, в чому я сумніваюся, що вугілля допоможе вам схуднути. Точніше, я впевнена, що лише вугілля не допоможе вам схуднути.

Я згодна з тим, що очищення організму – це корисно, особливо, якщо ви вирішили схуднути. З цього можна почати. Поясню чому: активоване вугілля впливає на ліпідний обмін в організмі. Він сприяє нормалізації жирового обміну в організмі і висновку шкідливих ліпідних сполук, які сповільнюють процес обміну речовин. Тому в графі показань до застосування вказано порушення обміну речовин. Значить, вугілля допомагає стабілізувати метаболізм в організмі, а це, безсумнівно, на користь тих, що худнуть.

Отже, як слід приймати активоване вугілля, щоб не нашкодити своєму організму:

1. Активоване вугілля приймайте тільки після консультації свого лікуючого лікаря

2. Тривалість застосування – від 3-х до 14-х днів.

3. Дозування – 100-200мг. на добу в три прийоми

4. Прийом активованого вугілля за 1-2 години до або після їжі

5. Рясне пиття – близько 2-х літрів на добу

6. Дієтичне харчування, виключаючи занадто жирні продукти.

7. Після завершення прийому препарату, пропити курс полівітамінів (проконсультуйтеся з лікарем)

Отже, зробимо висновок. Активоване вугілля корисний (для очищення організму) в допустимих дозах. Активоване вугілля не допоможе вам схуднути, якщо ви не будете дотримуватися дієти, займатися фізичними вправами і пити достатню кількість води. Неконтрольоване вживання активованого вугілля негативно впливає на організм і призводить до непередбачуваних наслідків.

На жаль, чи на щастя, ніхто не схуд за допомогою яких лікарських препаратів. Немає поки в світі способу схуднення краще, ніж збалансоване харчування, фізична культура і сила волі.

Подивіться відео про активоване вугілля.

Comments are closed!