Схуднути при щитовидці

Схуднути при щитовидці

Роль гормонів в схудненні

Гормональні порушення складають дуже невеликий відсоток серед причин ожиріння. Але при таких порушеннях позбутися зайвих кілограмів буває непросто.

Якщо у людини підвищена активність щитовидної залози, постать його спочатку близька до ідеальної.

Люди тиреоїдного соматип (так їх називають фахівці) зазвичай стрункі, з тонкою талією, високими грудьми і округлими неповними стегнами. Характер у них життєрадісний, але неврівноважений. Енергійність може різко змінюватися апатією і втомою, а впевненість у собі і працьовитість – сумнівами і лінощами. Нерідко люди даного типу люблять солодощі та кава, схильні до куріння, а також періодичному вживання алкогольних напоїв для розслаблення. Це, звичайно, негативно позначається як на здоров’я, так і на фігурі. Хаотичним у людей тиреоїдного типу буває не тільки настрій, але і набір-скидання ваги. Тільки на перший погляд немає ніякого зв’язку між їх способом життя і вагою. Але насправді причина накопичення жирової тканини у таких людей – швидко протікають обмінні процеси. Через це в їх організмі дуже активно засвоюються поживні речовини і калорії. Так само активно вони перетворюються на енергію. А якщо енергія повністю не розтрачується, то вага може зростати.

Хворі на гіпотиреоз, у яких, навпаки, знижена функція щитовидної залози, часто мають надлишкову масу тіла за рахунок зниження швидкості обмінних процесів. Хоча накопичення жиру через це буває незначним.

Людину, у якого підвищена активність надниркових залоз, відрізняють такі особливості фігури, як сильні ноги, великі груди, що не дуже помітна талія і плоскі сідниці. Це чуттєві, послідовні і працездатні люди. Людей даного типу відрізняють товариськість, доброзичливість і душевність. Гормони, які виробляються залозами, підвищують апетит, піднімають кров’яний тиск, дарують енергію і призводять до підвищеної активності. Тому такі люди постійно відчувають потребу в калорійних продуктах. Вони люблять м’ясо, солону їжу, від чого холестерин нерідко підвищується, а. вага стабільно тримається вище норми.

Люди з підвищеною активністю гіпофіза зовні чимось нагадують дітей. Зазвичай вони виглядають молодшими за свої роки, стрункі, мають витончені руки й ноги, невелику груди, велику голову і красиву шкіру (звичайно, якщо ведуть нормальний спосіб життя). Тип тіла цих людей ще називають лімфатичних, так як лімфо-система при підвищеній активності гіпофіза знаходиться в постійній напрузі. Обмін речовин при цьому млявий, циркуляція крові сповільнена, тому в тілі легко затримуються токсини. При втоми або в засмучених почуттях люди даного типу відразу ж відчувають потребу «заїсти» негативні емоції, причому нерідко вони роблять це перед сном або вночі. Звідси і зайву вагу.

Коли в організмі переважають жіночі гормони, фігура набуває округлість і жіночність. Стрункі ноги, широкі стегна, кругленький животик говорять про сталий обміні речовин і великих запасах енергії. Це найвитриваліші і врівноважені люди в порівнянні з представниками інших гормональних типів. Але й у них буває схильність до набору ваги. По-перше, через природну конституції, а по-друге, через організації харчування. Люди з переважанням жіночих гормонів вранці практично не їдять, та й в обід з’їдають небагато, а от підкріпитися перед сном – це їх улюблене заняття. Жирові відкладення з’являються, першою справою, в нижній частині тіла. Скидати зайві кілограми їм спочатку досить складно, так як обмін речовин стійкий і не може швидко змінитися. Зате, якщо дати тілу час звикнути до змін у харчуванні, втягнутися в процес схуднення, то вага почне стабільно знижуватися. Існують і інші гормональні порушення, які викликають підвищений апетит, переїдання чи зниження рівня цукру в крові. У результаті людина переїдає і набирає зайву вагу.

Коли страждають судини

Такі грізні захворювання, як інфаркт міокарда, крововилив у мозок (інсульт), серцева недостатність у хворих на ожиріння бувають в 2-3 рази частіше, ніж у худих, а цукровий діабет-в 8-10 разів.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00542 sec