Схуднути назавжди: як зробити правильно :: JV. RU

Схуднути назавжди: як зробити правильно :: JV. RU Схуднути назавжди: що робити, щоб вага не повернувся

© Corbis / Fotosa. ru

Схуднути назавжди: місія нездійсненна?

Це відомо і професійним дієтологів, і тим, хто худнув сам: найчастіше вага повертається. За словами Наталії Лютов, критичний період тут – півтора року:

саме стільки зазвичай потрібно кілограмам, щоб повернутися. Точний термін залежить від того, наскільки ви схудли. Три кіло можуть повернутися за місяць, 10-15 наберуться протягом року.

«Ожиріння, за визначенням ВООЗ, – це хронічне рецидивуюче захворювання, яке з плином часу прогресує і супроводжується рядом ускладнень. Рецидив тут – правило, а не виняток », – слова Наталії Лютов, дієтолога і психотерапевта центру дієтології «Палітра харчування», звучать як вирок. Але, розібравшись у причинах повторного набору ваги, його все ж можна уникнути і схуднути назавжди.

Чому вони повертаються?

Здавалося б, причини на поверхні. Схуднувши, нехай і з величезними труднощами, через деякий час ми перестаємо стежити за раціоном і харчовими звичками. Починаємо переїдати, постійно їсти перед сном, вибираємо не найкорисніші продукти. З цим згоден і дієтолог. Але вага може повертатися не тільки тому.

Дуже важливо, як саме ви худнули. Якщо кілограми скидалися за рахунок жорсткої обмежувальної дієти, що не дає організму всіх потрібних речовин, вони практично точно повернуться.

«Існує таке поняття – дієтична “депресія”. Ми говоримо про депресію в лапках, тому що це все ж не серйозне психічне порушення, але – порушення, – розповідає Наталя. – Є багато дієт, де раціон складається здебільшого з білкової їжі, або тільки з овочів, або гречки. Але організму потрібно не тільки білок, не тільки клітковина. Починається дефіцит магнію, кальцію, вітамінів, інших речовин, які потрібні для нормальної роботи мозку. Це призводить до значного зниження вироблення гормонів, що підтримують позитивний фон настрою (серотонін, дофамін). І це на тлі браку радості від їжі: раціон монотонний, одноманітний. Схуднувши на незбалансованої дієті і заробивши таку “депресію”, людині просто зірватися і почати знову набирати вагу ».

Буває, що поштовх до повторного набору дають зовнішні чинники. Це може бути стрес, складна життєва ситуація або зміна способу життя, необов’язково негативне, але провідне до зміни звичок, наприклад, початок сімейного життя або народження дитини. «Якщо людина була відносно здоровий, він відреагує на такі зміни нормально, організм все скомпенсірует. Але якщо в минулому як реакція на стрес є набір ваги, кілограми можуть повернутися », – говорить Наталія Лютова.

Якщо дивитися глибше

Причини можна пошукати і глибше. Чи будемо ми, подорослішавши, стикатися з проблемою зайвих кілограмів, залежить і від того, які способи самозаспокоєння, самозаспокоєння ми освоїли в дитячі роки . «Яку б біль ми не відчували, спочатку нам допомагають батьки. Добре, якщо вони заспокоюють, заколисують дитини. Коли дитина росте, він вчиться заспокоювати сам себе. З часом з’являються звички, що допомагають переживати складні ситуації. Комусь треба пройтися, комусь – залізти під ковдру або прийняти душ. Але якщо в дитинстві забиту коліно привчили “лікувати” цукеркою, виникає звичка заїдати проблеми », – каже Наталя.

Коли людина худне, він зусиллям волі змінює свої харчові звички, принаймні тимчасово. Але його переконання, цінності, розуміння сенсу життя найчастіше залишаються колишніми. Якщо вийшло поміняти звички, треба йти далі, вважає Наталя. Щоб схуднути назавжди, треба вчитися по-іншому ставитися до стресу. «Ті небагато клієнти, які зберігають вагу, займаються роботою з особистістю. Але таких мало. Потрібно, щоб людина сама цього захотів », – вважає дієтолог.

Несподіваний поворот

Стресом може стати й саме позбавлення від зайвих кілограмів. Коли людина активно худнув, в його житті була мета, боротьба. Схуд – і відчуття мети втрачається. Стає нудно. З’являється спокуса створити проблему, щоб потім було, що вирішувати.

Можуть виникнути проблеми з звиканням до нового тіла . «З дитинства нас вчать, що недобре бути злим, агресивним, – каже Наталя. – Але вихлюпувати внутрішню енергію назовні вміють не всі. Вона накопичується всередині, і зовні це компенсується тим, що, набираючи і зберігаючи вагу, людина прагне займати більше простору у всесвіті. Вага скинутий – втрачається і відчуття власної значущості, і відчуття захищеності від зовнішньої агресії ».

Не тільки неприємно, але й небезпечно

Якщо кілограми повертаються, то найчастіше «приводять із собою друзів». З кожним разом це несе все більший ризик . Всі проблеми організму з кожним новим набором ваги проявляються все більш гостро. Загострюються захворювання суглобів, хребта, варикозна хвороба, гіпертонія. Додаються проблеми травної системи, хвороби печінки, нирок, можуть з’явитися пісок і камені. Колосально зростає ризик виникнення діабету. Підвищується рівень холестерину. Все це супроводжується і психологічними проблемами.

Як уникнути набору ваги?

За словами дієтолога і психотерапевта, ідеальний варіант – трансформація особистості. Якщо вдалося схуднути і досягти бажаного ваги, не кидати розпочате. Займатися з психологом, психотерапевтом, хоча б відвідувати дієтолога з психотерапевтичним освітою. Фахівець допоможе скласти програму збереження ваги. Зустрічаючись з ним раз на місяць, протягом року можна добитися стійкого результату.

«Хтось може сказати, що це занадто дороге задоволення. Але якщо вага повернеться, а найчастіше так і буває, можуть виникнути інші проблеми зі здоров’ям, вирішувати які може виявитися куди дорожче », – підкреслює Наталя. Вона наводить статистику своєї практики та практики колег: з сотень скинули вагу пацієнтів через півроку або рік на «перевірочний» – навіть якщо він безкоштовний! – візит повертаються буквально одиниці .

Якщо піти до фахівця можливості немає, доведеться контролювати себе самому .

Ось рецепт. Раз на тиждень потрібно вставати на ваги і записувати свідчення. Якщо кілограми з’явилися і затримуються вже тиждень-два – почати вести щоденник харчування. Записувати чесно все, що з’їдено, до останньої крихти і краплі! Часом проблему можна зловити вже на цьому етапі. Є надбавка у вазі – сісти на збалансовану дієту (наприклад, на ту, яку ми рекомендували як розвантажувальну після новорічних свят). Якщо дозволяє здоров’я, можна влаштувати розвантажувальні дні: 1-2 рази на тиждень, 1-2 тижні підряд, не більше (рецепти розвантажувальних днів – тут). Добре завести соратника, теж підтримує вагу, або схилити до правильного харчування чоловіка або дружину – разом простіше дотримуватися здорових харчових звичок.

І ні в якому разі не вчити дітей лікувати біль цукеркою.

Щоб схуднути назавжди, треба вчитися по-іншому ставитися до стресу.

схуднути назавжди , Як схуднути раз і назавжди , Схуднути правильно і назавжди ,

  • чи справді людина худне зменшивши порції їжі
  • як нормально схуднути
  • якщо чотири роки людина не може набрати вагу що робити
  • від чого людина може швидко схуднути або підтримувати вагу
  • Назавжди ru
  • схуднути раз і назавжти
  • Чи можливо схуднути зменшивши порції
  • чи можна схуднути зменшивши порции назавжди
  • що робити щоб не повернулись кг після дієти
  • що робити щоб схуднути назавжди

Comments are closed!

_0.32MB/0.00425 sec