Схуднути до літа і не посадити печінку і нирки! / / KP. RU

Схуднути до літа і не посадити печінку і нирки! / / KP. RU Схуднути до літа і не посадити печінку і нирки! Коментарі: 8

Схуднути до літа і не посадити печінку і нирки

Дуже хочеться трохи скинути вагу до літа. Якими дієтами краще не захоплюватися?

Світлана Бережна, лікар дієтолог-гастроентеролог:

– Самий вірний спосіб підтягнути талію до літа – знизити калорійність меню і посилити фізнагрузкі. Навіть якщо проходити пішки три кілометри на день, за тиждень точно скинете до двох кілограмів, і прес підтягнеться. І обов’язково треба їсти продукти, багаті клітковиною – необроблений рис, сочевицю, вівсянку листові салати, чорнослив. Вони допоможуть вивести з організму зайву воду і «почистити» кишечник.

Що ж до найбільш шкідливих дієт, то дієтологи до таких відносять:

– Дуже шановане багатьма «цілителями» голодування (особливо «сухе», коли людина відмовляється не тільки від їжі, а й від пиття) загрожує тим, що протягом декількох діб відбувається зневоднення організму, інтоксикація та шок.

– Сироїдіння може викликати серйозні порушення шлунково-кишкового тракту, дисбактеріоз.

– Повна відмова від солі і цукру. Порушується сольовий і вуглеводний баланс, що може призвести до змін у роботі серця і головного мозку.

– Тривалі монодієти (наприклад, коли людина харчується тільки кефіром або гречкою). Так можна легко довести себе до авітамінозу і сильного зниження імунітету.

– Кольорові дієти (коли людина довго складає меню з продуктів одного кольору, наприклад, червоного або жовтого). В організмі йде накопичення агресивних ферментів, що може викликати проблеми з печінкою і виробленням жовчі.

– Повна відмова від жирів, білків або вуглеводів. Це загрожує порушенням обміну речовин, і як наслідок, серйозними гормональними збоями. У жінок це може призвести до порушень циклу, у чоловіків – до проблем з ерекцією і зниження здатності зачати дитину.

– Зловживання похудательной чаями. Їх виробники найчастіше запевняють в їх «натуральності та відсутності побічних ефектів». Проте на ділі це не так. До складу більшості з них входять або сечогінні трави (наприклад, лист брусниці), або проносні (трава сени, інжир і т. д.), або ті й інші разом. При безконтрольному застосуванні сечогінні компоненти можуть порушити електролітний баланс організму і викликати проблеми в роботі серця, спазми судин, утворення тромбів. Проносні – ведуть до порушення природної мікрофлори кишечника, яка відповідає за імунітет.

Які продукти не дружать зі шлунком?

Які продукти найгірше діють на шлунок? І чи може виникнути гастрит або виразка тільки через неправильне харчування або потрібні ще якісь обставини?

Світлана Косюри, ??доцент Російського державного медичного університету, лікар-гастроентеролог к. м.н.:

– До однозначно шкідливим для шлунка продуктів можна віднести, в першу чергу, газовані солодкі напої. А також гострі продукти, особливо мариновані з оцтом, обсмажені в олії до хрусткої скоринки.

Що стосується алкоголю, то найгірше діють на шлунок пиво, шампанське (вони також належать до газованих напоїв), вина, особливо сухі, можуть пошкодити при підвищеній кислотності шлунка. У меншій мірі небезпечні міцні алкогольні напої, оскільки вони володіють дубильними речовинами. І в невеликих кількостях – 50-60 грамів – травній системі не зашкодять.

Виразкова хвороба або гастрит можуть виникнути від неправильного харчування в тому випадку, якщо людина їсть один або два рази на день з тривалими перервами, вживає велику кількість кави або міцного чаю. Також не треба забувати, що виразка – дуже стрессозавісімое захворювання.

Але також часто причиною пошкодження стінок шлунка і розвитку запальних процесів є хелікобактер пілорі – бактерія, яка живе на слизових оболонках. Так що нерідко для лікування виразкової хвороби потрібно не тільки корекція харчування, але і антибактеріальна терапія.

Comments are closed!