Схуднення за методикою доктора Борменталя | ВітаПортал – Здоров’я та Медицина

Схуднення за методикою доктора Борменталя | ВітаПортал – Здоров’я та Медицина Схуднення за методикою доктора Борменталя

Методика схуднення доктора Борменталя відрізняється від звичайних дієтичних планів. Клініка доктора Борменталя допомагає своїм пацієнтам позбутися

зайвої ваги за рахунок ефективного поєднання психологічної корекції, індивідуальної програми реабілітації та принципів здорового низькокалорійного харчування.

В противагу багатьом авторським дієтам, методика доктора Борменталя являє собою кінцевий результат праці цілої групи фахівців медичного інституту міста Томська, очолюваних психотерапевтом Валерієм Ромацкім.

Розробляючи нову систему корекції ваги, колектив учених ставив перед собою мету знайти шлях до комфортного схудненню без заборон. Рішення було знайдено за рахунок нестандартного підходу до проблеми зайвої ваги.

Замість того щоб безпосередньо боротися з видимим результатом – жировими відкладеннями, автори методу доктора Борменталя направили зусилля на викорінення причин зайвої ваги, закладених у підсвідомості людини.

Сьогодні клініка доктора Борменталя має представництва більш ніж в ста містах в усіх регіонах Росії і країнах ближнього зарубіжжя. У центрах схуднення працюють патентовані фахівці, причому в сфері не тільки дієтології, а й косметології, фізіотерапії, ендокринології, незмінно заслуговують від пацієнтів методу «доктор Борменталь» позитивні відгуки.

Доктор Борменталь: схуднення в три етапи

Підготовчий період . Перше звернення клієнта в клініку доктора Борменталя має не менше значення, ніж подальше лікування. Вже при знайомстві з майбутнім пацієнтом починається робота над його вагою.

В першу чергу, фахівці центру «Доктор Борменталь» надають йому всю необхідну інформацію про суть методу, відповідають на питання і проводять попередні дослідження. Їх мета не тільки з’ясувати ступінь ожиріння, а й визначити загальний стан здоров’я клієнта, адже при деяких захворюваннях використання методу Борменталя протипоказано.

Також на первинній консультації визначаються причини надмірної ваги, основними з яких, на думку фахівців центрів Борменталя, є:

    переїдання, викликане психологічними факторами; багаторічні погрішності в харчуванні і нездорові звички; патологічні причини, викликані тими чи іншими захворюваннями.

Наступ на вагу . У цикл схуднення за методом доктора Борменталя включені як індивідуальні, так і групові заняття, на яких послідовно застосовується більше двох десятків психологічних технік та тренінгів, спрямованих на:

    безболісну ліквідацію причин надмірної ваги; закріплення у пацієнта нових переваг у їжі; привчання до здорового режиму харчування; нормалізацію метаболізму; зниження апетиту і зменшення місткості шлунка.

Підрахунок кілокалорій . Прискорити процес позбавлення від зайвих кілограмів і утримати досягнутий результат протягом тривалого часу допомагає обмеження загального числа калорій, що надійшли з їжею.

Доктор Борменталь засновує схуднення на суворому дотриманні так званого коридору калорійності, рівного 1000-1200 ккал. Виходити за ці рамки не рекомендується. При цьому ніяких обмежень, що стосуються асортименту продуктів, що входять в щоденне меню, дієта Борменталя не передбачає.

Психокоррекция проти зайвої ваги

Головною особливістю методу Борменталя є застосування унікальних психологічних технік, багаторазово довели свою ефективність протягом 19-річного досвіду роботи центрів схуднення.

Фахівці клініки доктора Борменталя проводять комплексну атаку на вагу, використовуючи нейролінгвістичного розробки, дихальну гімнастику, практику медитацій. При цьому ні гіпноз, ні кодування Борменталь не застосовує. Зниження ваги досягається шляхом дбайливого роботи зі свідомістю пацієнта і пробудження його сили волі в процесі групових тренінгів та індивідуальних консультацій.

Після першого ж заняття йде від 2 до 5 кг зайвої ваги. Надалі темпи схуднення дещо сповільнюються, але продовжують становити порядку 10 кг на місяць.

Доктор Борменталь рекомендує пройти обов’язковий курс з п’яти занять, що включає 25 годин роботи з кваліфікованими фахівцями, доповнивши їх різними фізіопроцедурами, оздоровчими і косметологічними сеансами, які допоможуть закріпити результат і підтримувати оптимальну форму.

    Перше заняття. На ньому психотерапевти вчать пацієнта, як контролювати апетит, проводять роботу, спрямовану на активізацію його обмінних процесів і, як наслідок, ініціюють перехід на етап зниження ваги. Друге заняття. Воно присвячене обговоренню труднощів, які виникають в процесі схуднення, і спільному пошуку шляхів їх вирішення. Планомірно худнуть підводять до думки, що вони самі в змозі управляти своїми потребами і їм під силу утримуватися від переїдання. Фахівці клініки доктора Борменталя навчають пацієнтів прийомам розслаблення і правильного дихання. Третє заняття. Його мета полягає в роботі провідних з самооцінкою членів групи, формуванню у них сильної мотивації до схуднення. Велике значення на тренінгу приділяється правильному раціону харчування, як у звичайні дні, так і під час різних урочистостей. Четверте заняття. Доктор Борменталь присвячує його формуванню у пацієнтів навичок самостійного підтримки ваги на заданій планці. Позбавляючи від психологічної залежності від їжі, фахівці центру вчать худнуть шукати інші способи отримання позитивних емоцій. П’яте заняття. Через місяць спілкування з психологами клініки «Доктор Борменталь» схуднення впевнено набирає обертів, і пацієнти можуть оцінити видимий результат психокорекції. У цей час проводиться фінальне заняття, на якому підбиваються підсумки та даються рекомендації щодо подальшого способу життя і харчування.

Надалі клієнт Борменталя може необмежену кількість разів звертатися в центр за підтримкою і консультацією, а за його досягненнями в боротьбі із зайвою вагою продовжують стежити фахівці клініки. У разі необхідності вони ж вносять зміни в індивідуальний план схуднення.

Дієта доктора Борменталя: основні правила Підрахунок калорій. заповнення щоденника харчування, ретельне зважування продуктів має увійти в щоденну звичку. У день доктор Борменталь дозволяє вживати від 1000 до 1200 (при занятті фізичною працею 1600) ккал. У щоденному меню одна третина раціону обов’язково повинна припадати на білкову їжу: м’ясо, рибу, сир, яйця і т. д. За 30 хвилин перед їжею випивати склянку чистої води. Повністю відмовитися від голодування. Є часто і невеликими порціями в будь-який час доби. Приймати вітамінні та мінеральні комплекси. Чи не використовувати штучні замінники цукру. Можна їсти все, що завгодно, за умови, що денний раціон буде укладатися в коридор калорійності. Борменталь радить віддавати перевагу гарячої їжі і не забувати про супи. Доктор Борменталь про спорт

На відміну від багатьох методів схуднення, Борменталь не надає надмірного значення фізичних занять і не рекомендує своїм пацієнтам годинами катувати себе в тренажерних залах і на фітнес-тренуваннях.

Автори системи впевнені, що при дотриманні низькокалорійної дієти доктора Борменталя інтенсивні силові і кардионагрузки лише стимулюють апетит і завищують планку калорійності, посилюючи потребу організму в енергії.

Крім того, незвичні до спорту пацієнти можуть відчувати негативні емоції і навіть стрес, намагаючись перейти на новий для себе режим тренувань.

Цей факт повністю суперечить головній доктрині доктора Борменталя – «Схуднення з комфортом і без обмежень». Тому оптимальним варіантом для тих, що худнуть за цією системою є щадна рухова активність, наприклад неспішні прогулянки пішки, доповнені регулярними сеансами антицелюлітного масажу і загальнозміцнюючих физиопроцедур.

Доктор Борменталь: відгуки худнуть

Про високу популярність методики Борменталя можна судити хоча б за кількістю філій цієї клініки, з кожним роком освоюють все нові міста Росії. Ці сучасні центри схуднення не відчувають нестачі в клієнтах, крім того, автори Борменталя видають книги про свою методику для тих, хто бажає схуднути самостійно. Багато з тих, хто за допомогою Борменталя зміг скоригувати свою вагу, з радістю діляться враженнями на форумах і в друкованих виданнях, виступають у телепрограмах.

Більшість хвалебних відгуків зводиться до наступного:

    вага насправді йде, причому десятками кілограмів, і назад не повертається; схуднення відбувається без жодного насильства над організмом у вигляді голодувань, прийому спеціальних препаратів і виснажливих тренувань; на дієті доктора Борменталя можна їсти будь-які продукти, за умови дотримання коридору калорійності; велике значення має психологічна підтримка фахівців центру, їх постійне спостереження за процесом схуднення, станом здоров’я і емоційним фоном пацієнта; худнути за компанію веселіше і простіше, що доводять групові тренінги Борменталя.

Є у доктора Борменталя і противники, що призводять як приклад об’єктивні мінуси методу:

    повноцінний курс схуднення в клініці доктора Борменталя не можна назвати дешевим, тому не всі бажаючі можуть дозволити собі такі витрати; жорстке обмеження в харчуванні числа калорій робить дієту незбалансованої, а для окремої категорії людей навіть небезпечною; метод Борменталя розрахований на вузьке коло потенційних клієнтів, що складається у своїй більшості з повних жінок середнього віку, які ведуть малорухливий спосіб життя; регулярний підрахунок калорій і ведення щоденника харчування для багатьох стає тяжкій повинністю, яка має небезпеку зривами і відмовою від дієти; низька оцінка Борменталем ролі фізкультури плані схуднення і підтримки здоров’я не вітається шанувальниками спорту.

Comments are closed!

_0.32MB/0.00831 sec