Схуднення за допомогою харчової соди: шкода чи користь?

Схуднення за допомогою харчової соди: шкода чи користь? Харчова сода для схуднення – всі таємниці «безпечного» народного засобу

Чи можливо схуднення за допомогою харчової соди? Скільки зайвих кілограмів вона допоможе скинути? Наскільки ефективний і безпечний такий

простий народний спосіб? Про це та реальному впливі соди на організм читайте далі.

Що таке харчова сода

Сода або карбонат натрію – зовсім не природна сполука, як багатьма прийнято вважати. Її отримують промисловим способом шляхом «запікання» глауберової солі, крейди і деревного вугілля. Ореол «екологічної чистоти» продукту створений в чому завдяки іншому способу його виробництва – переробки золи морських водоростей, проте сьогодні в промислових масштабах він не практикується.

Думка про те, що сода для схуднення на тощак допомагає розлучитися з жировими відкладеннями, сформовано за специфічного впливу її на жири. Карбонат натрію дійсно володіє жиророзчинним дією, через що його активно використовують при виробництві миючих засобів (гелі для миття посуду, пральні порошки). Однак у зовнішньому середовищі і всередині організму сода діє по-різному. Як? Давайте розбиратися.

Що робить сода всередині нас: напій для схуднення

Отже, харчова сода для схуднення рекомендована для прийому всередину в якості напою. Для його приготування необхідно розчинити половину чайної ложки карбонату натрію в склянці теплої води і випити до прийому їжі за 30 хвилин. Іноді можна зустріти рецепт соди з лимоном для схуднення, де два основних інгредієнта підсилюють дію один одного.

Як діє напій з соди для схуднення? Карбонат натрію не розчиняється у воді, зберігаючись у зваженому стані. Опиняючись в шлунку, він вступає в реакцію з шлунковим соком, у результаті чого кислотність останньої різко знижується. Завдяки такій дії, соду прийнято використовувати при печії і підвищеної кислотності шлунка, які викликають значний дискомфорт у страждає ними людини.

Після реакції з шлунковим соком сода повністю нейтралізується і розпадається на початкові складові, найбільше серед яких солі. При попаданні в шлунок жирів (які ми так прагнемо цієї содою розчинити), не відбувається абсолютно нічого. Та й зробити що-небудь з жирами, які надходять з їжею, в шлунку неможливо, так як їх всмоктування відбувається не тут, а в кишечнику. Тому питна сода для схуднення, рецепт якої передбачає її вживання у вигляді напою, марна.

Що робить карбонат натрію зовні: ванни для схуднення

Другий спосіб, як використовувати соду для схуднення, приймати з нею ванни. Для цього рекомендовано набрати ванну максимально гарячої води (щоб терпіти можна було з великими труднощами) і розчинити в ній 300 грамів карбонату натрію. Можна додати грамів 300 морської солі і ароматичних масел, все добре розмішати. Полежати (або посидіти) в такій ванні потрібно 20 хвилин, після чого сміливо стати на ваги і переконатися, що ваша вага знизився на 1,5-2 кілограми. Чудеса?

Зовсім ні, просто ще один аспект того, як сода впливає на схуднення. Такий експрес-метод полягає не в благотворний очищенні організму і виведенні з нього токсинів і шлаків, а в його зневодненні.

Содові ванни для схуднення рекомендують дуже гарячі, щоб викликати активний процес потовиділення. Комплексне взаємодія карбонату натрію і солі лише підсилюють його. Протягом 20 хвилин перебування в цій «атмосфері» тіло починає потіти: через розкриті пори виходить рідина, яка забирає із собою не токсини і шлаки (вони на 90% знаходяться в кишечнику), а необхідні організму солі і мікроелементи. Схуднення досягається за рахунок втрати рідини, що саме по собі небезпечно для людини.

Після першої банної процедури схуднення за допомогою соди усуне близько 2 кілограмів ваги. Після другої і кожної наступної – вже грамів по 500. До речі, всі втрачені грами дуже швидко повернутися, оскільки допомагає сода для схуднення тимчасово: рівно до того моменту, поки ви не вип’єте пару стаканів води і не заповните дефіцит рідини в організмі.

Чи варто використовувати цей спосіб зниження ваги

І що несе сода для схуднення: шкода чи користь? На думку лікарів, ніякої користі метод принести не може. Вже тільки тому, що ніякого впливу на жир в організмі не надає. Чи шкідлива харчова сода для схуднення: відгуки випробували її дію на собі, підтверджують, що шкідлива.

    Застосування будь-яких експериментів з карбонатом натрію заборонено людям, що страждають онкологічними захворюваннями, цукровим діабетом, вагітним жінкам і годуючим матерям. Назавжди забути про соді для схуднення і як її пити, слід людям з хворобами шлунка. Спосіб вживання напою всередину небезпечний через постійного зниження кислотності шлункового соку і, як наслідок, порушення процесу перетравлювання їжі. Крім того солі, що утворюються при руйнуванні соди, надають згубний вплив на нирки, після чого може знадобитися довгий і важкий лікування. Прийом гарячих ванн з карбонатом натрію заборонений усім, хто страждає захворюваннями серцево-судинної системи. Слід відмовитися від них гіпертонікам, гіпотонікам, хворим на вегето-судинну дистонію.

Так чи гідна вашої уваги сода для схуднення? Рецепти, відгуки про неї в позитивному світлі – це один з популярних народних міфів, повністю спростований наукою. Худнути з карбонатом натрію небезпечно – це факт.

Відео: харчова сода для схуднення

  • користь соди на організм людини
  • користь соди
  • сода харчова користь
  • яка шкода соди для організму

Comments are closed!