Схуднення – Вікіпедія

Схуднення – Вікіпедія Схуднення

Схуднення (схуднення [1]) – зниження маси тіла живого організму, мета якого його оздоровлення. поліпшення тонусу і підвищення естетичної привабливості.

Зміст Бізнес на схудненні [ред | правити вихідний текст]

Зниження маси тіла відбувається при багатьох захворюваннях. Однак, в даний час про схуднення частіше говорять як про результат свідомих заходів у даному напрямку. За всю історію людства пропонувалося неймовірна кількість способів нормалізації ваги [2]. але і до теперішнього часу, незважаючи на безліч розроблених дієт. проблема не вирішена остаточно.

Для багатьох людей (насамперед жінок) боротьба з ожирінням (дійсним або уявним) перетворена на свого роду нав’язливу ідею. Замість турботи про загальне оздоровлення організму люди починають стежити виключно за показаннями стрілки ваг. Відповідно – схуднення перетворено в прибутковий бізнес. Активно рекламуються різні «спалювачі жиру», «чудодійні» дієти. ліпосакція (операції з видалення жиру) і т. п. – часто завдають істотної шкоди здоров’ю.

Науково обгрунтовані методи зниження маси тіла [ред | правити вихідний текст]

Найбільш розумними з наукової точки зору методами зниження ваги є повноцінне (за хімічним складом) і різноманітне харчування з обмеженням загальної добової калорійності раціону в межах 1600-1700 ккал / добу для худне чоловіки (для жінки – 1,300 ккал / сут ) і збільшення рухової активності за рахунок фізичних навантажень (занять спортом або фізкультурою). При ожирінні III ступеня добова калорійність може бути знижена до 1100-1200 ккал, IV ступеня до 600-700 ккал.

Але слід пам’ятати, що при великій вазі фізичні навантаження можуть бути небезпечними для серцево-судинної системи.

Слід зазначити, що крім зниження калорійності, слід дотримуватися певного режиму харчування і так званий «водний режим» (тобто режим споживання рідини). Не рекомендується споживати рідину пізніше, ніж за 4 години до сну – крім накопичення її в організмі, перевантажуються нирки.

Соціальні та психологічні аспекти [ред | правити вихідний текст]

Будь-яка дієта тимчасова, і згодом, без опрацювання причин набору ваги, він у більшості випадків повертається, адже людина як переїдав, так і продовжує переїдати.

Крім фізіологічних причин набору зайвої ваги (наприклад, внаслідок гормональних захворювань), призвести до набору зайвої ваги можуть соціальні (звичка поїсти «за компанію», їжа від нудьги) і психологічні причини (особиста нереалізованість, проблемні стосунки з близькими, сильний стрес. самотність). Тому необхідно усувати передусім причини переїдання – навчитися знаходити нові джерела задоволення, нові захоплення і розваги, що не мають відношення до їжі.

Таким чином, для успішного зниження ваги важливо змінити ставлення до себе самого і до їжі, спосіб життя і мислення, а також вибрати для себе правильний спосіб схуднення.

При нервової анорексії схуднення (зниження маси тіла) стає основним рушійним мотивом особистості.

Індекс маси тіла [ред | правити вихідний текст]

Для вибору правильного способу схуднення спочатку необхідно визначити індекс маси тіла (ІМТ). Цей параметр є загальновизнаним у світі орієнтиром при боротьбі із зайвою вагою, він дозволяє швидко вибрати раціональну лікувальну тактику.

    Якщо індекс маси тіла (ІМТ) людини менш 18, йому не слід знижувати свою вагу. Навпаки, вважається, що у нього є дефіцит маси тіла, і йому бажано видужати. Якщо індекс маси тіла людини 18,5-24,99 – це норма, і схуднення не потрібно. Якщо ІМТ людини 25-29,99 – у нього дійсно є надлишкова маса тіла. Дієта і фізичне навантаження при цьому є найбільш раціональними лікувальними заходами. Якщо ІМТ людини 30-40, то це вже класифікується як справжнє ожиріння, яке вимагає лікувальних заходів, що проводяться під контролем лікаря. Як правило, крім дієти і фізичного навантаження лікар рекомендує прийом лікарських препаратів, спрямованих на зниження ваги (наприклад, ксеникал). В даний час FDA (Food and Drug Administration, рішення від 18 лютого 2011) дозволила виконання бандажування шлунка при ІМТ 30 і вище. Індекс маси тіла вище 40 є ознакою ожиріння, що загрожує життю пацієнта. При такому зайвій вазі пацієнтові показано хірургічне лікування (наприклад бандажування шлунка). яке дає стабільне зниження ваги до норми.

Comments are closed!