СВІТ НОВИН

СВІТ НОВИН

У Франції розгорається скандал навколо сумнозвісного препарату «Медіатор», що випускався компанією «Серв’є» і допомагає схуднути. Її власнику днями було висунуто звинувачення. Чи зроблять якісь висновки з цього наші шанувальниці моди на худеньких – велике питання.

Цей лікарський препарат протягом 30 років користувався шаленою популярністю у європейців. І тільки недавно було встановлено, що пігулки для схуднення стали причиною смерті понад 2000 осіб і важких хвороб близько 4000 чоловік. «Медіатор» заборонили до продажу, а проти компанії порушили кримінальну справу.

амфетаміну для діабетиків

Спочатку французькі таблетки призначалися для людей, які страждають від діабету. Однак додатковий бонус таблеток у вигляді зниження маси тіла привернув увагу тисяч людей. З 1979 року лікарі виписали приблизно п’ять мільйонів рецептів на ці ліки, причому абсолютно здоровим людям. Дійсно, пацієнти досить швидко скидали вагу, але через кілька років постройневшіе французи опинилися на лікарняних ліжках або зовсім попрощалися з життям. Виявляється, до складу «Медіатора» в числі інших інгредієнтів входив регулятор апетиту фенфлурамин, який провокував потовщення серцевих клапанів, втому, задишку і серцеву недостатність, що для людей зі слабким серцем стало фатальним обставиною.

– Фенфлурамін – похідне амфетаміну, потужного психотропної речовини, збудливого нервову систему і замінює адреналін, – розповів «МН» кандидат медичних наук, доцент кафедри біохімії медико-біологічного факультету Російського державного медичного університету Микола Адріанов. – Ефект після вживання амфетаміну – гіперактивність, повна відсутність втоми, підвищена рухова активність, людина може не спати і не їсти цілодобово. Недарма амфетаміни входили в аптечку спецпідрозділів США. Безумовно, через такого перезбудження людина витрачає масу енергії і, природно, худне.

Однак це дорогого коштує: гіпертонічний криз, ішемічна атака, психози, тахікардія, інфаркт, гостра серцева недостатність, відмирання клітин головного мозку, тяжкі ураження печінки та нирок. Саме з цими побічними ефектами і стикалися худнуть на «Медіатор» французи.

ТАБЛЕТКИ РІЗНІ – ПІДСУМОК ОДИН

Плачевні результати від вживання препаратів, що знижують апетит і масу тіла, не рідкість. За обтічними формулюваннями на упаковці «кращий засіб для схуднення», «секретна формула старокитайської медицини», «унікальний склад» ховаються синтетичні психоактивні речовини, що викликають незворотні процеси в нервовій і серцево-судинній системах.

– Якщо на баночці з препаратом для схуднення написано, що він заснований тільки на екстрактах трав, а людина, приймаючи їх, стрімко худне, то це або проносний ефект, або, що більш імовірно, замість трав капсули містять амфетаміни та психотропні речовини, – запевняє Микола Адріанов. – Уявляєте, яка повинна бути концентрація трав, щоб вони хоч якось подіяли? Їх мішками жувати треба. Так що схуднення відбувається за рахунок проносного ефекту плюс прискорення обміну речовин після надходження в організм синтетичних препаратів.

Як правило, лікарські препарати, що регулюють апетит, поділяються на дві групи: стимулюючі центральну нервову систему (наприклад, амфетамін) і пригнічують її (наприклад, сибутрамін). Саме до першої групи лікарі віднесли скандальний «Медіатор».

Однак крім французького препарату наявністю фенфлурамина та інших нейроактіваторов можуть похвалитися широко відомі тайські таблетки. Фитокомплекс – це всього лише оболонка для заборонених амфетамінів: фенфлюраміна, фентерміну і полі-4-стіренсульфоната натрію. Потрійне дію призводило до того, що через кілька днів худнуть відчували шалений серцебиття, тремтіння в руках, емоційне збудження, безсоння, їх кидало в піт, переслідували панічні атаки або найжорстокіші депресії. Ті, хто вчасно не відмовився від тайських таблеток, потрапили або в наркологічну, або в психіатричну клініку.

ІНФАРКТ ЗАМІСТЬ стрункість

До другої категорії можна віднести капсули для схуднення, що містять сибутрамін, на кшталт «Меридіа», «Редуксин», «Ліндакси», «Целіума», «Голдлайн», «Обестата», Lida, «Зеленої бомби», «Миаози» , чаю «Жуйдемен», «Слім». Сибутрамін є ефективним регулятором апетиту, він збільшує вивільнення гормону серотоніну у відповідних нервових закінченнях, викликаючи зниження апетиту. У результаті цього в головний мозок надходять сигнали про насичення, а у відповідь приходить наказ про придушення апетиту.

Не дивно, що таблетки, від яких абсолютно не хочеться їсти, придбали у бажаючих схуднути популярність.

– Залежність від таких таблеток нічим не відрізняється від наркотичної, – пояснює Микола Адріанов. – Наркотичні речовини викликають приплив енергії і відчуття ейфорії, так що людина може не їсти цілодобово, не відчуваючи при цьому голоду. Схожим ефектом володіє кокаїн.

Ось як описує свій стан після прийому таблеток, що містять сибутрамін, одна з постраждалих: «Я сиділа на капсулах 5 днів, схудла на 5 кг, але якою ціною! Через кілька хвилин після того, як брала пілюлю, серце починало просто калатати, в роті пересихало, навіть від погляду на їжу починало нудити, налягала апатія, бродила по будинку як у сні. На п’ятий день я зомліла від виснаження прямо на вулиці і з таблетками зав’язала. Але це не врятувало – тепер у мене проблеми з серцем і тиском. А подруга пропила весь курс 10 днів, і тепер у неї теж хворе серце, та ще артрит в 21 рік ». Через настільки виражених побічних ефектів Британське управління з лікарських засобів та охорони здоров’я вважає будь-який продукт, що містить сибутрамін, шкідливим для здоров’я. У Європі препарати сибутраміну відпускаються тільки за рецептами і при вагомих свідченнях.

– Ніякі таблетки і капсули для схуднення приймати не можна. Це все шарлатанство, – категоричний Микола Адріанов. – Ці препарати вбивають серцево-судинну і ендокринну системи. Схуднувши на 5 кг ціною свого здоров’я, ви потім наберете 10, які скинути буде практично нереально.

Катерина Люльчак

“Світ новин”

Оцініть статтю . 4 0

  • овчарка буряк
  • Світ новин
  • від яких лікарських препаратів людина худає
  • препарати щоб неспати
  • таблетки від яких не хочеться їсти
  • як знизити шалений апетит
  • Як знизити шалений апетит?

Comments are closed!