Сушений інжир – користь і корисні властивості сушеного інжиру

Сушений інжир – користь і корисні властивості сушеного інжиру Сушений інжир – користь і корисні властивості сушеного інжиру

дата: 20.11.2012

Стиглі плоди фігового дерева надзвичайно смачні і корисні, однак вони дуже ніжні і практично нетранспортабельні. Для експорту свіжого

інжиру в інші країни плоди знімають з дерева злегка недозрілі, і від цього їх корисні властивості не так сильні. Весь спектр корисних властивостей інжиру цілком і повністю зберігається в стиглих сушених плодах. Сушений інжир – відмінний продукт харчування, він транспортабельний, довго зберігається, його можна придбати в будь-який час року. Та й користь, яку приносить сушений інжир організму, складно переоцінити.

Чим корисний сушений інжир

Корисні властивості сушеного інжиру дещо відрізняються від властивостей свіжих плодів, оскільки вміст води в них знижується до мінімуму, а ось вміст цукрів зростає до 70%. Вміст вітамінів і мінералів в сушеному інжирі мало відрізняється від свіжих фіг. Плоди багаті вітамінами групи В (В1, В2, В3, В6, РР), бета-каротином. Високо також і вміст білків, крім цього міститься клітковина, пектини, мінеральні солі заліза, калію, магнію, кальцію.

Спектр корисних властивостей інжиру досить широкий, цей сухофрукт благотворно впливає на перистальтику кишечника, очищає організм від шлаків і токсинів, позбавляє від закрепів. Пектини, що містяться в плодах, сприяють загоєнню і відновленню сполучної тканини і суглобових хрящів. Високий вміст антиоксидантних речовин дозволяє очистити кров від бляшок щільного холестерину, очистити дрібні судини і капіляри, зробити їх більш еластичними і менш проникними.

Мінеральні солі заліза, калію і магнію сприяють нормалізації процесів кровотворення, тобто вживання сушених фіг допоможе підвищити рівень гемоглобіну, поліпшити якість крові, позбавити від анемії. Все це непрямим чином впливає на роботу серця і сприяє поліпшенню серцевої діяльності. При вживанні сушеного інжиру нормалізується серцевий ритм, зникає тахікардія, знижується артеріальний тиск.

Сушений інжир, відварений в молоці – відмінний засіб від кашлю, його застосовують при багатьох респіраторних хворобах, що супроводжуються кашлем: кашлюку, ангіні, бронхіті, пневмонії. Також цей відвар використовується як потогінний і жарознижуючий засіб при цих хворобах. Позбутися від кашлю також допоможуть і інші народні рецепти від кашлю.

Великий вміст вітамінів В в сушеному інжирі пояснює користь цієї їжі для нервової системи, після вживання цього сухофрукта поліпшується настрій, нормалізується нервова діяльність, підвищується працездатність і розумова діяльність.

Поживна цінність сушених плодів фігового дерева досить висока – 256 калорій на 100 г, тому захоплюватися поїданням цього сухофрукта не варто, особливо тим, хто прагнути скинути вагу і схуднути. А ось людям ослабленим, з низькою масою тіла, після операцій і хірургічних втручань інжир корисний, як відновлююча і високопоживні їжа.

Протипоказання до вживання сушеного інжиру

Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, у інжиру є ряд протипоказань до вживання. Цукровим діабетикам цей плід категорично протипоказаний за високого вмісту цукрів. Не рекомендується вживати сушені фіги і при подагрі, так як в них високий вміст щавлевої кислоти. Через велику кількість клітковини, сушений інжир не можна вживати при загостреннях хвороб шлунково-кишкового тракту.

Через слабящее властивостей сушеного інжиру, не рекомендується вживати плоди перед далекими поїздками і при виході з дому.

  • інжир користь

Comments are closed!

_0.31MB/0.00814 sec