Страви, що не повнять. Рецепти низькокалорійної кухні (fb2) | Либрусек

Страви, що не повнять. Рецепти низькокалорійної кухні (fb2) | Либрусек Страви, що не повнять. Рецепти низькокалорійної кухні (fb2) Ольга Миколаївна Трюхан Страви, що не повнять. Рецепти низькокалорійної кухні Введення

Ще якихось кілька тисячоліть тому люди з величезним трудом

добували їжу для себе і своїх сімей, а тому про надмірну вагу в той час не могло бути й мови. Пізніше повнота стала показником матеріального благополуччя певних верств суспільства, а товстих людей почали вважати еталоном краси.

Але часи змінилися. Сьогодні проблема надмірної ваги настільки актуальна, що лікарі всього світу б’ють тривогу. Адже в результаті ожиріння відбувається збій у роботі всіх органів і систем організму, а значить, в першу чергу страждає здоров’я. Сучасні вчені прийшли до цікавого висновку: певні ендокринні захворювання та хвороби травного тракту є «спадковими» не через генетичної схильності до них, а в результаті існуючих харчових звичок, що передаються в сім’ях з покоління в покоління.

Причиною надмірної ваги є надмірно висока калорійність вживаються в їжу продуктів при малорухливому способі життя. «Жити не для того, щоб їсти, а їсти, щоб жити» – ось до чого повинні прагнути сучасні люди.

Якщо ви хочете довгі роки залишатися здоровими і енергійними, а крім того, бути стрункими і перебувати в прекрасній фізичній формі, що зараз стало дуже модним, тоді ознайомтеся з наведеними в даній книзі рецептами різноманітних страв. У кожному з них наводиться калорійність використовуваних продуктів, що дозволить вам без праці вибрати найбільш підходящі для себе і своєї сім’ї.

Що б ви не їли, пам’ятайте про те, що переїдання є вашим найлютішим ворогом. Отримуючи надлишок поживних речовин, людський організм змушений відкладати їх про запас, що, природно, призводить до збільшення маси тіла.

Будьте помірні в їжі, приймайте їжу тільки тоді, коли відчуєте почуття голоду, ніколи не їжте з ким-небудь за компанію, більше рухайтеся, частіше бувайте на свіжому повітрі – і тоді ви ніколи не дізнаєтеся, що таке надмірна вага. < / p>

Крім того, постарайтеся, хоч це непросто в наш неспокійний і суєтний час, уникати стресових ситуацій. Під впливом стресу у багатьох людей посилюється відчуття голоду, що веде до вживання їжі в неконтрольованому кількості. Заїдати тістечками та іншими солодощами «пошарпані» нерви, погодьтеся, не найкращий вихід.

Збагатите свій раціон різноманітними фруктами, ягодами, овочами, зеленню, нехай вони стануть частими гостями на вашому столі в будь-який час року. Уникайте смаженої і жирної їжі, не зловживайте солодощами, хлібобулочними виробами, здобою і пшеничним хлібом, краще віддайте перевагу житньому. І відмовтеся від вживання продуктів швидкого приготування, так як великої користі вони вам все одно не принесуть.

Багато хто вважає, що корисна їжа не може бути смачною. Поспішаємо спростувати це твердження. У нашій книзі ви знайдете рецепти страв на будь-який смак, які прикрасять меню і при цьому не призведуть до збільшення маси тіла.

Їжте із задоволенням і на здоров’я!

Глава 1 Перші страви ЩИ ВЕГЕТАРІАНСЬКІ З цвітної капусти та ПРАЦЮЄМО

На 5 порцій

Калорійність 1 порції – 97 ккал

Comments are closed!