СТИМУЛЮВАННЯ ЗРОСТАННЯ У підлітковому віці – СібАК – наукові конференції, наукові публікації, опублікувати статтю

СТИМУЛЮВАННЯ ЗРОСТАННЯ У підлітковому віці – СібАК – наукові конференції, наукові публікації, опублікувати статтю СТИМУЛЮВАННЯ ЗРОСТАННЯ У підлітковому віці

СТИМУЛЮВАННЯ ЗРОСТАННЯ У підлітковому віці

клас 10 «А»,

МОУ СЗШ № 75 Красноармійського району м. Волгограда

Макас Наталія Миколаївна

науковий керівник, вчитель фізичної культури, МОУ СЗШ № 75 Красноармійського району м. Волгограда.

В даний час середнім ростом чоловіків вважається 176 см, жінок – 164. Дівчата ростуть до 17-19 років, юнаки – до 19-22 років. Досить інтенсивне зростання спостерігається на початку статевого дозрівання (цей процес триває у дівчаток від 10 до 16, у хлопчиків – від 11 до 17 років). Найшвидше дівчатка ростуть в період від 10 до 12, а хлопчики – від 13 до 16 років. Відомо, що коливання зростання спостерігаються протягом дня. Найбільша довжина тіла реєструється вранці. Увечері зростання може бути менше на 1-2 см.

У підлітковому віці (з 11 до 16 років) відбувається стрибок зростання. Т. е. одна людина може почати рости в 11 років, і до 13 років вирости до свого остаточного зростання, а другий в 13-14 років тільки починає рости. Одні ростуть повільно, протягом декількох років, інші виростають за одне літо. Дівчатка починають рости раніше хлопчиків. Цей стрибок зростання обумовлений статевим дозріванням і безпосередньо залежить від нього. Часто в процесі росту організм не встигає нарощувати м’язову масу і набрати вагу. Або навпаки, спочатку набирається вага, а потім збільшується ріст, тіло витягується. Це нормальний стан і не вимагає негайного схуднення або набору ваги. Худнути і голодувати в підлітковому віці дуже небезпечно, оскільки зростаючий організм, особливо мозок, має потребу в ресурсах для росту і розвитку. І недорозвинений мозок потім важче вилікувати, ніж недорозвинене тіло.

Правильне харчування – це основа збільшення зростання. Яке харчування сприяє збільшенню зростання, яка їжа стимулює збільшення зростання?

Сніданок – головна їжа за день. Після сну організм має найбільш розтягнуту і розслаблену форму і найкраще приймає корисні речовини. Це те, що нам потрібно.

На сніданок дуже корисно їсти зернові продукти (крупи) для стимулювання зростання.

У денному раціоні має бути якомога більше рослинної і білкової їжі.

• Овочі та фрукти (морква; горох; боби; квасоля; горіхи; кріп; естрагон; чабер; базилік; салат; петрушка; селера, цибуля; кукурудза; банани; апельсини; суниця; журавлина; чорниця).

У день, потрібно з’їдати, мінімум кілограм свіжих овочів і фруктів.

• Супи та бульйони (Самі по собі супи та бульйони не стимулюють зростання, але вони активізують обмін речовин в організмі. Суп, не повинен містити «бульйонні кубики», оскільки вони містять шкідливі речовини.)

• М’ясо (Свинина, яловичина і т. д. краще варенная. 1 раз в 2 дні)

• Молочні продукти (кефір; сир; вершки; молоко; сметана; сир)

• Печінка, нирки.

• Риба (краще варенная. 1 раз в 2 дні)

• Птах (Куріца. Біле куряче м’ясо. Шкіру краще не їсти.)

• Сік (морквяний; апельсиновий. 1 літр в день.)

• Хліб (з цільного зерна).

Для стимулювання росту, людина за годину-дві до сну повинен добре поїсти. Ось що потрібно їсти ввечері:

• Молочні продукти (кефір; сир з медом; вершки; молоко; сметана; сир)

• Яйця (варені). Кожен день перед сном.

• Свіжі фрукти та овочі

Щоб продукти зберігали більше активних і корисних, для збільшення зростання, речовин, їх потрібно менше варити і парити.

Тепер необхідно розглянути, що уповільнює процес росту в підлітковому віці:

1. Алкоголь і куріння. Алкоголь – це перше, що заважає людині вирости, як і куріння (кальян теж).

2. Солодкі газовані напої, оскільки містять у своєму складі глукомат натрію, вкрай шкідлива речовина для людини.

3. Фастфуд, чіпси, сухарики, барвники і т. п. Погіршують роботу печінки.

Говорячи про здорове харчування стимулюючому зріст людини, необхідно зупиниться на вітамінно-мінеральних комплексах та їх вплив на збільшення зростання.

Вітамінно-мінеральні комплекси вкрай важливі, адже майже у всіх людей, що живуть у містах, є дефіцит вітамінів. Це відбувається тому, що продукти харчування, вирощені на наших «сучасних» грунтах, позбавлені багатьох мікроелементів, і як наслідок вітамінів! Говорячи простіше, продукти, які ми їмо, не містять ніяких корисних, для стимулювання росту, речовин.

Вітамінно-мінеральні комплекси. Хороша альтернатива. Їх існує величезна кількість, для різних проблем (і для збільшення зростання теж), але мета у більшості з них одна – нормалізувати баланс вітамінів і мінералів в організмі людини.

Тепер необхідно зупинитися на фізичних вправах, які стимулюють ріст в підлітковому віці.

Після аналізу методичної літератури з фізичної культури і спорту, ми змогли зупинитися на наступних методиках:

Олександр Берг довів, що рости можна і після 25 і 30 років, т. к. у кожної людини є резерви для збільшення зростання на 6-8 см. Його методика для збільшення зростання, спрямована на те, щоб розбудити ці, так звані, резерви. Методика Берга проста і унікальна. Її випробували на собі багато людей, бажаючі вирости.

Транквіллітаті Олександра Миколаївна – заслужений лікар РРФСР, визнаний авторитет у галузі лікувальної фізкультури. Методика А. Транквіллітаті, спочатку створена для людей, яких мучать болі в спині, шиї, голові, не тільки сприяє покращенню здоров’я, а й помітного збільшення в рості. «Це відбувається за рахунок збільшення довжини диска, між двома хребцями. Деякі вправи з методики, дійсно, змушують хребет приймати неприродні форми.

Мірзакарім Санакулович Норбеков – відомий психолог, академік, автор навчально-оздоровчої системи. Методика Норбекова – комплекс вправ для збільшення зростання за рахунок нарощування хряща між хребцями хребта та за рахунок подразнення трубчастих кісток ніг.

За словами автора методики М. С. Норбекова: «Всі пацієнти через 7-8 днів занять відзначають збільшення росту від двох до десяти і більше сантиметрів. Звичайно, від вправ людина сама не росте. Просто людина набуває природні для нього форму і гнучкість за рахунок відновлення еластичності міжхребетних дисків ».

4. Вправи В. А. Лонського (зупинимося докладніше).

1. Разминочний біг, 10 хв.

2. Махи ногами (10 разів кожною ногою), нахили (вперед-назад по 10 разів і вліво-вправо по 8 разів.), Кругові рухи руками, ліктями і кистями (по 10 разів). На Вправи відводиться 25 хвилин.

3. Заняття на перекладині, висіти 2 хвилини (4 підходи по 30 сек. 2 з них з отяжеляют вагою (до 10 кг)).

4. Висіти на перекладині вниз головою 1-2 хвилини. Ноги і стопи міцно закріплені спеціальними ременями. (4 підходи по 20 сек. 1 з них з обтяженим вагою (від 5 кг), додатковий вантаж притискати до грудей)

5. Стрибки у висоту. Штовхатися з усіх сил, тобто стрибати якомога вище. (2 рази по 12 стрибків на кожній нозі, 3 рази по 12 стрибків на двох ногах.) На вправу відводиться 10-15 хв.

6. Підняття в гору (40 метрів) або по сходах вгору-вниз (5 разів) При спуску розслабляючись.

7. 4 рази на тиждень, увечері, потрібно розтягувати себе за допомогою гумових шнурів. (5-10 хв.) Один шнур прив’язати до ніг, другий під пахвами. Ремені тягнуть в протилежні сторони.

8. 4 рази на тиждень заняття в басейні (по 40 хв.) При плаванні, максимально розтягуй руки і ноги, виконуючи різні потягування.

9. 3 рази на тиждень заняття баскетболом або волейболом (по 30 хв). Грати, намагаючись виграти всі верхові м’ячі.

10. У день, вправи для росту займають 2 години (годину вранці і годину ввечері). Стрибати в день потрібно не менше 100-200 разів!

Ми вирішили провести дослідження про те, як стимулювати зростання юнаків і дівчат нашої школи.

Ми відібрали експериментальні групи (паралель 9-х класів) в МОУ СЗШ № 75.

На етапі констатуючого експерименту ми з’ясували, що всього 40% мають зростання, який відповідає нормі.

Для проведення експериментальної роботи, ми з керівником підбираємо і розробляємо комплекс фізичних вправ і продуктів харчування для стимуляції росту у підлітків.

Дослідження довготривале і результати його ми представимо в нашій наступній статті, але проаналізовані літературні джерела, вже допомагаю нам зробити висновок, що правильно підібрані продукти харчування і фізичні вправи стимулюють ріст людини.

Список літератури:

М. Б. Ингерлейб «Анатомія фізичних вправ», 2009 р. «Фенікс»; Попов Г. В. «Основи здорового способу життя» 2009

  • Як стимулювати ріст грудей
  • Що треба їсти щоб ріст людини зупинився
  • як найшвидше підрости в 14років
  • що стимулює ріст грудей
  • що потрібно робити що виросли груди за тиждень
  • що потрібно їсти щоб за тиждень виросли груди у 13
  • їжа яка стимулює ріст грудей
  • яку ижу треба исти щоб вирости
  • Від якого хліба ростуть груди
  • вітамінно мінеральні комплекси 17 років

Comments are closed!

_0.32MB/0.00660 sec