Спосіб життя і дієта при гепатиті

Спосіб життя і дієта при гепатиті Спосіб життя і дієта при гепатиті

Звістка про те, що людина хвора гепатитом . докорінно змінює його життя. З’являється страх перед можливими ускладненнями гепатиту, страх смерті, страх заразити близьких. Насправді

ж при сучасному рівні медицини гепатит у більшості випадків являє собою хронічну інфекцію, від якої не завжди можливо повністю позбутися, але з якою цілком можна співіснувати, виконуючи при цьому певні правила.

Гепатит – це поразка печінки. Значить, під час лікування і після нього хворий гепатитом повинен дотримуватися певний режим харчування для того, щоб не створювати надмірних навантажень на уражений орган. Крім того, правильна дієта допоможе поліпшити реакцію організму на лікування і впоратися з побічними ефектами. Зрозуміло, призначає дієту лікар з урахуванням всіх особливостей конкретного хворого. Проте загальні принципи повинні бути відомі всім.

Дієта при гепатиті в першу чергу оберігає печінку , тому повністю виключається алкоголь, а також кава та інші напої, що містять кофеїн. Дуже важливо обмежити до мінімуму споживання солі до 2 грамів на день для того, щоб забезпечити нормальний вихід рідини з організму. Крім того, виключаються консерви, міцні бульйони, жирні сорти м’яса і риби, яйця, приправи, спеції, копченості, соління, гриби і інша важка їжа. Рекомендована їжа легка: вегетаріанські супи, рослинне масло, відварне або приготоване на пару м’ясо нежирних сортів, кисломолочні продукти, свіжі і відварені овочі, фрукти, різноманітні каші. Але повторимо, що перш ніж вносити які-небудь зміни в раціон, необхідно проконсультуватися з цього приводу з лікуючим лікарем. Лікар може порекомендувати не тільки певну дієту, але і вітаміни або настої трав, які також допоможуть зберегти хороше самопочуття і уникнути побічних ефектів противірусного лікування.

Також необхідно враховувати, що харчування при гепатиті має бути дробовим, тобто часто і потроху, так як частими симптомами гепатиту є відсутність апетиту, нудота . блювота . Для того щоб уникнути подібних неприємностей існують маленькі «секрети»: є помалу, уникати сильно пахне їжі, ставити на стіл їжу кімнатної температури.

Для хворих гепатитом важлива не тільки дієта. Необхідні помірні фізичні навантаження, які допоможуть підтримувати нормальний тонус організму і справитися з втомою. Зрозуміло, перш ніж водити нові для себе фізичні навантаження, необхідно теж порадитися з лікарем. Дуже важливий для хворих гепатитом повноцінний відпочинок і сон.

І, звичайно, неможливо перебільшити значення для хворого на гепатит теплих стосунків у сім’ї, підтримки з боку рідних і близьких, розуміння ними його проблем і бажання допомогти йому справитися з хворобою.

Здати аналізи на гепатит і пройти повну діагностику статевих інфекцій . отримати консультацію по способу життя при гепатиті ви завжди можете, звернувшись в наш медичний центр «Евромедпрестіж».

Нагадуємо вам, що жодна стаття або сайт не зможуть поставити правильний діагноз. Потрібна консультація лікаря!

  • спосіб життя при гепатиті
  • Яка диэта та спосиб житя з диагнозом гипатит ц

Comments are closed!

_0.31MB/0.00955 sec