Скільки вуглеводів потрібно їсти, щоб схуднути | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів

Скільки вуглеводів потрібно їсти, щоб схуднути | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів Скільки вуглеводів потрібно їсти, щоб схуднути

Перед тим, як розповісти вам про вуглеводи, їх ролі в організмі, а також про те, скільки вуглеводів потрібно їсти, щоб схуднути, хотілося б звернути увагу ось на що: для схуднення важливіше визначити не те, що і в яких кількостях потрібно їсти, а те, від чого варто повністю відмовитися. І це, перш за все, швидкі вуглеводи – цукор, вироби з білого просіяного борошна, будь-яка булка, здоба і солодощі, білий шліфований рис. Якщо ви хочете схуднути, про ці продукти варто забути зовсім. А ось повільні вуглеводи їсти можна. У яких кількостях – зараз розповімо.

Головному мозку для виконання своєї функції потрібно близько 150 г вуглеводів на добу. Велика їх частина надходить в організм з їжею, ще трохи виходить в результаті розпаду власних жирів, плюс деяка кількість синтезує нормальна мікрофлора товстого кишечника.

Щоб зайвий раз не ризикувати і не розраховувати на своїх маленьких друзів (мікробів), потрібно підстрахувати себе і відштовхуватися саме від цієї цифри – 150 р. Цей той мінімум, який дозволить за відсутності серйозного фізичного навантаження зберегти нормальну розумову діяльність і не загнати себе в депресію через нестачу глюкози.

Така ж кількість вуглеводів – не більше 150 г на добу – рекомендує популярний на заході проповідник палео-дієти Марк Сіссон. Зокрема він пише:

«Споживаючи 300 г вуглеводів на добу, ви піддаєте себе ризику отримати ожиріння, діабет та інші хвороби.

З’їдаючи 150-300 г вуглеводів на день, ви будете повільно, але впевнено набирати вагу (по одному кг жиру на рік). Якщо не будете перевищувати цифру 100-150 г на добу, зможете підтримувати вагу в межах норми.

Скорочуючи кількість до 50-100 г вуглеводів на день . ви знизите рівень інсуліну і підсилите спалювання власних жирів.

Менше 50 г вуглеводів переводить організм у стан кетозу, але таке допускається лише протягом одного-двох днів з метою запуску процесу схуднення, і при цьому обов’язковий прийом харчових добавок ».

Низьковуглеводні дієти

На принципі скорочення кількості вступників вуглеводів засновані популярні Низьковуглеводні дієти, наприклад, Кремлівська дієта і дієта доктора Аткінса. На першому етапі пацієнтам належить різке обмеження вуглеводів (до 20-40 г на добу), що переводить організм у стан кетозу і запускає процес схуднення. На наступних етапах планка підвищується до 60 г в день, що сприяє збереженню ваги.

Погано те, що прихильники цих дієт не обмежують кількість з’їдаються жирів, поглинаючи жирні м’ясні продукти і ковбаси. Крім того, є й інші недоліки, головним з яких я б відзначив полідефіціт вітамінів і мікроелементів. Недарма у своїх роботах доктор Аткінс вказує довжелезний список всяких харчових добавок, настійно рекомендуються до застосування, а інакше організму доводиться несолодко.

Та і його власний негативний приклад – доктор Аткінс помер у 73 роки, і наприкінці життя мав вагу рівний 120 кг, – особливо не викликає довіри до цієї методики, як і власне російському її аналогу – Кремлівської дієти. Однак сам принцип – їсти менше вуглеводної їжі, щоб викликати зниження ваги, – вірний. Якщо ви хочете схуднути, зменшувати кількість вступників вуглеводів необхідно.

Я не бачу особливого сенсу в підрахунку вуглеводів в натуральній їжі – овочах і фруктах, які можна їсти в будь-яких кількостях. Посудіть самі, щоб набрати 100 гр вуглеводів вам доведеться з’їсти два кілограми капусти або один кілограм яблук. Тому овочів і фруктів боятися не варто. Єдиний виняток – продукти з високим вмістом крохмалю (картопля і інші коренеплоди, горох, боби), прийом яких варто обмежити і контролювати. У разі магазинної ж їжі потрібну інформацію можна виявити на етикетці.

Візьмемо, наприклад, цільнозерновий житній хліб. На етикетці шукаємо вміст вуглеводів. Припустимо, воно дорівнює 40 г на 100 г продукту. Для збереження фігури нам дозволено з’їсти не більше 150 г вуглеводів на добу. Така кількість міститься в 375 г цільнозернового хліба.

Щоб схуднути, слід з’їдати менше 100 г вуглеводів на добу, що відповідає 250 г такого хліба.

Скільки чого углеводистого можна з’їсти, щоб вписатися ту саму цифру 40 г, яку рекомендують на першому етапі Низьковуглеводні дієти? Насправді досить багато.

Наприклад, два зелених яблука вранці (200 г = 20 г вуглеводів), 300 г зеленого салату в обід і 200 г кабачків на вечерю (10 г).

Підраховувати вуглеводи в білому хлібі, здоби і тістечок не варто. Дозволю нагадати, що будь-які рафіновані і сильно оброблені продукти не підходять для дієтичного харчування в принципі.

  • Поради докторів щоб похудать
  • Скільки істи лену щоб схуднути
  • щоб похудати потрібно знизити рівень вугливодів

Comments are closed!