Скільки потрібно пити води? Чи допомагає вода перед їжею худнути?

Скільки потрібно пити води? Чи допомагає вода перед їжею худнути? Скільки води потрібно пити?

Про бязательно чи випивати вісім склянок чистої води щодня, і чи можлива передозування рідини? Скільки води дійсно потрібно організму?

Скільки води випивати в день?

Досить часто можна почути

рекомендацію випивати по 8 склянок чистої води щодня як додаток до звичайного раціону. Стверджується, що організм потребує саме в чистій воді, і ні в якому разі не в чаї, кава, соку або інших рідинах.

Насправді ця рекомендація з’явилася в 1945 від Food and Nutrition Board – вважалося, що кожна спожита калорія вимагає 1 г води. Враховуючи, що середня норма калорій близько 2000, виходить два літри води на добу, або ті самі 8 склянок на день.

Чи потрібні 8 склянок води в день?

Цікаво, але через 60 років, в 2004 році National Academy of Sciences’s Institute of Medicine (правонаступник FNB) уточнив свою рекомендацію – по-перше, зважаючи малася не тільки чиста вода, але і будь-яка інша рідина, в тому числі, споживана в складі продуктів харчування (1).

друге, заявлялося, що добова потреба у воді чоловіків і жінок (3,7 і 2,7 літра води відповідно) в більшості випадків споживається фруктами, їжею, соками, кавою та іншими напоями. Інакше кажучи, ті, хто вигадав ці 8 склянок, самі спростували цю рекомендацію.

Скільки води потрібно організму?

Хейнц Валтін, професор Dartmouth Medical School, пильно вивчав тему потреб організму у воді, і прийшов до висновку, що якщо ви не хочете пити, то й не потрібно це насильно робити – організм і так відмінно впорається з підтриманням водного балансу (2).

Цей учений показав, що немає ніякого зв’язку між додатковим споживанням чистої води і різними захворюваннями, поліпшенням функцій нирок і інших частин організму. Крім того, він з’ясував, що зайве споживання води може бути навіть небезпечним.

Чи потрібно випивати склянку води перед їжею?

Інша популярна рекомендація «дієтологів» – випивати склянку теплої води перед їжею. Мовляв, це допоможе вам з’їсти менше і насититися швидше. Але, звичайно ж, це теж неправда. Вода не містить калорій, і ви ніяк не зможете їй наїстися.

Вода ніяким чином не може спалити зайві кілограми або як або вплинути на апетит – і це підтверджено дослідженнями. Звичайно, якщо ви вип’єте два літри води перед їжею, то ви наповніть шлунок і просто не зможете є – але це досить дивна рекомендація.

Вода – смертельна доза

Відомо кілька випадків смертей від передозування звичайною водою. В одному з них при вживанні наркотику екстазі у людини пропало відчуття насичення водою, і він випив її занадто багато. Причому, кількість води становило всього лише 6 літрів (3).

Здорові нирки здатні переробляти приблизно 0,8-1 літри води на годину. Якщо ви при цьому активно не потієте, то великі дози споживаної води реально здатні нашкодити організму – він починає накачувати водою клітини, що їм зовсім не потрібно.

Яка потреба у воді?

Як уже згадувалося, середня добова потреба становить 3,7 л. води в день для чоловіків і 2,7 л. для жінок, і задовольняється зі звичайною їжею. Але важливо й те, що ця потреба може істотно варіюватися залежно від безлічі факторів і умов.

Вага тіла, його температура, температура навколишнього середовища, емоційний стан, стрес, фізичні вправи – все це здатне збільшити потовиділення, а значить і потреби організму у воді. Тому посилатися на якісь середні цифри просто не можна.

Чи потрібно додатково пити воду?

У організму є один головний сигнал, який показує, що тілу потрібна вода-відчуття спраги. Якщо ви захочете пити – випийте воду. Якщо ви не хочете пити – значить організму не потрібна вода. Відчуття спраги можна обдурити лише за допомогою наркотиків.

Ну а якщо ви все ж вважаєте, що вам потрібна додаткова вода – обговоріть цю тему зі своїм лікуючим лікарем. Не мучте себе великими дозами чистої води, і вже тим більше не вірте в те, що одна вода може бути корисніше і важливіше інший.

***

Рекомендація випивати два літри чистої води в день не має під собою доказової бази та спростована організацією, що дала цю рекомендацію. У більшості випадків тільки жага зможе вам сказати, потрібна вам додаткова вода чи ні.

  • 8 склянок води це скильки в литрах
  • перед їдою випити склянку води
  • перед кавою випивати
  • скільки потрібно випити води перед їжею
  • треба пити воду перед споживанням їжі
  • як правильно пити воду перед идою

Comments are closed!