Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути? Дієта 1300 – 1500 калорій. Що можна їсти після 6 вечора? | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути? Дієта 1300 – 1500 калорій. Що можна їсти після 6 вечора? | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути?

Денна норма калорій для жінок – від 2100 до 3000 ккал; для чоловіків – від 2600 до 3200 ккал. Більшість наших читачів,

прагнучи схуднути, готові урізати ці цифри в кілька разів, а то й зовсім, звести до нуля. Настільки популярна зараз дієта на цибульному супі передбачає щоденне споживання не більше 1000 ккал, японська дієта і того менше – 700 ккал в день.

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути, ми вирішили запитати у професійного дієтолога.

«Насправді, щоб схуднути, не потрібно зменшувати денне споживання калорій менше ніж до 1300-1500 ккал в день, – говорить Анастасія Павлівна Пирогова, фахівець з корекції ваги клініки сімейної медицини «МІДІ на Невському»,

– 1500 калорій в день досить мало для того, щоб надмірна вага почав йти; враховуючи, звичайно, що ви працюєте, займаєтеся інтелектуальною працею і відвідуєте спортзал ».

У цю цифру укладається три повноцінних прийому їжі, і можна навіть дозволити собі солодке – морозиво або шматочок шоколаду. «Проте, – додає Анастасія Павлівна, десерти я раджу їсти тільки вранці, щоб протягом дня організм встиг переробити і витратити солодощі.

На сніданок краще приготувати собі кашу або інше блюдо зі злаків. Злакові складаються з повільних вуглеводів, які будуть поступово протягом декількох годин постачати нас енергією, так що 2-4 години можна спокійно працювати, не відчуваючи почуття голоду. Я раджу готувати на сніданок вівсяну кашу, гречку або суміш чотирьох злаків. У неї можна додати фрукти, сухофрукти, ягоди.

Каші краще варити на воді, а не на молоці, як нас вчили дбайливі господині. При варінні білок молока розпадається, і користі вже ніякої не приносить, до того ж, комбінація злаків і молока не завжди добре перетравлюється в шлунку. Щоб каша була смачніша, додайте в неї перед подачею на стіл вершки 10-11% або знежирений йогурт ».

Один прийом їжі в день повинен бути повноцінним, ситним, щоб було що пережовувати, а буде це обід або вечерю – залежить від способу життя людини. В обід можна з’їсти суп і друге – м’ясо, рибу з гарніром, наприклад, з овочів.

Важливо отримати в обід і білки і вуглеводи. Білки дають відчуття насичення: відчуття, що ти, дійсно, поїв. Вуглеводи необхідні для нормальної життєдіяльності. Якщо споживати менше 70 грамів вуглеводів в день, як радять в білкових дієтах, це може закінчитися непритомністю, підвищеною стомлюваністю, нервовими зривами і т. п.

Вуглеводи необхідні організму, єдине, потрібно змінити їх якість.

Швидкі вуглеводи

Вуглеводи бувають «швидкі». чиста глюкоза, цукру різні, фрукти, мед, варення, цукерки. А бувають «повільні» – ті, які виділяються повільно, дозовано. «Повільні» вуглеводи – це велика частина круп, овочів. Орієнтуйтеся на таблицю глікемічного індексу.

Хороші вуглеводи для вас ті, у яких глікемічний індекс менше 50, погані ті, у яких більше. Жири мінімально все ж необхідні, мінімум 30г. на добу.

Жири будь-яку страву роблять смачніше. А отримувати задоволення від їжі вкрай важливо. Люди, які насолоджуються усіма відтінками смаку страви, довго, повільно пережовують їжу, а не заковтують шматки, в підсумку їдять менше і отримують менше калорій.

Після шести…

Багато дієтологів радять не їсти після шостої вечора. «Я повністю з ними згодна, – продовжує Анастасія Павлівна, – за біоритмами, по тому, як влаштований у людини гормональний фон, бажано, щоб останній прийом їжі був в 18:00 не позже19: 00. Тоді їжа буде переварена і добре засвоєна.

Після 6 вечора, тобто з 18 години до 21 години здатності організму «розібрати» їжу знижуються, а після дев’ятої вечора організм вже готується до сну і не може як слід переварити їжу і витратити надійшли жири. А невитрачені жири йдуть в депо – відкладаються в підшкірно-жировій клітковині. Тому я раджу вечеряти не пізніше, сьомої вечора. Але якщо в силу обставин людина змушена лягати спати пізно, то останній прийом їжі має бути за 3 години до сну.

На вечерю можна з’їсти блюдо з вуглеводів (з глікемічним індексом нижче 50), наприклад, овочевий салат. Можна з курячою грудкою, можна з морепродуктами – будь-які білкові продукти. але не дуже жирні. Головне, щоб ви отримали задоволення від їжі, пережовували довго і відчули всі відтінки смаків. А позбавляти себе задоволення і голодувати немає необхідності.

  • що потрібно їсти на 1500 калорій в день
  • день на шоколаді на скільки схуднути
  • меню їжі на 1300 калорій
  • споживання 1300 ккал підлітку
  • що їсти на 1300 ккал
  • які злаки потрібно споживати

Comments are closed!

_0.32MB/0.00957 sec