Скандинавська ходьба для схуднення

Скандинавська ходьба для схуднення Скандинавська ходьба для схуднення

Скандинавська ходьба на даний момент є дуже популярною, іншими словами – це модний фітнес. Сьогодні навіть біг відходить на другий план після боротьби, в боротьбі із зайвою вагою вона номер один. Скандинавська

ходьба з палицями – чудова можливість збільшити кардіонагрузку, також вона корисна у зміцненні основних груп м’язів і швидкому поліпшенні фізичної форми. Подібний вид фітнесу має схожість з трекінгом, гірським туризмом і екстремальним туризмом. Але тут немає нічого страшного, оскільки заняття по скандинавської ходьбі проходять зазвичай в зручних умовах і можуть підійти всім без винятку.

Користь скандинавської ходьби

Ходьба являє собою кращий спосіб переходу з «диванних жителів» в фізкультурники. Часто виходить так, що наше тіло не готове до сильних навантажень, тому заняття яким-небудь спортом обриваються на корені, і тоді приходить на допомогу ходьба. Для підвищення витривалості, зміцнення ніг, корпусу, спини, рук, плечей і основних суглобів ідеально підходить Скандинавська ходьба, а також вона сприяє підвищенню ефективності роботи серцево-судинної системи і розвантажує нервову систему. Ходьба викликає звичку тіла до фізичної активності. Також позитивно впливає на психологічну складову людини, обгрунтовується це тим, що в групах, в яких займаються «ходоки» переважає дружня атмосфера, і немає жіночої конкуренції, чого не можна сказати про групи по заняттю фітнесом.

Скандинавська ходьба вирішує відразу три проблеми:

• високий вміст калорій;

• малоактивний метаболізм, слабка швидкість спалювання калорій при дефіциті калорій;

• низький тонус м’язів, проблеми з фігурою.

Скандинавська ходьба добре знижує вагу, якщо відвідувати тренування 3-5 разів за тиждень і кроку не менше 40 хвилин в сесію. Початковий етап, що триває 3-4 місяці, передбачає додавання силового навантаження або додаткової гімнастики. До дієтам в даному суспільстві ставляться негативно. Серед тих, що худнуть за допомогою ходіння прийнято рахувати калорії і стежити за своїми харчовим раціоном.

Якщо порівнювати ходьбу з бігом. то ходьба бере гору хоча б по тому фактору, що прогулянки проходять організовано. Заняття скандинавської ходьбою проходять з інструктором, структуруючим заняття: розминка, основна частина, заминка і базові вправи стрейчинг. Сертифікує інструкторів організація, що має назву Original Nordic Finnish Walking, ведуча реєстр Клубів скандинавської ходьби. У деяких містах вже організувалися групи ентузіастів, які не зареєстровані в даній організації. Тому, якщо поодинці крокувати трохи нудно, можна знайти спеціальне співтовариство любителів ходьби.

Палки для скандинавської ходьби і одяг

Щоб займатися самостійно, буде потрібно придбати спеціальні палиці для скандинавської ходьби. У тренера в групах часто бувають набори палиць, але спорядження не завжди виправдовує саме те, що потрібно.

Палки для скандинавської ходьби вибрати дуже легко, довжин їх відповідає – ваш зріст у сантиметрах, помножений на число 0,7. Палки великої довжини збільшують навантаження на руки і на корпус, більш короткі навпаки знімають. Є ентузіасти, які використовують звичайні лижні палиці, іноді обладнання гірського трекінгу. Але для серйозних занять ходьбою все ж варто купити палиці для скандинавської ходьби, оскільки вони спеціально розраховані на вироблення правильної техніки при заняттях, а також є збалансованими за вагою.

Одягатися на заняття бажано по сезону. Скандинавська ходьба взимку неможлива без софтшел, термобілизни, іноді без непромокаючої одягу. Лижні костюми для бігу – не найкращий варіант, оскільки може не вистачити інтенсивності при заняттях і запросто можна замерзнути. Ідеальний варіант – термобілизна до значення – 10, а також верхній одяг, яку активно використовують сноубордисти-аматори і гірськолижники. Черевики краще підійдуть трекінгові з гортекса, але не з пластику.

В весняну пору частіше одягаються у форму для бігу взимку – курта-софтшел, лосини і легка термобілизна. Необхідні також рукавички і шапка. Літні трекінгові кросівки також підійдуть і для занять навесні.

Як правильно ходити скандинавської ходьбою

Техніка скандинавської ходьби має дуже просте пояснення. Щось схоже на ходьбу класичним стилем на лижах або ж на те, як в старих фільмах мисливець в глибокому лісі пересуває ноги, переставляючи палиці в глибокому снігу. Зрозуміти цю техніку також допоможе еліптичний тренажер. Такі задоволене прості порівняння допомагають відточити вірну техніку скандинавської ходьби.

Скандинавська ходьба з палицями має мало відмінностей від звичайної ходьби. Полягає в кроці вперед правою ногою з одночасним поштовхом лівої палицею, далі навпаки. Але є і помилки, які час від часу здійснюють займаються:

• «Інохідь» – одночасне нашагіваніе правою ногою і поштовх правою рукою, далі навпаки. Помилка в тому, що прес в такому випадку не працює, а положення тіла залишається нестійким. «Гуляючи» таким чином по снігу, велика ймовірність дуже швидко опинитися в заметі;

• «расталкиванием» – спроба за допомогою палиці підтягти своє тіло до точки опори, ніби їде на лижах. Слід враховувати синхронну роботу руки ніг, і ні в якому разі не «висіти» на руках;

• «Пріволаківаніе» – при ходьбі палиці волочаться позаду. Таким чином неможливо отримати навантаження на м’язи, не буде ніякого сенсу, до того ж на плечових суглобах можна відчути дискомфорт;

• «Солдат на плацу» – займається простягає стопи вперед носком, розгинаючи до клацання коліна і сильно приводячи стегна до живота. Така позиція може бути травмоопасной для таза, гомілок і колін. До того ж можна випадково боляче вдарити себе палицею по гомілці

У деяких випадках навіть при правильній техніці ходьби можна заподіяти собі шкоду. Є протипоказання скандинавської ходьби, які слід враховувати. До них відносяться: інфекційні і простудні захворювання, запалення м’язів, серцева недостатність, запалення суглобів, що вимагає постільного режиму. Решті ходити з палицями дозволено.

  • скандинавська ходьба і фігура

Comments are closed!

_0.32MB/0.00891 sec