Система стандартних дієт | медстатья. ру

Система стандартних дієт | медстатья. ру медстатья. ру Сучасні дієти в ЛПУ Росії

Наказом № 330 від 05.08.2003 р. «Про заходи щодо вдосконалення лікувального харчування в

лікувально-профілактичних закладах Російської Федерації »введена нова номенклатура дієт (система

стандартних дієт), яка скасувала раннє існуючу систему номерних дієт.

В інструкції представлені стандартні дієти, які розрізняються за якісним і кількісним складом основних харчових речовин, мікронутрієнтів, енергетичної цінності, технології приготування дієтичних страв, середньодобовим набору продуктів.

Він включають п’ять варіантів стандартних дієт:

• ОВД-основний варіант дієти

• ПЩ-дієта з механічним і хімічним щажением

• ВБД-високобілкова дієта

• НБД-Низькобілковий дієта

• НКД-низькокалорійна дієта

Номерна система дієт і столів за Певзнером була збудована за нозологическому принципом, тобто виходячи з деякої усередненої моделі певного захворювання і створювалася для вирішення проблеми колективного лікувального харчування. При цьому не враховуються індивідуальні особливості людського організму, рівень збереження його життєвих функцій. З шести десятків розроблених варіантів дієт практично активно застосовувалися тільки п’ять – 1,5,7,9,15. p>

Сучасна система стандартних дієт побудована на принципах, заснованих на обліку особливостей індивідуальних змін обмінних процесів в організмі при різних патологіях. Виходячи з цього враховуються вимоги до хімічного складу, енергетичної цінності харчового раціону, способи кулінарної обробки піщі. Основная модифікація хімічного складу відбувається з урахуванням класифікації порушень харчування (недостатнє – надлишкове) по білково-енергетичного компоненту. Содержаніе жирів, вуглеводів, вітамінів, макро – і мікроелементів повинно соотвествовать загальноприйнятим науковим рекомендаціям.

Усереднена енергетична потреба стаціонарних хворих, рекомендовані наказом рівні споживання енергії становлять від 1340 ккал / день для НКД-низькокалорійної дієти

до 2690 ккал / день для ВБД-високобілковою дієти, відповідно до яких розраховані оптимальні розміри добового споживання продуктів для хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

Згідно з новим положенням, дієти номерний системи з 1по15 об’єдналися в групи і були включені в систему стандартних дієт, які призначають при різних захворюваннях в залежності від стадії і ступеня тяжкості або ускладнень з боку органів або систем.

  • особливості дієт столів за певзнером
  • системи стандартних дієт

Comments are closed!

_0.31MB/0.01505 sec