Симптоми захворюванні щитовидної залози – детально про важливе

Симптоми захворюванні щитовидної залози – детально про важливе Симптоми захворюванні щитовидної залози

Зміст

Щитовидна залоза відноситься до ендокринної системи організму. Утворені нею гормони відповідають за регулювання обмінних процесів, роботу

нервової системи і теплообмін. Слід знати, що симптоми захворювань щитовидної залози можуть бути зовсім не виражені, але в той же час захворювання щитовидки – одні з найпоширеніших поряд із серцево-судинними і діабетом.

На можливість порушень у цій системі впливає сукупність генетичних схильностей і факторів зовнішнього середовища, серед яких часті інфекції, стреси, інсоляції та дефіцит йоду. При цьому активність органу може бути як збільшена, так і зменшена – відповідно, симптоми захворювань щитовидної залози будуть проявлятися по-різному.

Наприклад, симптоми хвороби щитовидної залози можуть проявлятися як збільшення залози. Вона може збільшуватися через наступних факторів:

  утворення пухлин (вузлів) – захворювання багатовузловий зоб, розростання тканин залози – дифузний зоб, обидва ці чинники в сукупності – змішаний зоб, дефіцит йоду – зоб щитовидної залози.

Крім того, існують такі специфічні симптоми порушення роботи щитовидної залози:

  у разі сильного збільшення органу він починає здавлювати і зміщує шийні судини і нерви, стравохід і трахею, в результаті чого виникає компресійний синдром, збільшення щитовидки призводить до вираженої отдишке, що підсилюється при закиданні голови, до утруднень при ковтанні їжі, болі в області щитовидки (цей симптом відноситься до розряду рідкісних), збільшені шийні лімфовузли (рідко, але можуть бути наслідком злоякісних утворень в щитовидці).

Медичні фахівці стверджують, що ознаки хворої щитовидки у вісімдесяти відсотках випадків відсутні. Тому настійно рекомендується хоча б раз на рік проходити ультразвукове дослідження, що дозволяє достовірно визначити, чи є порушення в роботі органу.

Зменшення вироблення гормонів щитовидної залози

Як уже згадувалося, симптоми порушення функцій щитовидної залози залежить від того, в яку сторону зміщене виробництво гормонів – збільшено воно чи зменшене. Отже, симптоми гіпофункцій щитовидної залози такі:

  дефіцит гормонів щитовидки призводить до порушень у синтезі каротину і вітаміну А, через що коду людини набуває бурштиновий відтінок (як при жовтяниці), симптоми зниженою функцій щитовидної залози можуть ховатися під маскою порушень травного тракту. приводячи до запорів, гіпофункція щитовидки значною мірою відбивається на роботі серця, приводячи до уповільнення серцевого ритму та серцевої недостатності. Адже гіпотиреоз впливає і на обмінні процеси, в тому числі приводячи до нестачі йоду в організмі, проблеми з схудненням і неможливість скинути зайву вагу, атеросклероз, ожиріння, викликані надлишком холестерину, нерегулярні менструації або їх повна відсутність, сухість піхви, полікістоз яєчників і надмірне оволосіння на грудях, животі і обличчі, симптоми порушень функції щитовидної залози можуть виражатися і в зниженні температури тіла до 30 градусів.

Гіпотиреоз може проявлятися в постійному почутті холоду, а також виражатися у вигляді частих інфекційних захворювань, адже тиреоїдні гормони надають на імунну систему стимулюючий вплив, симптоми знижень функції щитовидної залози проявляються і у вигляді набряку гортані і язика, що призводить до нічного хропіння і зниження тембру голосу. Порушується також слух, з’являється дзвін у вухах, виникають розлади сутінкового зору. Також може виникати оніміння в руках через здавлювання тканин в зап’ясті, до чотирнадцяти відсотків пацієнтів з діагнозом «депресія» насправді хворі гіпотеріозом. Примітно, що симптоми гіпоплазія щитовидної залози в своїй початковій стадії проявляються саме як депресивні стани.

Слід знати, що всі симптоми дисфункцій щитовидної залози підлягають обов’язковому обговоренню з ендокринологом. Проте діагноз не може бути встановлений тільки з візуального огляду – проводяться лабораторні дослідження крові на гормони, а також ультразвукові дослідження. У разі виявлення гіпотиреозу приймати синтетичні гормони доведеться довічно.

Збільшення вироблення гормонів щитовидної залози

А ось симптоми гіперфункції щитовидної залози, тобто посиленого утворення гормонів, прямо протилежні вказаним вище:

  сильне схуднення, безпричинна дратівливість, різкі перепади настрою, сильна слабкість, аритмія.

У більшості випадків такими недугами страждають молоді жінки, які мають несприятливу спадкову схильність. У результаті такого збою імунної системи виникає важкий стан – тиреотоксикоз. У даному випадку також мається на увазі тривалий прийом препаратів (але не більше півтора року). У разі, якщо симптоми дифузних змін щитовидної залози яскраво виражені, прийом блокуючих препаратів може бути неефективний (ефективність такого лікування становить близько тридцяти відсотків). Решта сімдесят відсотків припускають хірургічне втручання.

Іноді симптоми аденоми щитовидної залози, як і інших захворювань можуть бути не виражені, тому ігнорувати напрямок до ендокринолога не слід. Як правило, для того, щоб переконатися в тому, що ця залоза здорова, досить щорічного профілактичного візиту.

 • щитовитка
 • Збільшена щитовидка
 • зменшена щитовидка
 • зменшена щитовидна залоза
 • зменшина щитовидка
 • проблеми з щитовидкою симптоми
 • гіпоплазія щитовидної залози
 • щитовидна залоза схуднення
 • щитовидка захворювання
 • Чи можна схуднути при збільшені щитовидної залози?

Comments are closed!

_0.31MB/0.00551 sec