Симптоми та лікування виразки шлунка. Дієта при виразці шлунка

Симптоми та лікування виразки шлунка. Дієта при виразці шлунка Лікування виразки шлунка, симптоми, причини і профілактика хвороби

Однією з найпоширеніших і небезпечних хвороб на даний момент є виразка шлунка, яка представляє собою дефект його слизової оболонки

розміром до одного сантиметра. Новоутворена виразка шлунка може призвести до його прободению і навіть поразки сусідніх внутрішніх органів. Тому лікування виразки шлунка має проводитися негайно, при перших ознаках хвороби. Таке реагування допоможе уникнути важких наслідків і подальшого лікування.

Людина, яка хворіє на виразку шлунка, відчуває такі симптоми: Біль у верхній частині живота, яка виникає між прийомами їжі і на голодний шлунок. Вона пропадає зазвичай через півгодини годину після прийому їжі. Розлади травлення: печія, нудота, блювання, гази або відрижка. Кровотеча. Це ускладнення виразкової хвороби виникає несподівано, якщо виразка роз’їдає кровоносну судину.

Час від часу симптоми виразки шлунка можуть то пропадати, то з’являтися знову. Найчастіше недуга прогресує навесні і восени. Таке циклічне протягом спостерігається в основному у чоловіків 20-50 років. Тому якщо ви відчули біль у животі, що не проходить тривалий час, рекомендується звернутися за допомогою до лікаря.

Фахівці клініки «Гастроніка» проведуть ретельний огляд і призначать ефективне лікування і дієту при виразці шлунка.

Причинами даного захворювання можуть виступати різні чинники. Найпоширенішим лікарі вважають зараження бактерією Helicobacter pylori, яка створює всі умови для розвитку виразки. Крім того дефекти стінок шлунка можуть з’являтися при неправильному і нерегулярному харчуванні, прийомі деяких лікарських препаратів, алкоголю та куріння, зловживання гострої і грубої їжі. Також симптоми виразки шлунка можуть бути спровоковані емоційним станом людини. Певну роль відіграють гормональні порушення, хвороби органів травлення і спадковість.

Для діагностики виразки шлунка і його ефективного лікування розглядаються: рентгенограма, біопсія (аналіз шлункового соку). Також проводиться дослідження функціональності шлунка і призначається біохімічний та загальний аналіз крові. Для того, щоб позбутися від виразки шлунку, лікування повинен призначати тільки лікар. Звернувшись за допомогою в клініку «Гастроніка» ви отримаєте професійну допомогу від кращих лікарів.

Ефективна дієта при виразці шлунка

Позбутися від недуги допоможе не тільки прийом лікарських препаратів, а й дотримання спеціальної дієти. Повноцінне лікування неможливе без неї, тому дієта при виразці шлунка є обов’язковою умовою для хворого.

Необхідно виключити зі свого раціону кисле, жирне, гостре, газовані напої, копченості, випічку, свіжий хліб, цитрусові, а особливо алкоголь. Не слід приймати екзотичну їжу, голодувати і дотримуватися дієт для схуднення, так як це може призвести до запалення і подразнення слизової. Не припиняючи лікування виразки шлунка, потрібно намагатися вживати такі продукти:

    Супи; Нежирні рибні страви; Овочі; Яйця всмятку або у вигляді омлету, приготованого на пару; Молочні продукти і молоко невеликий жирності; Макаронні вироби і крупи; Некислі ягоди; Нежирні м’ясні страви; Рідина у вигляді відварів фруктів і ягід, некислих натуральних соків, негазованої мінеральної води.

Необхідно знати, що дотримуючись дієти при хронічній виразці шлунка, слід направити всі сили на відновлення роботи процесів в організмі і прискорення процесу загоєння рани. Саме тому раціон повинен складатися з продуктів, які володіють підвищеною поживною цінністю. Вони повинні включати в себе вуглеводи, жири, білки, вітаміни і мінерали.

Вживати їжу слід кожні 3-4 години, щоб хворий не відчував почуття голоду, який може активізувати виразку. При цьому порції мають бути невеликими. Забороняється прийом занадто холодної або гарячої їжі, яка є подразником для слизової оболонки шлунка.

  • пропадення виразки

Comments are closed!

_0.31MB/0.00780 sec