«Швидка їжа»: за і проти – Здорова Росія

«Швидка їжа»: за і проти – Здорова Росія «Швидка їжа»: за і проти

Сучасна людина постійно зайнятий. У нього не вистачає часу не тільки на те, щоб виспатися або зробити зарядку. але навіть на приготування їжі.

Когось виручають підприємства фаст-фуду. Іншим доводиться

вдаватися до допомоги продуктів швидкого приготування, яких зараз на ринку продуктів харчування безліч. Але чи так безпечна для здоров’я ця економія часу?

Сніданок. Каша

Чому швидко готується? Щоб жорстке зерно приготувалося так швидко, з нього спочатку видаляється лушпиння, потім сошліфовивать оболонка, що містить клітковину, і зародкова частина, в якій знаходиться основний запас корисних речовин.

Ідеальний сніданок

Чим снідати, якщо не хочеться їсти або довго готувати? Який сніданок самий поживний? Як набратися сил і не нашкодити фігурі? Ми підготували 20 сніданків на всі випадки життя. Насамперед, подружитеся з кашами. Каша – ідеальний здоровий сніданок.

Для вживання залишається тільки основна частина зерна, що складається з крохмалю. Яку, для прискорення приготування, додатково подрібнюють до стану тонких пластівців і додатково обробляють парою.

Плюси. Такий сніданок економить 20-30 хвилин, що вимагаються для варіння каші з цільного зерна. Не потрібна плита і спеціальний посуд, можна готувати в поїздках. «Швидкі» каші мають непогану харчову цінність і менш калорійні, ніж чіпси або шоколадні батончики.

Мінуси. втамовує голод ненадовго, оскільки містять швидкі вуглеводи – легко переварювані крохмалі. Крім того, часто містять доданий цукор та інші інгредієнти, які не дозволяють самостійно контролювати смак і калорійність готового продукту.

Чим замінити? цільнозернові пластівцями і крупою. вимагають мінімального часу варіння – від трьох до восьми хвилин. Зерно, з якого вони складаються, оброблено слабо і містить більше корисних речовин. Крім того, сіль, цукор, олію та інші добавки в кашу ви кладете самі.

Обід. Локшина

Чому швидко готується? «Швидка» локшина зазвичай виготовляється методом дегідрірованія. Це означає, що вся волога з неї віддаляється шляхом висушування при високих температурах.

В складі такої локшини, крім пшеничного борошна вищого гатунку, що складається з великої кількості крохмалю, додатково міститься крохмаль, клейковина і емульгатори-загусники, які дозволяють продукту миттєво розбухати в гарячій воді.

«Наповнювач» для локшини робиться з дегидрированной м’ясопродуктів – гранульованих відходів м’ясного виробництва.

У дешевших варіантах локшини взагалі немає тваринного білка – замість них використовується суміш з солі, глутамату натрію. порошку з соєвого соусу і ароматизаторів, що імітують смак м’яса, курки або креветок. Подібні добавки також не вимагають варіння – вони миттєво розчиняються у воді.

Приблизно такими ж властивостями володіють і супи швидкого приготування, і знамениті бульйонні кубики.

Плюси. Такі макаронні вироби не вимагають спеціальних навичок для приготування, їх можна використовувати при наявності тільки 250-300 мл гарячої води. Мало важать, зручні в транспортуванні. В крайньому випадку придатні для вживання в сирому вигляді.

Мінуси. У середній порції локшини швидкого приготування більше 300 ккал, з яких майже 60 ккал – це рослинний жир низької якості і майже 200 ккал – легко засвоювані швидкі вуглеводи.

При цьому у порції дуже низька харчова цінність: білка міститься лише близько 9 г на 100 г готового продукту, а вітаміни і мінеральні речовини практично повністю втрачаються в процесі висушуванні інгредієнтів при високій температурі.

Подібний обід перевариться дуже швидко, і відчуття голоду повернеться через півтори-дві години.

Крім того, в приправі до локшини міститься велика кількість солі та глутамату натрію – смакової добавки, яка викликає психологічне звикання до смаку «швидкої локшини».

Вечеря. Пельмені

Чому швидко готуються? Пельмені продаються замороженими і не проходять ніякої додаткової обробки. Відносна швидкість і простота приготування обумовлена??рецептом: невелика кількість сирого фаршу поміщається в тонко розкачане тісто.

Увага: небезпека!

Висока калорійність, низька якість продуктів, надлишок солі, цукру і жирів – вся правда про фаст-фуді в одному матеріалі. Продукти-провокатори треба знати в обличчя!

Плюси. Створюють ілюзію «домашньої їжі». Практично не вимагають додаткових витрат для приготування. За відсутності каструлі можна приготувати на сковороді.

Мінуси. Середня порція пельменів містить більше 600 ккал. А якщо їх їсти зі сметаною, майонезом або олією, калорійність однієї порції може зрости до 700 ккал, що становить трохи менше половини денної норми калорійності для людини, яка веде сидячий спосіб життя.

Більше 130 ккал в начинці пельменів припадає на жир. Крім великої кількості жиру, у складі начинки пельменів міститься дуже багато солі. Всього 100 г пельменів може містити більше половини денної норми натрію, надлишок якого в раціоні призводить до серцево-судинних захворювань.

Крім того, в начинці дешевих пельменів зустрічаються інгредієнти рослинного походження та м’ясні продукти низької якості. Для того, щоб додати їм «смак справжнього м’яса», виробники використовують смакові добавки, в число яких входить і глутамат натрію.

Найважливіше

Продукти швидкого приготування допоможуть в економії часу зайнятим людям, за умови, що вони споживаються тільки зрідка.

Постійне харчування «швидкими» кашами, локшиною і пельменями призведе до появи зайвих кілограмів і розладу обміну речовин від нестачі вітамінів і мікроелементів.

  • людина яка проти здорової їжі
  • плюси та мінцси їжі швидкого приготування

Comments are closed!

_0.31MB/0.00836 sec