Шпагат або унікальні можливості нашого тіла | DietaClub. ru

Шпагат або унікальні можливості нашого тіла | DietaClub. ru Шпагат або унікальні можливості нашого тіла

Здавалося б, ну навіщо потрібно саме сісти на шпагат . Чи не закинути ногу за голову, не доторкнутися лівою ногою до правого вуха, а саме сісти на шпагат? Є в цій дії якесь особливе зачарування, а виконали його можуть з гордо піднятою головою прийти в будь спортклуб або викликати інтерес в будь-якій компанії. Зрештою, саме шпагат є класичною ознакою хорошою розтяжки, і тому над тим, як швидко сісти на шпагат, ламають голову тренери та всі ті, кому не байдужі власні фізичні можливості. Журнал про дієти DietaClub теж не залишився осторонь від цієї проблеми, і пропонує всім своїм читачкам короткий посібник, що відповідає на питання про те, як сісти на шпагат.

Шпагат – задоволення, доступне лише дітям?

Існує поширена думка про те, що сісти на шпагат можуть тільки діти, адже вони пластичні і гнучкі. А якщо вже стукнуло років так 15, то і намагатися не варто – все одно нічого не вийде.

Що ж, таке переконання можна назвати відмінною відмовкою, і якщо ви віддаєте перевагу залишити шпагат лише у своїх мріях, цілком можете нею скористатися. Але якщо дійсно є мета навчитися сідати на шпагат, вік не стане перешкодою. Так, з віком зростає складність і тривалість процесу. Так, існують люди, анатомічна будова яких не дозволяє повністю сісти на шпагат. Але відмовлятися від думки зробити максимально можливе тільки тому, що вік вже не той – неправильний підхід.

Шпагат: що потрібно знати новачкам

Яким би не було бажання швидко сісти на шпагат, найбільш правильним є поєднання вправ, спрямованих саме на досягнення цієї мети, з іншими вправами. Такий підхід допоможе розігріти м’язи і зв’язки, що не травмуватися, і, що найважливіше, опрацювати всі групи м’язів.

Нехай шпагат стане однією з цілей ваших тренувань, а не єдиною мрією, занадто завзяте досягнення прагнення до якої може обернутися проблемами зі здоров’ям.

Приймаючи рішення про те, як сісти на шпагат, не віддавайте перевагу жорстким методам, доводячи кожен рух до нестерпного болю. По-перше, можна розірвати зв’язки, а по-друге, після таких «вправ» ваше тіло ще довго не буде погоджуватися на повторні екзекуції, і це означає, що до моменту початку наступного тренування всі придбані навички будуть втрачені. Навчіться розуміти своє тіло, відрізняти неприємні відчуття в м’язах від болю, і процес піде в потрібному напрямку.

Шпагат цікавий тим, що навіть при досягненні мети вам буде до чого прагнути. Наприклад, якщо сядете на поздовжній шпагат – попереду буде чекати ще і поперечний. А якщо освоїте всі види шпагату, можна приступати до подальшої розтяжці, прагнучи лягти всім тілом вперед або на одну з ніг.

Вправи для шпагату

Взагалі тренування, яка носить назву «стретчинг», дає потрібну розтяжку всіх групах м’язів, у тому числі і пахових м’язам і зв’язкам, які грають найважливішу роль для тих, хто хоче навчитися сідати на шпагат. Дізнатися, як сісти на шпагат, можна також і на заняттях з пітатесу або йоги. Але якщо у вас є бажання швидко сісти на шпагат, до звичних вправ також потрібно додати і спеціальні вправи для шпагату.

Зрозуміло, таким вправам, як і будь-яким іншим, повинні передувати вправи для розігріву м’язів і зв’язок. Це може бути звичайна зарядка, будь-яка активна рухова діяльність. Тільки після цієї вправи для шпагату будуть безпечними і ефективними.

Вважається, що самі ефективні вправи для шпагату полягають у повільному наближенні до мети. Іншими словами, в поступовому зменшенні відстані між тазом і підлогою.

Як ми вже говорили, різких рухів і больових відчуттів бути не повинно, навіть якщо хочеться швидко сісти на шпагат, вправи повинні бути м’якими, але регулярними. Крім того, враховуйте ще кілька нюансів, які допоможуть навчитися сідати на шпагат правильно, без зайвого навантаження на будь-які суглоби, м’язи і зв’язки.

перше, завжди упирайтеся двома руками об підлогу, на якій би шпагат ви не вирішили сідати. Така проста запобіжний засіб вбереже вас від випадкових різких рухів.

друге, завжди тримайте спину прямо. Нахил тулуба (особливо при виконанні поперечного шпагату) є практично неминучим, але от хребет повинен залишатися рівним, а не зігнутим.

Освоюючи поздовжній шпагат . працюйте за рахунок висування передньої ноги. А, працюючи над поперечним шпагатом, рівномірно раздвигайте ноги в сторони, не намагаючись закріпитися ступнями на підлозі. Нехай ступні дивляться в сторони, оскільки їх закріплення на підлозі може обернутися зайвим навантаженням для внутрішніх зв’язок колінного суглоба.

Досягнувши положення, в якому відчувається легке розтягнення м’язів, залишайтеся нерухомими 10 – 30 секунд. Не потрібно робити пружні або інші різкі рухи, м’язи і так розтягуються досить добре.

Але швидко сісти на шпагат, виконуючи тільки такі вправи для шпагату, навряд чи вийде. Та й одноманітність скоро набридне. Тому ми рекомендуємо виконувати комплекс інших вправ, які допоможуть навчитися сідати на шпагат.

Хороші результати дають вправи в положенні лежачи, в ході яких знижується ризик ушкоджень і травм. Для їх виконання необхідно лягти на спину так, щоб таз знаходився приблизно в 10 см від стіни. Випрямивши ноги, потрібно доторкнутися п’ятами до стіни і, використовуючи стіну в якості опори, повільно розводити ноги в різні сторони. Дійшовши до положення, в якому м’язи вже будуть відчуватися, але яке не буде доставляти дискомфорту, необхідно зберегти нерухомість на 15 секунд, а потім звести ноги.

Навчитися сідати на шпагат допоможуть також і вправи, що виконуються сидячи. Наприклад, розводячи прямі ноги на максимально можливу (саме для вас) ширину, намагайтеся повільно одночасно дістати лівою рукою до лівого носка, а правою – до правого. Інший варіант – в тому ж положенні тримайте руки разом і намагайтеся піти корпусом якнайдалі вперед.

Важливим є те, що тягнутися до ніг або вперед потрібно не головою, не шиєю, і навіть не руками. Рух має йти від нижньої частини спини, яка, в свою чергу, повинна бути абсолютно прямій. Краще не дотягніться пару сантиметрів до цілі, але збережіть спину прямою.

Зігнувши ноги в колінах таким чином, щоб стопи були притиснуті один до одного, повторіть вправу з нахилом корпусу вперед. А потім, випрямивши спину, намагайтеся з невеликим зусиллям натискати на стегна (не на коліна!) Так, щоб коліна були максимально наближені до підлоги. Чим краще у вас буде виходити таку вправу, тим ближче можна розташовувати стопи до тазу.

Нарешті, відмінні вправи для шпагату можна виконувати, стоячи на підлозі. Це прості махи ногами в сторону, амплітуда яких з кожним разом буде все більшою, а також нахили вниз з положення, коли одна нога стоїть на підлозі, а друга лежить на якій-небудь поверхні (висота поверхні також може змінюватися в залежності від рівня фізичної підготовки ).

У середньому з урахуванням регулярних правильних тренувань на шпагат можна сісти за 3-4 тижні. Зрозуміло, з віком цей часовий показник трохи збільшується.

Якщо у вас проблеми зі спиною, з серцем або тиском – проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приступати до освоєння шпагату .

Сам по собі шпагат – це скоріше мета, а не засіб для досягнення будь-яких спортивних висот. Хоча, визнаємо, люди, які сідають на шпагат, краще освоюють танцювальні рухи, легше виконують багато фізичні вправи і, зрештою, можуть похвалитися свої вмінням і порадіти унікальним можливостям свого тіла.

  • види шпагату
  • ФізичніВправи для шпагату
  • шпагат що даэ
  • що дає шпагат

Comments are closed!