Шопоголізм: це заразно? – Шопоголізм симптоми, погасити кредити, залежність від покупок

Шопоголізм: це заразно? – Шопоголізм симптоми, погасити кредити, залежність від покупок Шопоголізм: це заразно?

Зараз, коли міста рясніють вогнями магазинів, яскравими вітринами і рекламою, складно не піддатися спокусі придбати все і відразу. Згадайте, скільки разів ви виходили на прогулянку, а поверталися

з незапланованою обновкою? Якщо відповіли ствердно, ви ризикуєте поповнити ряди шопоголіків!

Обличчям до проблеми

Ще недавно, шопоголізм вважався милою особливістю, тепер же фахівці б’ють на сполох: це хвороба. Шопоголізм – це патологічна залежність від покупок. Людина перестає контролювати свої витрати, в момент придбання нових і непотрібних речей відчуває ейфорію. Існує кілька видів шопоголизма:

Спонтанний – це найпоширеніший і, мабуть, нешкідливий вид. Такі люди, приходячи в магазин, можуть піддатися спокусі і купити щось по акції зі знижкою. Як правило, це не особливо впливає на їхній бюджет.

Усвідомлений – людина знає, що він шопоголік, але не вважає це непристойним. Найчастіше це жінки. Вони приходять в магазин з чіткою метою: доставити собі задоволення. Для такого шопоголіка прогулянка по торговому центру з покупкою вподобаних речей – відмінний спосіб зняти стрес. Зазвичай такі набіги відбуваються нечасто і людина віддає собі звіт у витратах.

Цілеспрямований – найнебезпечніший вид. Потрапляючи в магазин, ці шопоголіки скуповують все, що бачать. Такі люди часто оформляють моментальні кредити і в момент витрачають всю зарплату. Для лікування такої залежності необхідний фахівець.

речі шопоголізм заразний! Спілкуючись з шопоголіком, ви мимоволі переймає його звички. А ще він передається у спадок. Наприклад, у матері схильної до необдуманих покупок, швидше за все дочка буде такою ж. Тільки справа тут, звичайно, не в генах, а в поганому прикладі, якому дочка піде з великою часткою ймовірності.

Шопоголік ви?

Звичайно, в цьому мало хто зізнається прилюдно. Але самому собі можна, особливо знайшовши деякі ознаки. Отже, ви шопоголік, якщо можете погодитися хоча б з кількома твердженнями:

1. Ви щораз купуєте трохи більше, ніж запланували.

2. Потрапивши в магазин вам ніяково вийти без покупки.

3. При нормальній зарплаті, ви постійно маєте потребу в грошах, так як витрачаєте більше, ніж можете собі дозволити.

4. Банка кави і шоколадка в подарунок – вигідну пропозицію, чи не так? (І нічого, що ви взагалі-то хотіли купити чай… Адже в господарстві все знадобиться!)

5. Ви не пройдете мимо розпродажі в парфумерному магазині, навіть якщо на вашому туалетному столику припадають пилом десятки флаконів.

6. Ви приховуєте частина покупок від близьких або не кажіть їм реальних цін своїх придбань.

7. Шопінг – кращий засіб від поганого настрою чи просто нудьги.

8. Ви частенько купуєте речі, що вибиваються з вашого гардеробу. Вони роками висять у шафі з етикеткою.

9. Ви не вважаєте, що залежні від шопінгу. Може лише зовсім небагато! Та й що в цьому поганого?

10. Близькі та друзі вже не соромляться вам говорити про те, що ви живете не по кишені і купуєте багато дурниць.

11. Відмова подруги від запланованого спільного шопінгу вас ніколи не зупинить. Ви навіть зрадієте: ніхто не заважатиме під ногами.

Шоп-Стоп!

Як і будь-яку залежність, шопоголізм перемогти складно, але можна. Якщо випадок не запущений, то допомога фахівця не буде потрібно.

Іноді достатньо самоорганізації і планування. Перед походом в магазин складіть список того, що плануєте купити і ні за яких обставин не виходьте за його рамки. Це стосується продуктів. Якщо ж метод не діє, відмовтеся від довгих списків і купуйте за 1 похід по 4-5 найменувань, так ви знизите ризик взяти зайве.

Перед походом в торговий центр з метою оновлення гардероба, чітко сплануйте, що збираєтеся взяти. Вам не потрібна шістнадцята блузка синього кольору, і ні-ні-ні – вам не потрібні ці кислотно-зелені колготки. Для надійності візьміть з собою союзника: нехай гальмує вас.

Раз і назавжди відмовтеся від кредитів, особливо моментальних. Ви отримаєте річ, яка порадує всього пару днів, а відсотки будете виплачувати ще довго.

Носіть з собою невелику суму грошей. Ніяких карток і кредиток.

Не ходіть в магазин в поганому настрої.

Якщо ж нічого не допомагає і ви обростаєте боргами і кредитами, але все одно останні гроші віддаєте за нову сумочку, визнайте свою проблему, і зверніться до фахівця!

Автор: Яна Колосовська

  • симптоми шопоголіків

Comments are closed!

_0.31MB/0.01563 sec