Що вибрати орсотен або ксеникал? Чим відрізняються недорогі таблетки для схуднення від більш дорогих препаратів

Що вибрати орсотен або ксеникал? Чим відрізняються недорогі таблетки для схуднення від більш дорогих препаратів. Орсотен або Ксенікал: Навіщо переплачувати, якщо є такий же препарат, але дешевше

Найчастіше в аптеках замінюють препарат, виписаний лікарем, на дешевшу копію.

Проте у результаті за дженерики доводиться платити більше. Чому?

Насправді:

В оригінальних препаратах використовується субстанція дуже високої якості. На її вартість доводиться більше половини вартості препарату. Виробники дженериків (копій оригінального препарату) часто використовують субстанції відмінні за якістю від субстанцій оригінального препарату, що може відбитися на якості ліки, а, отже, на його ефективності та безпеки 1. При виробництві дженериків використовуються інші допоміжні речовини, і часто змінюється технологія виробництва & mdash ; це часто зустрічається і у разі виробництва недорогих таблеток для схуднення. Відмінності в допоміжних речовинах і процесах виробництва теж можуть привести до токсичних або алергічних явищ 2. Зміна процесу виробництва може і зовсім привести до смертельного результату. Так, наприклад, в 1989 р. зміну в процесі виробництва (перехід від хімічного синтезу до ферментативного виробництва) триптофану послужило причиною розвитку серйозного небажаного явища (синдром еозинофілії-міалгії), що став причиною смерті 27 пацієнтів 3, 4.

Чим відрізняється Ксенікал і його дженерики?

З моменту створення препарату Ксенікал компанія «Ф. Хоффмaнн-Ля Рош Лтд.» оцінювала кілька шляхів створення препарату і вибрала синтетичний, як метод, що дозволяє отримати стабільну речовину. Все що випускаються в світі дженерики Ксенікалу, виробляються більш дешевим ферментативним або полуферментатівним методом. При дослідженні 9 дженериків було виявлено, що склад капсул у всіх препаратах відрізнявся від Ксенікалу (пудра, порошок, злиплі конгломерати). Всі 9 дженериків були вироблені ферментативним або полуферментатівним шляхом. У всіх дженериках були виявлені органічні домішки, частина яких була не ідентифікована, у зв’язку з чим дженерики можуть представляти токсикологічну небезпеку 5.

Питання пацієнтів «Що краще: ксеникал або орсотен?» часто вводить в замішання багатьох фармацевтів. Чим же вони відрізняються? У серпні-жовтні 2010 року компанія IDrug (Німеччина) провела дослідження, в якому було виявлено сильне відміну профілів домішок в препаратах Орсотен і Ксенікал. У Ксенікалом було зареєстровано 2 домішки, в Орсотене – 13. В Орсотене були виявлені продукти окислення, що може доводити відмінність у виробничих процесах (тобто полуферментатівний метод у разі Орсотена) або вказувати на проблеми, пов’язані зі стабільністю 6. З моменту створення препарату Ксенікал компанія «Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд.» оцінювала кілька шляхів створення препарату і вибрала синтетичний, як метод, що дозволяє отримати стабільну речовину. Все що випускаються в світі дженерики Ксенікалу, виробляються більш дешевим ферментативним або полуферментатівним методом. При дослідженні 9 дженериків було виявлено, що склад капсул у всіх препаратах відрізнявся від Ксенікалу (пудра, порошок, злиплі конгломерати). Всі 9 дженериків були вироблені ферментативним або полуферментатівним шляхом. У всіх дженериках були виявлені органічні домішки, частина яких була не ідентифікована, у зв’язку з чим дженерики можуть представляти токсикологічну небезпеку 5.

Перед тим, як вибрати дженеріческій препарат Орсотен або оригінальний Ксенікал, необхідно уважно вивчити їх відмінності. Отже, Ксенікал, на відміну від Орсотена, проводиться синтетичним способом і містить меншу кількість домішок. Орсотен проводиться полуферментатівним способом, що вказує на наявність клінічно неперевірених домішок. Капсула Ксенікалу вироблена з іншої речовини. Орсотен містить у своєму складі додаткову кількість целюлози. Компанія Рош провела більше 100 клінічних досліджень з Ксенікалом за участю більше 30 тисяч пацієнтів 7. Ксенікал зареєстрований у 149 країнах світу. По препарату Орсотен було проведено лише 1 клінічне дослідження за участю 169 пацієнтів, частина з яких отримувала Ксенікал 8. Дані досліджень з безпеки та ефективності Ксенікалу, отримані в дослідженнях, не можуть бути перенесені на Орсотен й інші можливі дженерики.

Таким чином, Ксенікал – це не те ж саме, що Орсотен, а Орсотен не можна називати аналогом Ксенікалу. На жаль, вибираючи недорогі таблетки для схуднення, пацієнт часто не замислюється, чим може обернутися подібна економія. Лікування недорогими дженериками може обернутися на практиці більш високою вартістю лікування за великої кількості небажаних явищ. Так чи завжди вартість лікування визначається ціною препарату 9. Вибір, що рекомендувати своїм пацієнтам – Орсотен або Ксенікал – залишається за вами.

  • таблетки для схуднення ксеникал
  • що за таблетки ксеникал
  • як похудати ксеникал

Comments are closed!

_0.32MB/0.00830 sec