Що таке інсулін? | Чи не ліниве схуднення з Катериною Солміной!

Що таке інсулін? | Чи не ліниве схуднення з Катериною Солміной! Інсулін допомагає худнути або товстіти? Гормони, що впливають на вагу. Частина 3

Що таке інсулін і як він впливає на вагу, повинен знати кожен, хто прагнути схуднути раз і назавжди! Ви зможете

осягнути головний секрет схуднення, і більше ніколи не наберете вагу назад, якщо будете знати, що таке інсулін

Коли я була повною, я завжди дивувалася, чому я їм мало, а вага не йде або навіть зростає. Насправді, тільки дізнавшись про інсулін, я зрозуміла, що не так важливо кількість їжі і калорій, скільки якісний склад їжі, а точніше, як те, що ви їсте, впливає на вироблення інсуліну і цукор крові! Ви, дійсно, можете їсти мало, рахувати калорії і не виходити за межі вашої калорійності, але якщо продукти, які ви споживаєте сильно підвищують рівень цукру (глюкози) у вашій крові, провокуючи різку реакцію інсуліну, ви будете повніти або вага буде стояти на місці. Тому що інсулін – це гормон, що накопичує жир!

Тема інсуліну і підвищеного цукру крові достатньо складна для розуміння, але вкрай важлива, тому я буду намагатися максимально спростити її виклад, іноді по кілька разів повторюючи деякі моменти, і навіть вдаючись до «дитячому» мови. Повторюся, що розібравшись з інсуліном та його впливом на масу тіла, ви отримаєте знання про те, як схуднути і контролювати свою вагу надалі!

Що таке інсулін?

Інсулін – гормон білкової природи, що виробляється підшлунковою залозою у відповідь на що підвищився рівень цукру (глюкози) в крові. Цукор в крові підвищується відразу, як тільки ми поїли. Але важливо враховувати, що різні продукти по-різному підвищують рівень цукру в крові, якісь сильно, а якісь в межах норми.

Головна функція інсуліну – нормалізувати, т. е знизити підвищений рівень цукру (глюкози) в крові до норми, і доставити цю саму глюкозу в клітини і тканини, тим самим, даючи їм енергію. Інсулін – це головний жирообразующих гормон. саме він забезпечує запасання глюкози в клітинах, а при її надлишку, включає механізми перетворення глюкози в жир і відкладенні його в підшкірно-жировій клітковині!

А як ми з вами вже знаємо, в цукор або глюкозу в нашому організмі перетворюються вуглеводи! Як ми пам’ятаємо, всі вуглеводи діляться на 2 види: прості і складні або швидкі і повільні. Якщо не пам’ятаємо, то читаємо цю статтю. Отже, саме прості або швидкі вуглеводи (солодке, борошняне і ряд наслідках продуктів) впливають на підйом і скачки цукру в крові, а, значить, і провокують різку вироблення інсуліну, збільшуючи швидкість накопичення жиру!

Звідси висновок. багато простих вуглеводів – багато інсуліну – багато жиру відкладеться про запас!

Як інсулін робить нас товстими?

Описати весь процес розвитку ожиріння під дією інсуліну я б хотіла схематично і трохи по-дитячому, спираючись на приклад з книги дієтолога А. В. Ковалькова, тому що краще й не придумаєш. Отже…

Коли ви з’їдаєте швидкі вуглеводи (бутерброд з білим хлібом, булочку, чай з цукром або навіть картоплю), вони в організмі перетворюються на цукор, який швидко засвоюється і насичує собою кров. Піднімається рівень цукру крові. Це ми вже засвоїли!

На цей цукор виділяється величезна кількість інсуліну, і він, як паровозик, тягне цукор з крові в клітини мозку і м’язів. Але так як цих «паровозиків» в крові стає надто багато, з часом клітини втрачають чутливість до нього. Привозить такий паровозик цукор в клітку, а йому кажуть: «Ти не з нашого депо. Ми тебе не знаємо, вези свій цукор звідси, куди хочеш ». Паровозику робити нічого – цукор треба кудись вивантажувати, і він тягне його в печінку, де цей цукор трансформується в жири. Але клітини-то цукру не отримали (тому що не дізналися свій паровозик)! Тому організм знову вимагає: «Де мій цукор? Дайте мені цукор! »Пам’ятаємо, що цукор (до нього перетворюються вуглеводи) – це головне джерело енергії для всього організму і насамперед мозку! При цьому вам дико хочеться солодкого або мучного, і ви просто не можете пройти повз булочки або самси або тістечка. І ніяка сила волі вас не втримає! Це замкнуте коло, і кожен день весь цикл повторюється знову і знову: швидкі вуглеводи – інсулін – голод – швидкі вуглеводи! Так розвивається вуглеводна залежність. І коли ваша рука тягнеться за шоколадкою або булочкою, в цьому немає вашої провини! Це результат порушеного вуглеводного обміну! Це результат того, що ви не стежите за уровенем цукру у вашій крові. Науково ця патологія називається «толерантністю до глюкози» або «преддіабетом».

Що ж робити? Як змусити інсулін не переробляється глюкозу в жир?

Перше і головне – сильно обмежити споживання простих вуглеводів і цукру, і замінити їх на повільні вуглеводи, що містяться в кашах і фруктах / ягодах! А краще взагалі відмовитися від тих продуктів, які провокують скачки цукру в крові і інсуліну!

Друге – додати в раціон хром! Хром – це мінерал, відомий своєю здатністю нормалізувати вміст глюкози в сироватці крові. Наприклад, лідером за вмістом хрому є брокколі. Також хромом багаті такі продукти, як м’ясо, печінка, бобові, висівки. Однак, важливо відзначити, що хром досить погано засвоюється, особливо, якщо продукти були піддані тепловій обробці (((. Тому включайте в свій раціон хромсодержащий продукти 2-4 рази на тиждень.

Які продукти різко піднімають цукор крові та інсулін?

Від чого слід відмовитися. є 4 групи продуктів, які дають максимальну інсулінову реакцію, тому що дуже сильно підвищують рівень цукру в крові:

    Цукор і всі продукти, що містять цукор Борошно і всі продукти, що містять муку (згадуємо не тільки про випічку, а й про макарони з білого борошна) Білий шліфований рис (на час схуднення забудьте про суші) Картошка

Чим замінити заборонені продукти:

    Солодощі замініть на фрукти і ягоди! Це не складно, просто замість яблучного пирога з’їжте яблуко – ось такий принцип! Замість мучного готуйте собі каші! І ви зрозумієте, як багато на світі круп, і які смачні каші з них виходять! Додавайте в них ті ж фрукти і ягоди або сухофрукти – ви отримаєте масу нових смакових і візуальних відчуттів! Від білого рису взагалі не складно відмовитися, якщо замінити його на буре або дикий (чорний) рис! А якщо зробити мікс з цих рисов, то виглядає це шикарно, та до того ж і дуже смачно! З картоплею теж ніяких проблем, просто замість неї використовуйте кольорову капусту! Так-так, повірте, ви не відчуєте різниці, якщо замість картопляного пюре, зробите пюре з цвітної капусти! Спробуйте!

Продукти, які не провокують інсулінову реакцію:

    Фрукти, крім винограду, бананів, апельсинів, мандаринів Ягоди Овочі, крім буряків, моркви Крупи, крім манної, пшеничного, кукурудзяного

У висновку хочеться сказати, що тепер, коли ви знаєте, що таке інсулін і як він впливає на накопичення жиру, вам відкрито один з головних секретів схуднення – тримайте під контролем рівень цукру в крові! І наступного разу, коли будете дивитися на шоколадку або шматок торта, запитайте себе, заради чого ви хочете це з’їсти? Заради того, щоб стати важче і товщі? Тепер ви знаєте, що відбудеться у вашому організмі: підніметься цукор крові, виділиться багато інсуліну і запуститися процес відкладення жиру! Ви цього хочете?

Відмовтеся від швидких вуглеводів, вгамовуйте бажання поїсти солодкого фруктами і ягодами, варіть собі каші, їжте багато овочів і тоді інсулін стане вашим другом, і процес накопичення жирів перетворитися на радісне схуднення!

Підписуйтесь на нові статті сайту на головній сторінці та отримуйте їх прямо на пошту!

І не забудьте поділитися статтею з друзями в соц. мережах!

Спасибі за увагу! Худніть легко і з радістю! Мурк….

Приєднуйся до мого схудненню! Давай худнути разом! Заповни форму і отримуй нові випуски мого похудательной відео-щоденника на пошту! Дізнайся, чим закінчиться експеримент – чи зможу я схуднути?

  • що ви знаєте про інсулін
  • як пидниметься сахар в крови писля солодкого

Comments are closed!

_0.32MB/0.00651 sec