Що потрібно їсти, щоб схуднути? | Краса та здоров’я | ШколаЖизни. ру

Що потрібно їсти, щоб схуднути? | Краса та здоров’я | ШколаЖизни. ру Що потрібно їсти, щоб схуднути?

Вчені довели: маса загальновідомих уявлень про здоровий спосіб життя насправді є лише набором розхожих тверджень, з медичної точки зору зовсім не відповідають дійсності.

Добовий

раціон людини має містити строго певна кількість енергії, білка, жиру, вітамінів, мінеральних, біологічно активних і інших з’єднань. Відмова від будь-яких компонентів і продуктів може негативно позначитися на стані здоров’я.

Міф 1: Від вуглеводів товстіють

Думка про те, що від вуглеводів товстіють – в корені невірно, стверджують фахівці. Вуглеводи притягують воду, тому, скоротивши вміст вуглеводів в раціоні, дійсно можна скинути вагу. Однак таке скорочення позбавить організм енергії.

Міф 2: Свіжі овочі корисніші заморожених

Заморожені фрукти та овочі, якщо вони не піддавалися додаткової заморожування і разморозке і зберігалися відповідно до правил, майже не поступаються за своєю якістю свіжим, підтвердив доктор медичних наук Борис Суханов в ході онлайн-конференції в РІА «Новини». Більше того, дослідники упевнені, що взимку свіжі на вигляд овочі, які проробляють довгий шлях, перш ніж потрапити на прилавок, практично не містять вітамінів і мінералів. Заморожені овочі, навпаки, піддаються обробці звичайно вже через кілька годин після того, як були зібрані, і їх поживна цінність зберігається.

Міф 3: Хліб потрібно повністю виключати з раціону

Хліб – один з найбільш вживаних продуктів харчування, замінити його навряд чи можна, та й не потрібно. Але пам’ятати про те, що це порожні калорії, в яких людина не потребує, потрібно. І з цієї точки зору хлібом просто не слід зловживати. Велика частина хліба в добовому раціоні повинна бути представлена??чорними сортами або хлібом, випеченим з суміші зернових, з висівками і т. д.

Міф 4: Пізня вечеря призводить до появи зайвої ваги

Дієтологи вважають, що пізня вечеря ніяк не відбивається на фігурі, якщо не переїдати, не перевищувати добову норму калорій і якщо пізню вечерю не є єдиною трапезою за день. Величезне значення має і те, що саме їсти на ніч. Іноді люди приберігають найсмачніше на вечір, вважаючи, що після робочого дня вони заслужили особливе частування.

Міф 5: Чим менше ми спимо, тим активніше худнемо

Виглядає це цілком логічно. Адже у сні наш обмін речовин сповільнюється і енергії витрачається менше. Значить, якщо менше спати – жир буде зникати швидше. Все якраз навпаки. Вчені вважають, що повноцінний сон є абсолютно необхідною складовою програми схуднення. Під час сну рівень гормону, який сигналізує мозку про голод, знижується. Дослідники прийшли до висновку, що якщо спати хоча б на годину менше, ніж належить, то це може привести до гормонального дисбалансу.

Міф 6: Шоколад шкідливий для здоров’я

Дослідження довели, що какао боби містять у великій кількості особливі речовини, які можуть поліпшити роботу серця і судин. Завдяки цим речовинам знижується тиск і згортання крові, а також запальні процеси. Ефект нагадує дію аспірину. Так що зовсім відмовлятися від шоколаду вчені не рекомендують. Досить пити гіркий шоколад або з’їдати невелику плитку один раз на день.

Міф 7: Біг вранці корисний завжди і всім

Популярним і геніальним у своїй доступності способом оздоровлення організму багато хто вважає біг вранці. У той час як це є фізичним навантаженням, яку необхідно правильно розподілити. Збираючись бігати, обов’язково потрібно порадитися з фахівцем, інакше можна перестаратися і «добігти до інфаркту», стверджують експерти. Те, що для однієї людини користь, для інших може виявитися отрутою.

Міф 8: Від білкових харчових добавок ростуть м’язи

Деякі прихильники здорового способу життя стверджують, що білкові харчові добавки допомагають збільшити м’язову масу. Але це швидше виверт компаній, що виробляють харчові добавки: насправді додатковий білок не впливає на мускулатуру, якщо людина не займається силовими тренуваннями. Необхідна кількість білка організм отримує з їжі, і додатковий білок може стати зайвим навантаженням.

Міф 9: Будь-яка кількість алкоголю небезпечно

Прихильники здорового способу життя закликають повністю відмовитися від вживання алкоголю. Проте вчені всього світу давно дійшли висновку про користь, наприклад, червоного вина – в ньому містяться компоненти, які надають благотворну дію на серцево-судинну систему. У помірних кількостях вино і пиво, навпаки, корисні для організму. На думку лікарів, не потрібно виключати алкоголь з раціону – потрібно не зловживати ним.

Міф 10: Холестерин – причина серцево-судинних захворювань

Абсолютно невірним є думка, що холестерин – головна причина серцевих захворювань. Рівень холестерину в крові важливий, однак на його основі не можна сказати, чи буде у людини інфаркт. У цьому сенсі першість належить гіпертонії. Під тиском крові в артеріях можуть утворюватися отвори. Організм ліквідує ці ушкодження за допомогою холестерину. Якщо холестерин корисний, то отвори закупорюються гладко. Однак якщо холестерин шкідливий, то, врешті-решт, він закупорює судину. Це призводить до інфаркту. Оптимальний тиск становить 115 на 75, якщо ж воно вище 140 на 90, то ви вже знаходитеся в зоні ризику.

Матеріал підготовлений інтернет-редакцією www. rian. ru на основі інформації Агентства РІА Новини та інших джерел.

Comments are closed!