Що краще: біг або ходьба для схуднення?

Що краще: біг або ходьба для схуднення? Що краще: біг або ходьба для схуднення?

При схудненні важливий не тільки раціон, але і фізичне навантаження. Навіть при дотриманні дієт для посилення ефекту рекомендується займатися пробіжками або ж ходити не менше двадцяти хвилин – півгодини по свіжому

повітрю. Так що ж корисніше: біг або ходьба для схуднення? Що швидше й ефективніше дозволить скинути вагу?

Якщо Ви вважаєте, що біг більш ефективний тільки за швидкого пересування, то Ви глибоко помиляєтеся, так як від швидкості не залежить результат схуднення. При виборі одного з цих методів фізичного навантаження потрібно враховувати рівень свій підготовки, вік і кількість зайвої ваги.

Біг являє собою велике навантаження не тільки на м’язи, але і на хребет, так як при приземленні на одну ногу під час бігу він відчуває в п’ятдесят разів більше навантаження, ніж у звичайному стані. Крім того, навантаження відчутна і для суглобів – колінного, тазостегнового, гомілковостопного. Тому ходьба вважається більш безпечним способом фізичної активності. Якщо Ви займаєтеся бігом, обов’язково потрібно стежити за пульсом, так як ефект схуднення в чому залежить від цього чинника. Пробіжки небезпечні ще тим, що при навантаженні, коли глікоген вже використовувався, а жир що не спалюються, як «палива» використовується Ваша м’язова тканина, чого допускати небажано. Оптимальний пульс, при якому починається спалювання жирів, – приблизно 65-75% від максимального значення. При цьому, воно повинно протриматися на одному рівні протягом двадцяти-тридцяти хвилин. Для того, щоб визначити максимальний пульс, потрібно від числа 220 відняти вік. При ходьбі швидкість пересування повинна бути вище норми, але настільки, щоб дихання не було плутаним. Один кілометр потрібно проходити приблизно за дев’ять-дванадцять хвилин. Як бачите, для спалювання жиру акцент ставиться не на інтенсивності навантаження, а на її тривалості.

Впровадити ходьбу в свою звичну життя набагато простіше, ніж біг. Вона доступна практично при будь-якій погоді і крім схуднення добре впливає на здоров’я в цілому: нормалізує кров’яний тиск, підвищує імунітет, покращує пам’ять і інше. Все ж деякі експерти рекомендують поєднувати ці два види фізичного навантаження. Спочатку Ви розігрівали за допомогою швидкої ходьби, потім біжите на середній швидкості, знову йдете і потім – біжите на максимальній швидкості, і так по колу. Такий біг називається інтервальним і він також добре сприяє спалюванню жирів. Який би вид занять Ви для себе не вибрали, головним правилом залишається регулярність тренувань, а саме – не менше п’яти днів на тиждень.

  • коли ефективніше швидка ходьба
  • ходьба при схудненні

Comments are closed!

_0.31MB/0.00472 sec