Що буде якщо здерти родимку

Що буде якщо здерти родимку Що буде якщо здерти родимку Чому з’являються родимки

Родимка, по-іншому, в медицині називається невусом і являє собою вроджене або придбане утворення на шкірі: чорного, червоного, фіолетового і навіть інших кольорів.

Часто родимки з’являються на тілі, рідко

на слизових оболонках або навіть сітківці очей. Людина народжується зовсім без родимок, перші з них виявляються в 1-2 рочки, коли дитина отримує перші засмага – вони нечисленні і майже непомітні.

Найактивніший період появи родимок – під час статевого дозрівання людини в незалежності від статі і під час вагітності у жінок, тобто їх інтенсивне поява пов’язана з гормональною перебудовою організму. Важлива інформація про гормональний збій.

Родимки з’являються на шкірі людини з пігментних клітинок, які розташовуються між внутрішнім шкірним шаром (дермою) і верхнім шкірним шаром (епідермісом). А серед їх причин появи:

  Спадкові причини. Тобто, родимки можуть з’явитися в певних місцях, тому що це закладено в людській ДНК. Сонячне випромінювання. Довге перебування під ультрафіолетовим випромінюванням, присутньому в сонячному світлі викликає вироблення меланіну, який, власне, і є причиною утворення родимок або невусів. Гормони. Унаслідок гормональних змін, збоїв або навпаки сплесків через стрес, хвороби, пологів та інших змін, родимки можуть як з’являтися, так і зникати. Рентгенівське, радіаційне випромінювання, травма або вірус. Всі ці чинники також можуть послужити причиною зсуву пігментованих клітинок в самий верхній шар шкіри – до епідермісу.

Що буде, якщо здерти родимку

Почнемо з попередження докторів всієї Землі – не здирайте родимі плями! Адже родимка, по суті, пухлина, тільки вона не росте на відміну від інших більш небезпечних пухлин, просто не чіпайте ці утворення навіть якщо мучить питання що буде. Якщо здерти родимку самому або якщо вона постраждала з іншої причини, то може запуститися процес утворення пухлини під назвою “меланома”. А ось цей вид пухлини вкрай небезпечний: така “родимка” росте дуже швидко, переходячи потроху в метастази.

Родимка являє собою набір клітин, які відповідають за пігментацію шкіри, тобто відповідають за загар. Якщо ж у кров потрапляє частина цих клітин, то може з’явитися меланома. Бували випадки, коли люди здирали родимку, а на місці неї виростала нова і все. Але є й ймовірність появи меланоми, тому не думайте як і що буде якщо здерти родимку, відразу ж йдіть до лікарів.

Взагалі величезну роль у появі проблем від пошкодження родимки грає її характер – вид родимки, розташування і розмір. Наприклад, чим менше здерта родимка, тим і менше ризик заразити кров, і навпаки.

Що робити, якщо здер родимку

1 Зупиніть ваткою кровотеча, змочіть її для цього в перекису водню, а потім складеною в кілька шарів сухої марлею на 10-15 хв. притисніть травмовану родимку. Потім бігом до лікаря. Не знаєте до якого, то йдіть до терапевта, а він вас направить до потрібного.

2 Якщо здерли родимку повністю, то обов’язково збережіть її, вона знадобиться для аналізу на предмет якості пухлини. Відповідно з нею потрібно терміново до лікарів.

3 Не панікуйте. Тільки 2 людини з 1000 помирає від меланоми, тобто смертність становить всього 0,2%. Наприклад, від хвороб серцево – судинної системи – це цілих 50%, а ще 10% помирає через вживання алкоголю. Запитуйте, що робити, якщо здер родимку, то відповідь: після виконання наступних пунктів, розгляньте всі плями і родимки на своєму тілі, і сьогодні ж починайте здоровий спосіб життя – займіться спортом, перестаньте пити і курити, а також жерти все підряд.

Тепер про чутки “Один мій знайомий здер родимку, там з’явилася ракова пухлина і він помер”.

Така ситуація ймовірна, якщо здерта “родимка” вже була меланомою, тобто злоякісною пухлиною, та й то маленькою. Тобто, рак у цієї людини вже був, а через пошкодження пухлини її розвиток, можливо, злегка прискорилося.

“Якось збрила родимку, ні до яких лікарів не ходила, припекла перекисом і все само собою зажило”.

В абсолютній більшості випадків все так і станеться. Якщо пошкоджена родимка не є меланому (раковою пухлиною), а просто пігментним плямою або папилломой, то разове пошкодження її ні до яких наслідків привести не може. Але якщо пошкодження часті, то таку родимку, звичайно, краще видалити за допомогою лікарів і тільки консультації з докторами.

“Одна знайома випадково здерла родимку від падіння, у неї довго текла кров і її не могли зупинити. Вона дико боїться і до лікарів не йде”.

Родимка, яка при здиранні, довго кровоточить називається “ангіомою”, тобто фактично розрослися кров’яні судини і до меланоми ніякого відношення не має, а також в ракову пухлину ні за що не перетворюється. А ось до лікаря піти потрібно!

 • випадково здерти родимку
 • здер родимку
 • здерла родимку що робити
 • що робити якщо збрила родимку
 • що робити коли здерла родимку
 • що буде якщо здерти родимку
 • і родімки
 • Якщо роздерти родимку що буде
 • здер полностью родинку
 • здерта родімка

Comments are closed!

_0.31MB/0.00813 sec