Шеф-кухар Денис Гончаров: “Будь-яка дієта – шок для організму!”

Шеф-кухар Денис Гончаров: “Будь-яка дієта – шок для організму!” Шеф-кухар Денис Гончаров: «Будь-яка дієта – шок для організму! »

Зазвичай, коли йдеться про кухаря, спливає образ товстого добряка в білому ковпаку. Вирушаючи на інтерв’ю до Денису Гончарову, я не очікував зустріти молодого і підтягнутого чоловіка, спортсмена,

кандидата технічних наук і кухарі в одній особі.

Біч для психіки

– ДЕНИС, існує переконання, що кухар обов’язково повинен бути товстим…

– Це не переконання, а обивательська точка зору. Загальна впевненість, що хорошої людини має бути багато.

– А насправді?

– Насправді кухар не їсть цілодобово! Адже і журналіст, приходячи додому, хоче більше тиші, ніж спілкування?

– Тоді як ви утримуєте себе від обжерливості?

– Я дуже люблю поїсти. Але чітко розрізняю їжу як потреба і як обжерливість.

– Чи дотримуєтеся дієти?

– А що це? Для людини – самообмеження, а для організму шок! Обмеження, заборони – жорсткий бич для психіки. Їжа – одне з найбільш доступних задоволень. Коли солоденьке їж, гормон щастя виробляється – це фізіологія. Ось задача голови і контролювати цей гормон.

– Ви чітко розділяєте голову і решту організму?

– Звичайно, організм ледачий, любить комфорт і доброти. Завдання голови – його пащі. Можна і потрібно їсти все: що хочеш, скільки хочеш, коли хочеш. Найскладніше – зрозуміти: скільки?

Організм індивідуальний. Ось у мене спортивний обмін речовин. Я швидко набираю вагу, є така схильність, і швидко втрачаю. Отже, треба привчити себе до якогось порядку: у першій половині дня їм усе що хочу. У другій – стовідсотковий відмова від хліба і мучного. Але якщо мені завтра захочеться тортика в 12 ночі – я його з’їм. Не можна воювати з собою. У вихідні дні спортом займуся і додам навантаження.

– Вам легко, ви спортсмен, а у жінок боротьба з калоріями йде постійно…

– Не розумію сучасних жінок, які, щоб схуднути, чим тільки не займаються – і йогою, і калланетикой… Та ви в квартирі зробіть прибирання, і це вам замінить будь-яку йогу. Головне – після цього не їсти і не лягти спати. Ось вам і дієта: трудотерапія, настрій і задоволення від результату.

У котла повинні стояти мужики

– КОЛИ ви вирішили стати кухарем?

– Коли навчався в 6-7-му класі, були складні часи, неплатежі… Батьки займалися тим, що намагалися прогодувати сім’ю. Ми з братом, відповідно, на господарстві. А так як в спорт мене віддали з першого класу, то їсти між тренуваннями хотілося сильно, довелося готувати. Так я став «домогосподаркою».

– Про здорове харчування думали?

– Кожне літо проводив в селі у бабусі з дідусем, а там харчування, самі розумієте. Сало, молоко 4-5%-ної жирності, вершки, домашній хліб, і робота від зорі до зорі. Часто згадую бабусині слова, які стали нашою сімейною приказкою: «Таз пирогів з’їли, так і лягли без вечері!»

– І коли ж настала пора самовизначення?

– У 10-му класі батьки влаштували мене на два тижні в готельний ресторан учнем кухаря. У перший же день дізнався стільки нових слів… Але з професією познайомився. Восени пішов на підготовчі курси в торговий інститут саме на спеціальність кухаря. За перші два роки набрав базових знань, а потім став поєднувати навчання і роботу.

– Згодні з твердженням, що чоловіки кращі творці?

– Насчет творців не скажу, але волію, щоб у моїй зміні працювали мужики. Ні, жінки нехай будуть – на десертах і холодному. Там потрібні особлива акуратність. А у котла стояти – важка робота.

– У вас багатий досвід роботи в столиці і регіонах. Є принципові відмінності в харчуванні?

– Звичайно. У регіоні працювати легше, ніж у столиці. Тут м’ясо може бути не таким красивим, як мармурова яловичина. Але воно точно не генно-модифіковане. У столиці з цим вже складніше, там в основному імпортні продукти. На Заході ресторани з позначкою «органік», які торгують тільки натуральними продуктами, набагато дорожче звичайних. Попрацювавши в різних місцях, тепер твердо знаю, що людина повинна їсти те, що виросло на цій землі.

Літо – стрес для організму

– СКОРО літо. Як готуватися до його приходу з кулінарної точки зору?

– Літо – стрес для організму. Жага, втрата води і мінеральних речовин, падіння апетиту. Все живлення треба переводити в рідку фазу. Суперізобретеніе – окрошка! На мінералці, сироватці, квасі, кефірі. На чому завгодно. Холодні протерті супи знижують температуру і швидко засвоюються організмом. Їжте більше овочів і вологою клітковини, яка поліпшить травлення.

– Як щодо монодиет?

– Один день можна. Обдуріть свій організм, вранці бутерброд з ковбасою, а потім весь день на овочах. Разок організм не образиться. Поки є натуральне, їжте. І не забувайте, що літо – час шашлику і холодного пива.

– Але «пивний живіт»?

– Товстіють немає від пива, а від закуски. І пам’ятайте, що потім будуть осінь і зима – вітамінізірующее.

НА ЗАМІТКУ

Млинцевий торт від Дениса Гончарова

напечіть звичайних млинчиків будь-якого діаметру. Візьміть варення або джем, протертий сир, курячі яйця, згущене молоко, йогурт, просто солодощі. Починайте їх викладати шарами: млинчик – шар солодощів. І так – поки не закінчаться млинці. Зверху змастіть сметаною. Запікати в духовці при 180.C 20-25 хвилин. Можна їсти і холодним, і гарячим.

Записав Михайло МАРКОВІЧ

Фото з архіву Дениса ГОНЧАРОВА

Між тренуваннями сильно хотілося їсти – довелося навчитися готувати!,

Comments are closed!

_0.31MB/0.00677 sec