Шампанське. Як і з чим пити – закуски, до, шампанському, сирна, тарілка

Шампанське. Як і з чим пити – закуски, до, шампанському, сирна, тарілка Шампанське. Як і з чим пити

До нашого великого щастя, на пляшках зараз пишуть, з чим і як вживати сей благородний напій. Тому зберемо тільки загальні факти.

Всі види ігристих вин необхідно охолоджувати не менше 3-х годин. Вважається, що ідеальна

температура – 9 градусів за Цельсієм. Це потрібно не тільки для того, щоб його було приємно пити, але і щоб знизити тиск під пробкою.

Високі келихи потрібні для того, щоб допомогти напою розкрити свій букет.

Кожному виду ігристих вин підходить своя закуска. Однак як таких правил тут немає, адже пошук пари – це шлях завдовжки в життя. Але існують загальні рекомендації:

1. Так, вважається, що підбирати вино слід до найважчого що становить страви. Наприклад, якщо ви їсте м’ясо з картоплею, то вино треба підбирати до м’яса.

2. Колір вина повинен відповідати кольору їжі. Недарма до м’яса рекомендуються червоні сорти.

3. Однак не тільки смак і технологія приготування мають значення, але також і регіональні особливості.

4. Більше того, важливу роль відіграє і сорт винограду, з якого виготовлено вино. Правда, на жаль, на пляшках він не завжди вказується.

5. І, нарешті, вино має бути по солодощі порівняти з їжею.

Так як різновидів ігристих вин багато, то і вибір стоїть не просте. Тому експеримент тут – найкраще, що може бути. Але за багаторічну історію цього напою вже склалися деякі традиції в його вживанні.

Послідовність

Існують деякі рекомендації до того, до якої частини трапези підходять різні сорти ігристих вин. Так, вина з позначкою Extra Brut є відмінними аперитивами і добре поєднуються з морепродуктами. Brut також хороший як аперитив, і він підходить до великої кількості страв, починаючи від рису і закінчуючи куркою. Більш солодкі сорти вже йдуть до основних страв і десертів. Цікавий факт: чим солодший вино, тим воно дешевше. Адже еталоном є саме сухе ігристе вино.

Їжа та ігристе вино

А ось тут починається найцікавіше і важке. Адже ігристих вин досить багато, а їжу варто підбирати, виходячи з того сорту винограду, з якого вона зроблена.

Ігристе вино і сир

Сир досить часто використовується в якості закуски до різних винам. Традиційно вважається, що сирна тарілка подається до червоних сортам. Але це не зовсім так. Цей вид продукту відмінно поєднується навіть з шампанським і ігристим вином.

Брі – м’який сир родом з Франції. Він добре поєднується з легким шампанським (ігристим вином). Найкращий вибір – сухі сорту.

Камамбер. За умови, що він молодий. У такому випадку цей сир добре йде з будь-яким сортом ігристих вин.

Козій сир. Цей вид сиру добре поєднується з сухими сортами ігристих вин.

Едам. Це голландський сир. Має легкий горіховий присмак, тому буде добре поєднуватися з ігристими винами з таким же присмаком.

Гауда. Він, як і сир Едам, володіє легким горіховим присмаком. Добре підходить до німецьких ігристим винам.

Молодий чеддар. Саме молодий, так як він має більш тонкий аромат і смаком. Чудово поєднується з ігристими винами, які володіють яскравим і насиченим смаком.

Горгонзола. Цей сир складе приголомшливу пару солодким і легким ігристим винам типу Asti.

Чим солодший ігристе вино, тим більше варіантів сиру ви можете підібрати. Ще одне правило: чим пікантніша сир, тим солодший має бути вино.

Роблячи сирну тарілку, варто пам’ятати деякі моменти. Якщо ви подаєте один вид вина, тоді повинно бути не менше 3-х сортів сиру. Якщо 2 і більше, тоді по 2 сорти сиру на кожну зміну. Не забувайте урізноманітнити сирну тарілку фруктами та оливками, щоб відтінити смак сиру. З фруктів найкраще підійдуть яблука, груші та виноград без кісточок. Також прекрасним доповненням можуть стати горіхи. І не забудьте про хліб або крекери.

Ігристе вино і закуски

Крім сиру можна запропонувати й інші варіанти легких закусок.

Ікра. Найкращий варіант для брют.

Горіхи. Більшість добре поєднуються з брют. З більш солодкими ігристими винами варто бути акуратніше. Так, наприклад, з Asti добре поєднується мигдаль.

Морепродукти. Краще всього подавати до сухих ігристим винам. Однак уникайте додавати в такі закуски оцет або лимон.

Прошутто. Поєднується з більшістю сухих і напівсухих ігристих вин, у тому числі з рожевими сортами.

речі, суші чудово відтіняють сухі сорти ігристих вин.

Фруктові салати добре поєднуються з солодким і легким ігристим вином. До решти напій варто підбирати по домінуючому інгредієнта. Наприклад, до салату з курки добре підійде німецьке ігристе вино. Так як рецептів багато, то тут вам надано ціле поле для експериментів і досліджень. Головне пам’ятати, що вино вибирають по найважчому інгредієнту, інтенсивність смаків повинна бути однакова. Вино і їжа повинні доповнювати один одного.

Ігристе вино і м’ясо

Курка. Загалом, страви з курки непогано поєднуються з ігристим вином, якщо вони дуже легкі. Ніякого гриля і іншого. Для курки підійдуть сухі сорту. Однак якщо при приготуванні додають фрукти, тоді краще взяти напівсолодке.

Качка. Неважливо, з яблуками або без. Вважається, що найкраща пара для неї – рожеве шампанське.

Свинина і яловичина не дуже добре поєднуються з ігристим вином, так як саме по собі воно не передбачає важку їжу. Виняток становить стейк, до нього добре подавати Брют.

Непогано поєднується рожеве шампанське з сосисками (не дивуйтеся).

Говорячи про м’ясо і вини загалом, варто згадати, що вибір напою залежить від технології приготування м’яса.

Ігристе вино і основні страви

Незважаючи на те, що в традиційному розумінні ігристе вино – європейський винахід, воно непогано поєднується з найрізноманітнішими стравами з різних культур.

Суші. Як би це дивно не звучало, з цією стравою можна подавати будь сухе або напівсухе ігристе вино. Мабуть, вся справа в морепродуктах.

Піца. Утворює чудову пару з сухими і напівсухими винами, а також з рожевими сортами.

Тайська кухня. Добре поєднується з сухими, напівсухими і рожевими сортами ігристого вина.

Супи. Непогану пару ігристому провину складуть охолоджені супи. Варто пам’ятати, що суп не повинен бути занадто ароматним, інакше він заб’є присмак шампанського.

Ігристе вино і десерти

Незважаючи на те, що в російських широтах шампанське зазвичай вживають на початку трапези, деякі солодкі сорти добре поєднуються з десертами.

Шоколад. Дивовижний факт. Скільки себе пам’ятаю, мені завжди говорили, що ігристі вина добре поєднуються з шоколадом. Ось тільки ніхто не пояснював, що воно має бути як мінімум напівсухе. А шоколад повинен бути білим, так як какао, яке міститься в звичайному шоколаді, тільки забиває смак вина.

Фрукти і фруктові десерти. Як ми вже говорили, чим солодший їжа, тим солодше вино. Тому ігристе вино під десерт має бути хоча б напівсухе. Добре поєднуються з ним:

яблука, випічка з яблуком і десерти з яблуком;

полуниця і все десерти з нею.

Однак з ягодами і горіхами поєднується тільки сорт Брют. Хоча мигдаль непогано підходить для більш солодких ігристих вин.

Випічка та інше. Отже, до солодкого шампанського та ігристих провину підійдуть: чізкейк, крем-брюле, полуничне морозиво, шербети, фруктові пудинги, деякі торти і пироги. Головне, щоб вони не містили лимон, кава та інші продукти із занадто яскравим смаком.

З сухим і напівсухим ігристим вином непогано поєднуються горіхові десерти .

Уміння підібрати напій до страви – ціле мистецтво. Адже саме їжа допомагає підкреслити неповторний букет будь-якого вина. Тому не варто нехтувати цим. Поєднань безліч, тому не бійтеся експериментів.

Comments are closed!

_0.32MB/0.00446 sec