Сгонка ваги в дзюдо

Сгонка ваги в дзюдо Сгонка ваги в дзюдо

Необхідність скидати вагу в дзюдо – така ж звичайна річ, як випити склянку води, але іронія в тому, що більшість дзюдоїстів, щоб скинути вагу, урізують кількість пиття.

Неважливо, берете участь ви в місцевих, регіональних, національних або міжнародних турнірах, перш ніж зустрітися

обличчям до обличчя з противниками, вам доведеться пройти випробування вагами! Для багатьох це сущий кошмар, оскільки їм доводиться позбавлятися від 2 або 4, а то 10 кілограмів за тиждень. Уявляєте, яке це психологічний тиск, не кажучи вже про фізичній напрузі?

Можна написати сотні сторінок про проблему ваги в дзюдо, але є про це і забавні історії. Відомі, наприклад, олімпійські спортсмени, які сиділи на вагах за годину до офіційного зважування з великими пляшками води під пахвами і гарячково дивилися на годинник, вважаючи секунди і питаючи: «Ну, коли ж почнеться зважування?!» І це ще щасливчики, які зійшли на ваги в ідеальній формі.

Але як щодо тих дзюдоїстів, які намагаються скинути вагу за останню хвилину до закінчення офіційного зважування? Вони бігають, потіють, пихтять під тоннами одягу, товариші накривають їх своїми тілами, створюючи подобу лазні. Їм потрібно встигнути позбутися останнього кілограма або двох, перед тим як піднятися на ваги. І коли їм це вдається, перше, що вони роблять після зважування – це п’ють і їдять, скільки влізе, що зовсім не покращує їх готовність у той день.

Можна написати цілу книгу про численні методи зниження ваги в дзюдо, описуючи всі «за» і «проти». Але що якби існував спосіб позбутися від цієї проблеми, що дозволяє не хвилюватися, не випробовувати все це тиск за тижні до змагання і бути на піку форми при зустрічі з суперниками на татамі?

Як не дивно, правда в тому, що більшість дзюдоїстів воліють радикальні способи боротьби з вагою. У тиждень перед змаганням вони продовжують зустрічатися з друзями, обідати разом, вживаючи велику кількість найрізноманітнішої їжі. Навіщо думати про помірність, коли можна скинути останні кілограми за годину до того, як закінчиться зважування? Набагато краще розважатися зі своїми товаришами і насолоджуватися життям. Але як бути з готовністю в день змагання? Чи будете ви на піку форми?

Так як тренування з дзюдо вельми виснажливі, і більшість спортсменів піддаються серйозному випробуванню на витривалість, тіло звикає до багато чого і навіть перестає відчувати біль. Це дуже часто веде до думки «яка різниця, і так встигну». Так, такі спортсмени благополучно проходять зважування в день змагання, але забувають, що могли б бути в набагато кращій формі, якби заздалегідь подбали про правильне харчування.

Дзюдоїсти повинні поводитися з собою як з потужними гоночними автомобілями, які заправляють тільки кращим паливом. Замість того, щоб скидати вагу в останню хвилину, досягати потрібної ваги необхідно, оптимізуючи своє харчування. Дзюдоїсти повинні отримувати тільки найкраще паливо, яке вони і заслуговують, для того, щоб завжди залишатися на піку форми.

Прочитано 1768 раз

Comments are closed!

_0.31MB/0.00780 sec