Середземноморська дієта як на півдні Франції | Кращі і найефективніші дієти для схуднення

Середземноморська дієта як на півдні Франції | Кращі і найефективніші дієти для схуднення Середземноморська дієта як на півдні Франції

Загалом-то, слово «дієта» тут не зовсім вірне. Це, швидше, певний спосіб життя, набір продуктів, звички, які поширені в Середземноморському регіоні – в Італії, Іспанії, Греції, Південній

Франції.

Давно було помічено, що в цих країнах висока тривалість життя, набагато рідше зустрічаються хвороби серця і онкологія. На відміну від Америки, повних людей на Середземномор’ї мало. Тут прийнято їсти рибу, заправляти овочі оливковою олією і пити вино. Прийнято купувати фермерські продукти і багато відпочивати. «Ми теж можемо так жити», – вирішили американські дієтологи Ансельмі і Маргарет Кейс. Саме вони в 1950-х рр.. ввели в ужиток нове поняття – «середземноморська дієта».

Витративши не один день на вивчення прибережної життя, вони вивели основні правила, дотримуючись яких можна поступово знизити свою вагу і підтримувати його протягом довгих років. Причому, для цього зовсім не обов’язково мати будиночок на півдні Франції.

Щодня обов’язково їсти овочі . приблизно по кілограму на день. У будь-якому вигляді: сирі, варені, тушковані, в різних поєднаннях. У приготуванні салатів використовувати велику кількість зелені, часник і цибулю. Тричі на день як десерт їсти фрукти. Овочі поряд з фруктами – джерело складних вуглеводів і антиоксидантів, які особливо корисні жінкам, охочим якомога довше залишатися молодими і красівиміДругіе багаті вуглеводами продукти (хліб, макарони з твердих сортів пшениці, рис, злаки) важливі для здоров’я кишечника. З солодкого – мед або варення домашнього приготування. Риба і морепродукти (кальмари, мідії, гребінці, омари) повинні з’являтися в меню не рідше 4 разів на тиждень. Рибу можна смажити на оливковій олії, але не в клярі. Риба містить поліненасичені жирні кислоти, що сприятливо впливають на серце.

М’ясо можна їсти 2-5 разів на тиждень, не більше 100 г за прийом їжі – обов’язково нежирне.

Головним джерелом жирів в середземноморській дієті є рослинні масла ( оливкова або рапсова).

З молочних продуктів краще віддавати перевагу йогуртам, кисляку, кефіру, сиру.

Помірне вживання алкоголю, а саме, сухого червоного вина . допомагає знизити ризик серцевих захворювань і продовжити молодість.

Вуглеводи і білки розподіляються протягом дня таким чином: вуглеводні продукти – каші, мюслі, хліб – потрібно їсти на сніданок (за день вони засвояться і не відкладуться на талії), в обід і на вечерю – білкову їжу і овочі.

Зв’язок між середземноморською дієтою і станом здоров’я підтверджена науковими дослідженнями в різних країнах світу.

Вона збалансована за вмістом білків, жирів і вуглеводів і, значить, так можна легко харчуватися все життя, не тільки без шкоди для здоров’я, але і для його блага.

Тому що…

Середземноморська дієта – це здорова їжа, яка не містить шкідливих крохмалів, жирів і штучних добавок.

Тому…

На таку дієту можна «посадити» всіх членів сім’ї. Саме необхідність окремо готувати їжу для чоловіка і дітей не дозволяє багатьом жінкам сісти на дієту. І так важко буває утриматися від спокуси.

І, нарешті,

Можна піти в ресторан і не думати про дієту: просто вибрати з меню страви середземноморської кухні.

Середземноморська дієта вимагає багато часу для приготування їжі і доведеться відмовитися від звички користуватися напівфабрикатами.

Це одна з найдорожчих дієт. Але ж здоров’я коштує набагато дорожче.

Якщо ви хочете схуднути швидко. виберіть яку-небудь іншу дієту – на середземноморській дієті кілограми йдуть повільно, зате більше ймовірності, що ви розлучитеся з ними назавжди.

Comments are closed!