Розроблено дієта, що запобігає інсульт :: Здоров’я :: Top. rbc. ru

Розроблено дієта, що запобігає інсульт :: Здоров’я :: Top. rbc. ru Розроблено дієта, що запобігає інсульт

Статті по темі:

Люди, щодня споживають продукти, багаті магнієм (зелені листові овочі, горіхи, боби), менш схильні до інсультів.

До такого висновку прийшли вчені з Каролінського інституту в Стокгольмі (Karolinska Institutet in Stockholm), проаналізувавши дані 250 тис. осіб із США, Європи та Азії, передає Reuters.

Автори дослідження, опублікованого в American Journal of Clinical Nutrition, утрималися від рекомендацій про щоденний прийом харчових добавок, так як в роботі розглядали тільки ефект від продуктів, що містять магній.

“Споживання магнію обернено пропорційно пов’язане з ризиком інсульту, зокрема ішемічного”, – пише керівник роботи Сюзанна Ларсон. Вивчивши 7 попередніх досліджень, опублікованих за останні 14 років, вона з’ясувала, що з усіх добровольців, за якими спостерігали в середньому одинадцять з половиною років, близько 6500 чоловік (3%) перенесли інсульт за цей час.

За даними шведських вчених, кожні додаткові 100 мг магнію на день знижують ризик ішемічного інсульту (найпоширеніше захворювання головного мозку, обумовлене закупоркою тієї або іншої судини, що живить частину мозку) на 9%. Добове споживання магнію учасниками з США становило 242 мг на день, хоча рекомендована норма – 420 мг для чоловіків і 320 мг для жінок старше 31 року на день.

Більшість досліджень дозволили виключити з результатів інші фактори, наприклад спадковість, проте поки залишається неясним, чи можна пояснити зроблені висновки вживанням інших продуктів. Вчені також поки не можуть однозначно стверджувати, що саме магній в раціоні людини захищає його від інсульту. Для прояснення цього питання потрібні додаткові дослідження.

Відзначимо, що велика кількість магнію міститься в доступних і недорогих продуктах харчування: в гречаній і пшоняної крупах, квасолі, горосі, шпинаті, кавуні, сухому молоці, халву, горіхах (фундук). Цілком можливо забезпечити добову потребу в магнії за допомогою житнього і пшеничного хліба, чорної смородини, кукурудзи, сиру, моркви.

  • горіх швидко плідний

Comments are closed!