Роль води під час дієт і схуднення | Всі про дієти і схудненні – Dietinform. ru

Роль води під час дієт і схуднення | Всі про дієти і схудненні – Dietinform. ru Роль води під час дієт і схуднення

В день ми випиваємо від 1,5 до 2,5 літрів рідини, природно стаючи важче на стільки ж кілограмів. Деякі пропонують обмежувати себе в питті, щоб не накопичувати ці кілограми. Не варто вступати в їх ряди: результат може виявитися прямо протилежним.

Існують різні думки з приводу щоденного вживання води. Одні фахівці рекомендують всім щодня випивати по 2 літра води і більше, стверджуючи, що такі дози допоможуть вимити токсини з тканин і змусять жирові клітини працювати. Інші ж, навпаки, радять обмежувати вживання води, тому що надлишок рідини в організмі призводить до підвищеного тиску і додаткового навантаження на серцево-судинну систему.

Зате всі фахівці єдині в одному: вода повинна бути теплою, бажано кімнатної температури. Воду потрібно пити невеликими ковтками за півгодини до їжі і через годину після. Не обов’язково вливати в себе рідину силою, привчайте себе, поступово збільшувати кількість води.

Вода просто необхідна тим, хто сидить на дієті і вирішив схуднути. По-перше, вода не містить калорії, якщо ж звичайно ви в неї не додасте цукор або молоко. Хоча у води нульова енергетична цінність, організму все ж доводитися спалювати кілька калорій, щоб всмоктати її, доставити в клітини і вивести через нирки.

друге, вода створює обсяг у шлунку. Тому всім худне дієтологи радять випивати склянку води за 15-30 хвилин до їжі. Таким чином, створюється відчуття, що ви приймаєте ї3 вже не на порожній шлунок. У такому ж «об’ємному ефекті» полягає головна перевага рослинних дієт. Овочі та фрукти містять багато рідини, а тому є малокалорійні, і при цьому займають багато місця в шлунку. Прагніть виключати зі свого раціону продукти, які містять мало води.

Третім аргументом на користь води є те, що вона очищає організм. Під час схуднення виділяються безліч токсичних продуктів розпаду, які потрібно виводити. Тому в такі моменти пити потрібно значно більше, мінімум 2-3 додаткових склянки понад вашого звичайного водного режиму. Таким чином «рідкі дієти» набагато фізіологічніше, ніж «сухоядние».

четверте, вода позбавляє від застою. В організмі дорослої міститься 60% рідини, якщо вага знаходиться в межах норми, і 65 і більше відсотків, якщо є зайві кілограми. Це пов’язано з тим, що жирова тканина утримує воду в міжклітинному просторі. У целлюлітних областях виникає так званий тканинний набряк, коли в той же самий час самим клітинам вологи навпаки не вистачає. У сухому середовищі обмін речовин неможливий, звідси правило: щоб схуднути потрібно більше пити води. Ну а вивести зайву воду можна за допомогою масажу, обгортань і лімфодренажних процедур.

п’яте, вода стимулює роботу нирок. Адже чим більше їх активність, тим швидше виводяться з організму продукти, що виникають при жировому розпаді. Слідкуйте за тим, щоб через нирки не йшло дуже багато рідини, наприклад, після чашки міцної кави.

Водна дієта для схуднення якраз і заснована на перерахованих вище перевагах питної води. Максимально повно організм засвоює воду з мінеральної води, зеленого і трав’яного чаю, свіжих соків (230 мл рідини з 250 мл). З 250 мл чорного чаю в організм потрапить 150 мл вологи, а з вина або пива всього близько 90 мл. Дані говорять самі за себе, так що робіть відповідні висновки.

Не мале значення має і питний режим. Виявляється правильний питний режим може допомогти позбавитися від парочки зайвих кілограмів і налагодити обмін речовин.

В спортивні дні дотримуйтеся наступного питного режиму: випийте за 1,5-2 години до тренування чаю або свіжовичавленого соку, а безпосередньо перед нею, зробіть пару ковтків, щоб промочити горло. Деякі інструктори не дозволяють пити воду під час тренування, та й після тренування дозволяють пити далеко не відразу. У цьому питанні спортивні лікарі з ними категорично не згодні. Коли ви активно займаєтеся, температура тіла підвищується, прискорюються обмінні процеси у зв’язку з чим зростає потреба в організмі. Крім того в м’язах утворюється молочна кислота, і якщо її звідти не «вимити» м’язи потім будуть ще довго хворіти. Пересохлого горло, в’язка слина і неприємний запах з рота свідчать про зневоднення організму. Так що кожні 5-7 хвилин робіть під час тренування пару ковтків із спеціальної пляшечки для спортивних занять. Після занять слід повільно випити склянку мінеральної води і відпочити.

У звичайні дні питний режим буде дещо іншим. Щоб худнути, необхідно пити воду до їжі, а не під час неї, так як ви будете розтягувати свій шлунок. Не пийте під час їжі або відразу ж після неї – це шлях до переїдання і зайвої ваги. Крім того вживання рідини під час їжі веде до того, що ви разом їжею заковтує в 10 разів більше повітря ніж зазвичай. Газ не встигає всмоктатися в кров і залишається в кишечнику, про що свідчить бурчання в животі, а також біль у правому або лівому підребер’ї.

У спекотні дні ваш питний режим повинен становити не менше 2 л рідини або навіть на 2-3 склянки більше. Однак воду необхідно вживати окремо від прийому їжі. Якщо організм сильно потіє, то він починає втрачати не тільки воду, а й різні мінеральні солі. У такому випадку необхідно випити склянку води і почекати 10-15 хвилин. Якщо ж спрага не пропала, прополощіть рот підсоленою водою.

У жарких країнах від спраги п’ють свіжозаварений зелений чай, так як він містить так звані холодні елементи. Їх особливість полягає в тому, що вони активізуються саме тоді, коли чай гарячий, тим самим, знижуючи температуру тіла. Для наших широт відмінним засобом буде журавлинний морс, який бажано пити без цукру.

Будьте здорові!

Завжди з Вами DietInform. ru – жіночий он-лайн журнал про здоров’я та схудненні

  • жирова тканина утримує води
  • користь води під час схуднення
  • роль води для схуднення
  • роль води у схудненні

Comments are closed!