Родимки

Родимки Родимки

Різні утворення на шкірі, що порушують її пігментацію можуть бути не тільки вродженими, а й набутими, виділяються на шкірному покриві цятками або горошинами найчастіше темно-коричневого кольору.

Визначення «родимки» найчастіше використовується в побуті, оскільки в медицині у них є свій термін «невус», під яким мають на увазі і родимки і пігментні плями, що з’явилися вже за життя.

Родимки утворюються через порушення синтезу і обміну меланіну (темний пігмент), що носять локальний характер. У більшості випадків родимки плоскі, але в деяких випадках можуть злегка виступати над шкірою, так само можливо, що родимки покриються волосинками. Поява родимок зазвичай відбувається в ранньому віці (в 80-ти відсотках), в процесі дорослішання (до 25-ти років) і рідко в більш зрілому віці, причому помічена тенденція поступового зникнення родимок після сорока років. У більшості випадків з’явилися на тілі родимки абсолютно нешкідливі, вони доброякісні і не призводять до проблем.

Фахівці, все таки рекомендують звертати увагу на родимки і різні пігментні плями шкірного покриву, оскільки вважають їх слабкими місцями, які незважаючи на свою нешкідливість все таки таять в собі серйозну загрозу. Розвиток раку шкіри (меланома) у більшості випадків (приблизно 80-85%) починає свій розвиток саме в цих утвореннях, невусах. На думку фахівців не існує родимок меланомонеопасних, абсолютно будь-яка родимка може стати місцем для розвитку захворювання.

Періодами найбільш активного появи родимок вважають статеве дозрівання і вагітність. Факторами, що стимулюють появу родимок, можуть стати різні травми, вплив ультрафіолетових променів, прийом гормональних препаратів, інтенсивний загар (солярій і досить тривалий загар збільшують ризик виникнення раку шкіри), деякі види масажу.

Самостійне видалення родимок вкрай протипоказано, деколи ми намагаємося прибрати родимку, яка нам заважає самі, але варто пам’ятати, що будь-яке її травмування може призвести до виникнення злоякісного утворення.

Переродження родимки в меланому можна помітити самостійно за такими ознаками як збільшення родимки у розмірах, випадання з не волосся, відчуття печіння і больові відчуття при зачіпанням, зміна кольору, поява всередині родимки ущільнення. При виявленні цих симптомів необхідно звернутися до фахівця, оскільки це досить небезпечно.

Багатьох хвилює питання появи родимок, адже у деяких вони зустрічаються у великій кількості. Причини їх появи повинен знати кожен, адже це допоможе вам уникнути скупчення.

  • переродження родимки форум

Comments are closed!